Okładka książki - Mądrość psychopatów

Mądrość psychopatów

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2014-09-17
Kategoria: Psychologia
Dodał/a opinię: Mamalea

Pozycja dobra jako uzupełnienie wiedzy o psychopatii, na pewno nie polecam "na początek". Zawarte tu informacje nie zrewolucjonizowały tworzonego dotychczas obrazu psychopaty, ale, biorąc pod uwagę, że jest to jedno z nowszych opracowań tematu, znajdziemy tu opisy bardzo ciekawych eksperymentów (jak np. dotyczący neuronów lustrzanych) wyjaśniających niektóre specyficzne zachowania i zadziwiające umiejętności tego typu ludzi. Autor podchodzi dość niekonwencjonalnie do zagadnienia, bowiem analizuje nie tylko klinicznych psychopatów, ale też "normalnych" ludzi, których zdecydowanie nie powinno się nazywać psychopatami, gdyż wykazują obecność jedynie niektórych cech psychopatycznych albo ich nasilenie jest "optymalne", a nie "maksymalne". Dlatego tytuł jest trochę mylący, a wnioski czasem bardziej sensacyjne niż rzetelne. Ale ogólnie polecam.

Kup książkę

Avatar użytkownika - Mamalea
Mamalea
Przeczytane:2016-10-07, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2016,
Avatar użytkownika - akarasek
akarasek
Przeczytane:2015-09-17, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Jest w trakcie czytania, ale już teraz z czystym sumieniem mogę bardzo polecić wszystkim zainteresowanym psychologią i psychopatami :)
Avatar użytkownika - Twiggy
Twiggy
Przeczytane:2015-10-30, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2015, Mam,
Chociaż siedzę w tym temacie już ładnych parę lat, a w psychologii jeszcze dłużej, książka ani trochę mnie nie nudziła. Napisana bardzo przystępnym językiem, takim 'dla każdego'. Szczerze polecam, książka może nie jest dziełem naukowym, ale za to dostarcza świetnej rozrywki :)
Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2016-06-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Odkryj w sobie psychopatę i osiągnij sukces
Kevin Dutton0
Okładka ksiązki - Odkryj w sobie psychopatę i osiągnij sukces

Jak w najlepszy sposób wykorzystać naszego psychopatę wewnętrznego, by odnosić sukcesy i wycisnąć z życia jak najwięcej? Dobry psychopata - kto to taki...