Opis ksiązki

Kup Teraz

London eye

Ocena ( 1 osoba )
2.0
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2013-07-03
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7722-817-3
Liczba stron: 192
Dodał/a książkę:izabela81
Grzegorz Mucha
Recenzja - London eye
"London eye" to dziennik intymny, w którym splątane ciała i zbłąkane dusze podróżują przez czas i przestrzeń.

To opowieść o losach kochanków, którzy wędrują przez świat, aby odnaleźć… siebie. Szukają miejsc i ludzi, dzięki którym powrócą wspomnienia i wiedza o tym, kim byli kiedyś, zanim się poznali. Wędrują bez map i przewodników, ponieważ wcale nie chcą dotrzeć, a jedynie być. Nie są turystami, nie są nawet podróżnikami - poszukują swojej własnej prawdy.

Książka ma wiele części, z których autor zdecydował się udostępnić tylko trzynaście. Odnajdziemy w niej nie tylko polskie realia, ale również głośny Londyn, szeroką Szkocję, rozległy Berlin i ciasny Hongkong. Nostalgia miesza się tutaj z erotyką i groteską.

Opisane wydarzenia oparte są na faktach.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
aishiteru plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-07, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,12 książek - 2013,Mam,
"To opowieść o losach kochanków, którzy wędrują przez świat, aby odnaleźć... siebie. (...) Opisane wydarzenia oparte są na faktach."

"London eye" jest opowieścią o parze kochanków, których losy są opisane w formie dziennika. Kochają się na zabój, a dzieląca ich spora różnica wieku nie jest dla nich przeszkodą. Pragną tylko siebie, spędzając razem czas, podróżując i zwiedzając. Są jak jedna osoba.

Motywem przewodnim "London eye" jest oczywiście miłość. Towarzyszymy dwójce bohaterów w ich podróżach (odwiedzają m.in Londyn, Berlin i Hong-Kong), razem z nimi wybieramy się na spacer po parku, czy na koncert, a także przesiadujemy w bibliotece lub restauracji. Jesteśmy świadkami ich delikatnej, wielkiej miłości. Delikatnej dlatego, że nie ma tutaj pozbawionych smaku opisów seksualnych uniesień. Grzegorz Mucha w bardzo subtelny sposób pisze o TYM w życiu Tej Kobiety i Tego Mężczyzny.
Każdy rozdział rozpoczyna specjalnie dobrany cytat, który rzeczywiście pasuje do tej jednej części opowieści. Książkę zdobią także zdjęcia, które nadają całości odpowiedniego klimatu.

Brzmi świetnie? To co napisałam, to czysta prawda, jednak... Mnie niestety czytało się to dość opornie. Wymęczyłam się. Fabuła jest bardzo prosta, spokojna - brak tu jakichkolwiek zwrotów akcji i wielowątkowości. To kawałek z życia dwojga ludzi, 13 części (bo tyle udostępnił autor) wyciętych z ich przeżyć. To powieść dobra dla kobiety, która chce się zrelaksować i zasmakować w miłości ukazanej w inny sposób. I właśnie to, że autor tak subtelnie do niej podszedł, zasługuje na pochwałę, jednak 190 stron tej subtelności to dla mnie za wiele.

Nie oczekiwałam żadnego wyuzdania, nic w tym stylu! To po prostu nie jest moja historia. Spacery, pożegnania i powitania. Może za kilka lat inaczej na "London eye" spojrzę...
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów