Masa o bossach polskiej mafii

4.8
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-11-03
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a książkę:elibri
Dodał/a opinię:Krystian
Recenzja - Masa o bossach polskiej mafii
To już kolejny tom z cyklu rozmów Artura Górskiego z najpopularniejszym świadkiem koronnym w Polsce - Masą, czyli Jarosławem Sokołowskim, który zdradza tajemnice z życia gangsterów. Tematem książki są bossowie półświatka, choć wtajemniczonym w temat może się wydawać, że do opowiadania na ten temat nie ma już wiele.

Z książkami Górskiego o rozmowach z Masą jest tak, że kto sięgnie po jedną z nich to sięgnie także po kolejną. Nie jestem w stanie powiedzieć, na którym etapie ten temat się już przeje. Ma się jednak wrażenie, że czytając książkę o bossach polskiej mafii ma się wrażenie, że to już gdzieś było, a tu zostało tylko przedstawione innymi słowami.

Tą część tak jak i wcześniejsze czyta się płynnie i bardzo szybko, śledząc historię jedna po drugiej. To historia o ludziach, którzy zajmowali najwyższe miejsce w hierarchii grupy przestępczej. Znajdziemy tu opowieści o Pershingu, Barabaszu, Rympałku - czyli o tych, którzy budzili w Polsce strach w latach 90. Znajdziemy tu informacje o tym, jak została stworzona grupa pruszkowska, o pozycjach i charakterach ludzi ją tworzących.

Wywiad jest bardzo ciekawie przeprowadzony, obfituje w wiele informacji, istotnych informacji. Polscy bossowie musieli być silni, dlatego kształtowali swoje ciało na tyle, ile pozwalał im czas. Nie chodzili w garniakach, nie ze względu na to, że ich było nie stać. Problem polegał raczej w tym, że garnitury po prostu na nich nie pasowały ze względu na ciało, które ledwo mieściło się w dresie.

Jest to krótka opowieść dla tych, którzy chcą zagłębić się w temat polskiej mafii.
PrzyKawieZKsiazk plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,

ledenica plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Przeczytałam w dwa dni. Uwielbiam.
AlaniemaKota Linia koment
Przeczytane:2016-05-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016,