Mądrość psychopatów

Data wydania: 2014-09-17
Kategoria: Psychologia
Dodał/a książkę:elibri
Dodał/a opinię:Mamalea
Recenzja - Mądrość psychopatów
Pozycja dobra jako uzupełnienie wiedzy o psychopatii, na pewno nie polecam "na początek". Zawarte tu informacje nie zrewolucjonizowały tworzonego dotychczas obrazu psychopaty, ale, biorąc pod uwagę, że jest to jedno z nowszych opracowań tematu, znajdziemy tu opisy bardzo ciekawych eksperymentów (jak np. dotyczący neuronów lustrzanych) wyjaśniających niektóre specyficzne zachowania i zadziwiające umiejętności tego typu ludzi. Autor podchodzi dość niekonwencjonalnie do zagadnienia, bowiem analizuje nie tylko klinicznych psychopatów, ale też "normalnych" ludzi, których zdecydowanie nie powinno się nazywać psychopatami, gdyż wykazują obecność jedynie niektórych cech psychopatycznych albo ich nasilenie jest "optymalne", a nie "maksymalne". Dlatego tytuł jest trochę mylący, a wnioski czasem bardziej sensacyjne niż rzetelne. Ale ogólnie polecam.
Mamalea plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-07, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,
akarasek plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Jest w trakcie czytania, ale już teraz z czystym sumieniem mogę bardzo polecić wszystkim zainteresowanym psychologią i psychopatami :)
Twiggy plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,Mam,
Chociaż siedzę w tym temacie już ładnych parę lat, a w psychologii jeszcze dłużej, książka ani trochę mnie nie nudziła.
Napisana bardzo przystępnym językiem, takim 'dla każdego'.
Szczerze polecam, książka może nie jest dziełem naukowym, ale za to dostarcza świetnej rozrywki :)
kavayee Linia koment
Przeczytane:2016-06-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,