4.6
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-240-2648-7
Dodał/a książkę:czytam
Dodał/a opinię:Iwona Wendreńska
Recenzja - Mapa nieba. Nauka, religia i zwykli ludzie udowadniają, że zaświaty naprawdę istnieją
Relacje osób, które przekroczyły granicę życia i śmierci, wywody filozofów, wiedza naukowa... Można połączyć? Autor udowadnia, że tak. A każdy niech zdecyduje czy go przekonuje, czy nie.
Recenzja
catarina78 Linia koment
Przeczytane:2014-11-17, Na półkach: Przeczytałem,

Eben Alexander, amerykański neurochirurg, który podczas śpiączki odwiedził niebo, o czym opowiedział w bestsellerowej książce Dowód, postanowił poszerzyć nieco swoje badania nad zaświatami, tworząc swoistą Mapę nieba. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Czuć tu wpływy New Age. Zresztą Amerykanie uwielbiają wprost tego typu opowieści z pogranicza życia i śmierci. Niemal automatycznie na podstawie tych historii powstają filmy, które robią wrażenie na całym świecie

natalia07 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie 2016,Mam,
Na pewno warto się zapoznać z "Mapą nieba" i samemu wyciągnąć płynące z jej lektury wnioski.

Książka jest inspirująca i ciekawa. Nawet jeśli nie zgadzamy się ze wszystkim, co jest w niej napisane, zawsze zmusi nas do refleksji, każe się zastanowić, czy jej wierzymy, czy nie. A pytanie, jakie stawia w niej autor, jest bez wątpienia arcyważne.
iwona-w plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
KsiazkowoLC plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-27, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,2015,Mam,Recenzenckie/Autorskie,Wyzwanie 2015,
To już druga książka autorstwa Ebena Alexandra, która miałam sposobność przeczytać; została ona napisana we współpracy z Ptolemy'm Tompkinsem. Na kartach ,,Mapy nieba" powracamy ponownie do tematyki doświadczeń z pogranicza życia i śmierci, które stały się udziałem samego autora, jak również osób, których świadectwa umieszczone zostały w tej publikacji.

Kwestie dotyczące zaświatów, istnienia życia pozagrobowego i wszelakich związanych z tą tematyką zagadnień od wieków były i nadal są wciąż tak samo fascynujące i niezgłębione dla wielu ludzi na całym świecie.

W swojej najnowszej książce autor nie tylko przypomina swoje własne doświadczenia, o których pisał w swoim poprzednim dziele lecz również dotyka bardziej filozoficznego aspektu tychże zagadnień zderzając ze sobą dwie filozofie: Arystotelesa i Platona.

Dla czytelników, którym bliska jest znajomość tych opcji książka z pewnością okaże się interesująca i bardzo merytoryczna. Natomiast dla przeciętnego czytelnika, do jakich grona ja również się zaliczam może okazać się ona nieco męcząca ze względu na dużą ilość odniesień stricte naukowo-filozoficznych.

Jak już wcześniej wspomniałam jeśli chodzi o mnie osobiście to wystąpiła właśnie ta druga opcja. ,,W mapie nieba" w moim odczuciu zbyt mało jest świadectw, które uchylają nam rąbka tajemnicy jaką są zaświaty. Takie opowieści zajmują zaledwie niewielką część całej książki.

Jeśli jednak pociąga Was tematyka, poruszana przez autora zajrzyjcie na karty tej książki i zapoznajcie się z jego przekazem, niewykluczone bowiem, iż akurat dla kogoś z Was merytoryczność ,,Mapy nieba" oraz tak głęboko naukowo - filozoficzne podejście do omawianych zagadnień okażą się jednymi z wielu jej atutów.

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu Znak.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *
arven1989 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-01, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,,
"Doszedłem do wniosku, że moja podróż opowiedziana w dowodzie musiała być czymś w rodzaju współczesnego misterium wtajemniczenia, podczas którego umarłem dla swoich dawnych poglądów na świat i narodziłem się dla nowych." Eban Alexander - Mapa nieba.

Oceniam tą książkę wyżej niż pierwszą część, może dlatego, że ukazuje tu jak wielki wpływ mogła mieć jego opowieść na wielu ludzi. Jest tu parę wartościowych dla mnie myśli, ale całość jest jednak ciągle irytująca, nie dlatego że nie jest to tematyka dla mnie, po prostu.... widać pewne niekonsekwencje.
mrukmruk plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-26, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
książka bardzo mi się podoba. Niezwykła. Historie ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną coś niesamowitego. Można w niej znaleźć odpowiedź na pytanie, co się z nami dzieje po śmierci, poszerza horyzonty. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć.
Plewka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Wiedzieliście, że złoto to kawałek metalu? Ma dla nas wartość, bo kiedy odbijają sie od niego promienie słoneczne i następnie trafiają do naszego oka, określone pierwiastki sprawiają nam przyjemność. Niezwykłe. To tylko jedna z wielu ciekawostek zawartych w najnowszej książce autora „Dowodu”. Z „Mapy nieba” dowiadujemy sie, że ludzi, którzy przeżyli coś na granicy śmierci i życia jest więcej, a następnie poznajemy kolejne dowody na to, że rzeczywiście coś po tym życiu jest. Bardzo podoba mi się, że patrzy się na nie z wielu perspektyw i nie jesteśmy natychmiast przekonywani, że trafimy do Boga. Autor stawia sie przedstawiać fakty, które samodzielnie poddajemy ocenie i im zawierzamy bądź nie. Książka warta lektury, na pewno.
Styrana Linia koment
Przeczytane:2015-03-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Ulubione,