Opis ksiązki

Kup Teraz

Kupa faktów

Ocena ( 3 osoby )
3.3
Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2014-04-02
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7642-287-9
Liczba stron: 312
Dodał/a książkę:natkaa55
Dodał/a opinię:Małgorzata Marcinkowska-Swojak
Recenzja - Kupa faktów
Książeczka pełna faktów. Śmiesznych, dziwnych, zaskakujących i obrzydliwych. Okraszone komentarzami autora, czasami śmiesznymi, czasami naciąganymi. Lekka lektura, którą zdecydowanie można czytać w 'odcinkach'. Przeczytania całej na raz raczej sobie nie wyobrażam.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
greenlady plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-24, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,
Książeczka pełna faktów. Śmiesznych, dziwnych, zaskakujących i obrzydliwych. Okraszone komentarzami autora, czasami śmiesznymi, czasami naciąganymi. Lekka lektura, którą zdecydowanie można czytać w 'odcinkach'. Przeczytania całej na raz raczej sobie nie wyobrażam.
elfijka plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-01, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Najbardziej w tej książce rozbawiły mnie podziękowania na samym początku. Są dość długie i rozwlekłe, co najmniej jakby autor za to cudo otrzymał jeśli nie literacką Nagrodę Nobla, to przynajmniej Pulitzera.
Mało tego - ten wielki autor, który trudził się nad tą książką, gdy inni wesoło bawili się na barbecue, dziękuje pewnej osobie, która wyszukała mu te ciekawostki. Rozumiecie? Wziął jakąś biedną kobiecinę, zlecił jej wyszukiwanie dziwnych i/lub ciekawych rzeczy, a sam tylko dopisał do nich swoje komentarze. Komentarze, które według autora mają być zabawnymi i błyskotliwymi uwagami, a są po prostu głupie i nieśmieszne.
agatrzes plusminus Linia koment
Na półkach: Czytam,52 książki 2015,
Wizyty w toalecie są nieodzownym elementem naszego życia (tak, w ciągu życia spędzamy tam trzy lata) i nie da się z nich ot tak zrezygnować, ale nikt przecież nie zabrania nam urozmaicić sobie posiedzeń i wykorzystać tego czasu bardzo produktywnie. - tak jak robi to Umberto Eco i 75% społeczeństwa. Czytanie w toalecie staje się zjawiskiem coraz powszechniejszym, ale okazuje się, że znalezienie lektury idealnej na tę okoliczność nie jest wcale proste. Kolorowe gazety nasycone wyczynami celebrytów mogą przyprawić o zawrót głowy i mdłości. Natomiast periodyki informacyjne mogą wywołać skoki ciśnienia. Powieści niestety są zbyt długie i zanim człowiek uruchomi wyobraźnię, wczuje się w klimat trzeba zbierać się do wyjścia. Lektura toaletowa powinna krótka, treściwa i tak skonstruowana, aby w każdej chwili można ją było rozpocząć jak i zakończyć.


Na przeciw naszym potrzebom wychodzi Cary Mc.Neal i jego książka „Kupa faktów”, która zgodnie z opisem okładkowym na zawsze odmieni egzystencję toaletową odbiorcy, pozwoli mu rozwinąć się niczym papier toaletowy i osiągnąć rozluźnienie na tronie. Brzmi trochę jak reklama środków przeczyszczających, ale pod koniec znajdujemy informacje uspokajającą, że działanie tej książki jest całkowicie bezpieczne i nieszkodliwe.


O czym w takim razie jest "Kupa faktów” ? O wszystkim, co przeciętny człowiek chciałby wiedzieć o świecie. To 1001 faktów i informacji o otaczającej nas rzeczywistości i dotyczących najważniejszych aspektów życia m.in.: pożywienia, człowieka, zdrowia, klimatu, obcych, duchów oraz epizodów z dziejów świata. To zbiór ciekawostek, które momentami szokują np: kwas żołądkowy jest tak silny, że potrafi rozpuścić żyletkę w niecały tydzień. Śmieszą – połowa Amerykanów jest przekonana, że prezydent ma prawo do zawieszenia Konstytucji bądź wprawiają w osłupienie swoją absurdalnością jak np: zakaz nawiązywania przez obywateli USA kontaktów z istotami pozaziemskimi. Autor oprócz zebrania informacji pokusił się o urozmaicenie publikacji o własne komentarze i spostrzeżenia, w których zawiera cięte riposty lub dowcipne pointy.


Publikacja McNeala niewątpliwie jest ciekawa i zawiera krótkie oraz treściwe wiadomości, pozwalające na poszerzenie horyzontów i przyswojenie wiedzy. Nie jest to jednak lektura naukowa, a większość zawartych w niej informacji szybko ulotni się z naszej pamięci. Niektóre na pewno przyniosą nam uświadomienie i zrobimy z nich użytek w codziennym życiu. Ale nie jest to książka, która pozwoli nam doznać olśnienia, poruszy nasze emocje, choć niewątpliwe zmusi do refleksji. Nie zapominajmy jednak, że jest to lektura toaletowa, a jej zadaniem jest umilenie nam czasu w toalecie. I w tej kwestii sprawdza się idealnie, ba nawet może być źródłem przyjemności dla wszystkich domowników, którzy posiedli sztukę czytania – bo różnorodność i przekrój podjętych w niej tematów sprawia, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Moim zdaniem „Kupa faktów” powinna być wyposażeniem każdej toalety.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Birgitta Linia koment
Przeczytane:2014-12-03, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów