Opis ksiązki

Kup Teraz

Kod Leonarda da Vinci - audiobook

Ocena ( 7 osób )
5.1
Wydawnictwo: inne
Data wydania:
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 83-7359-361-6
Czas trwania: 11 godz.
Czyta: Grzegorz Przybył
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa
Dodał/a opinię:kkiinnaa
Recenzja - Kod Leonarda da Vinci - audiobook
Świetnie się czyta, zwłasza wersję z ilustracjami :)....
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,

kingaczyta.blogspot.com

W Luwrze dochodzi do morderstwa. Ofiarą jest Jacques Sauniere, kustosz muzeum, który przed swoim ostatnim oddechem pozostawił szereg zagadek, które mogą pomóc w ujęciu sprawcy oraz odkryciu silnie strzeżonej tajemnicy, sięgającej początków chrześcijaństwa. Na miejsce zbrodni zostaje wezwany Robert Langdon - znawca symboliki religijnej i wykładowca Harvardu. Szybko okazuje się, że staje się on głównym podejrzanym policji i razem z kryptolog, Sophie Neveu, próbują rozwiązać zagadkę oraz oczyścić imię Roberta. Czasu jest jednak niewiele.

Ta książka to coś wspaniałego, doskonałego i dopracowanego w stu procentach! Miano światowego bestsellera jest naprawdę słuszne i nie dziwię się, że tytuł ten jest tak znany i wychwalany. Ja przyznaję, że bardzo długo wzbraniałam się przed tą książką, bałam się trochę tej jej kontrowersyjności i odniesień do sztuki, która nigdy w kręgu moich zainteresowań nie była. Teraz jednak postanowiłam zmierzyć się z "Kodem Leonarda da Vinci" i żałować jedynie mogę, że zrobiłam to tak późno, bo ta książka jest genialna!

Wciągnęłam się już od samego początku i tak pozostało aż ostatnich stron. Z każdym rozdziałem byłam coraz bardziej zachwycona pomysłowością autora, jego zagadkami i ich rozwiązaniami. Początkowo bałam się, że pogubię się w tym wszystkim, bo w pewnym momencie ilość nowych informacji i spisków może trochę przytłaczać, ale Brown świetnie to wszystko ze sobą połączył, tworząc spójną i ogromnie wciągającą historię, której nie można od tak po prostu sobie przerwać i wrócić do innych zajęć. Co to, to nie! Mnie najbardziej oczarowały w tej książce wszystkie te sekrety i inteligentne zagadki, których samodzielnie oczywiście nie udało mi się rozwiązać, ale za to z całej siły kibicowałam bohaterom w ich staraniach.

Zagadki zagadkami, ale żebyście czasami nie pomyśleli sobie, że przez to nic się tu nie dzieje, a bohaterowie tylko dumają. Oj nie. Ta książka jest niczym rozpędzona kolejka górska, która się nigdy nie zatrzymuje. Tu nie ma miejsca na chwilę wytchnienia, bohaterowie stale się przemieszczają i wszystko dzieje się tak szybko, że trzeba być uważnym, by się nie pogubić.

Kreacja bohaterów pozostawia co prawdę sporo do życzenia, ale pozostałe plusy tej książki wynagradzają ten fakt. Nie zżyłam się jakoś szczególnie z postaciami i niestety niewiele mogę o nich powiedzieć.

Nie dziwię się, że książka uchodzi za kontrowersyjną i że kościół katolicki zdecydowanie jej nie rekomenduje. Przygotujcie się na lekturę, w której kościół przedstawiony jest od ciemnej strony, a wszelkie brudy zostają wywleczone na wierzch. Teorie podane przez Browna można albo przyjąć, albo odrzucić, albo po prostu olać. Każdy czytelnik zrobi to, co uważa za stosowne. Ja po prostu potraktowałam tę książkę jako dobrą rozrywkę.
whisky plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-19, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,Mam,
#szyfry #besteseller #Paryż #tajemnice #sztuka
Sięgałam po tę książkę z myślą - ach było kiedyś takie zamieszanie dokoła niej i jej ekranizacji, zobaczmy o co chodzi? Niestety, nic szczególnego, a kontrowersji do tej pory nie rozumiem. Książka przesycona jest odwołaniami do malarstwa i jego symboliki. Satiacja semantyczna na porządku dziennym - na tle "wielka bogini", "pierwiastek żeński", "święty graal" i wszystkich innych symboli, jakże błyskotliwie odkrywanych nawet w bajkach Disney'a. Aż do bólu. Może gdyby główny bohater, a jak sądzę także autor, nie miał takiego zacięcia do symboliki, pewnie wszystko miałoby więcej sensu. Plusem jest szybko rozwijająca się fabuła, trochę zbyt oczywista, ale przynajmniej cały czas coś się dzieje. Zwroty akcji i jakże przewrotne ukazanie głównego antagonisty nie jest aż tak przewrotne, jakby autor tego chciał. A niektóry szyfry tak banalne, że czytelnik przebija się przez kolejne strony tupiąc nóżką, no bo kiedy to ci geniusze i specjaliści w końcu na to wpadną? Podsumowując książka to taki ot zagadkowy thriller, który czyta się dobrze i jakich wiele w księgarniach. Skąd wzięło się zamieszanie i uwielbienie? Tego chyba się nie dowiem.
Yciia plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Jedna z ciekawszych książek :)
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:

Dzięki tej powieści Dan Brown zyskał światową sławę i miliony fanów. Jego powieści górują na światowych listach bestsellerów. Stworzył on historię, w której umiera kustosz francuskiego muzeum - Luwru. Ale najdziwniejsze jest to, że jego nagie ciało zostało ułożone tak jak człowiek wirtuwiański. Bohaterowie starają się rozwikłać zagadkę śmierci, ale również okazuje się, że jakby sam zmarły chciał zostawić im tym samym znak do jakiejś nieprawdopodobnej zagadki. 

Nie będzie to zagadka kryminalna, a dylemant całej współczesnej cywilizacji. A dotyczy on Jezusa Chrystusa, Świętego Graala i Marii Magdaleny. Bohaterowie krok po kroku dochodzą do tego, że w obrazach ukryte są kody, które prowadzą ich do Świętego Graala oraz  obrazy jakby nie bezpośrednio ukazują na przykład, że Jezus miał żonę, a świętym Graalem nie był kielich, a Maria Magdalena – cudzołożnica, która na obrazie Leonarda ma być umieszczona obok Jezusa. Książka podważa wiele ważnych prawd leżących u korzeni chrześcijaństwa. 

Bohaterowie, jak na powieść tego typu przystało, nie wyróżniali się niczym szczególnym. Nie przywiązuję do tego wagi, gdyż w kryminałach nie postacie odgrywają kluczowe role, a same wydarzenia są najważniejsze. W "Kodzie..." czytanie kolejnych rozdziałów było dla mnie samą przyjemnością, która wciągnęła mnie do tego stopnia, że wprost nie mogłem oderwać się od lektury. Zupełnie nie spodziewałem się takiego zakończenia, jakie zaserwował czytelnikom autor, aczkolwiek nie mogę stwierdzić, że jestem rozczarowany. Ostatnie zdania powieści zostały tak napisane, by każdy mógł sobie dopowiedzieć coś wedle własnego gustu i uznania.

Komu ją polecam? Przede wszystkim miłośnikom tajnych stowarzyszeń, Świętego Graala, jak i tych, którzy chcieliby zwalczyć nudę i zaznajomić się z twórczością Dana Browna. Osobom, które chciałyby oderwać się od rzeczywistości.

kamkap plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Bardzo dobre czytadło, dużo zagadek i akcji.
kkiinnaa plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
Świetnie się czyta, zwłasza wersję z ilustracjami :)....
Atka0606 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów