Krzyżówki obrazkowe 3. (6-9 lat)

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2016-08-01
ISBN: 978-83-7420-655-6
Dodał/a książkę:Adamada
Dodał/a opinię:ejotek
Recenzja - Krzyżówki obrazkowe 3. (6-9 lat)
Każda książeczka składa się z dwóch części. W pierwszej zadaniem malucha jest odgadnięcie nazw obrazków i wpisanie ich do diagramu. Obrazki są ponumerowane podobnie jak kolumny czy rzędy zatem jedyną trudnością jest rozpoznanie obiektów i pisownia ich nazw. Dobór obiektów w poszczególnych krzyżówkach jest tutaj zupełnie losowy, przedmioty czy stworzenia nie są powiązane ze sobą żadnym kluczem, zatem dziecko musi wykazać się wiedzą wszechstronną.

W części drugiej jest już trudniej, bowiem wprawdzie obrazki są podpisane, ale nie mają numerów... Tym razem zadaniem dziecka jest policzenie liter i dopasowanie danego słowa do właściwego rzędu w diagramie kierując się tylko i wyłącznie liczbą liter. Nagrodą jest zaś hasło!
W krzyżówkach tej części autorka skupiła się na podziale tematycznym, czyli każdy diagram odpowiada jednej konkretnej dziedzinie życia.

"Plac tajemnic. Krzyżówki obrazkowe" to doskonała pomoc edukacyjna, która zapewnia dziecku nie tylko "zapełniacz" czasu, dobrą zabawę, ale i rozwija zakres słownictwa, ćwiczy umiejętność pisania różnych wyrazów (głównie z uwagi na różnice w zapisie a słyszalności) czy uczy cierpliwości i dążenia do ukończenia zadania. To wszystko będzie ogromną pomocą dla dziecka, które pójdzie do szkoły zaś uczniowie mogą poprzez zabawę podszkolić się w nauce.
My bawiłyśmy się świetnie! Dołączysz? Nie martw się! Na końcu każdej książeczki znajdziesz rozwiązania :)

całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/09/aleksandra-golecka-mazur-plac-tajemnic.html
ejotek plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,