OPIS CZYTELNIKA:

ISBN: 978-83-60505-37-3
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Dodał/a opinię:Marta Olszewska
Recenzja - Miecz Aniołów
Ogółem słaba piąteczka, czyli całkiem nieźle!
Pierwsze opowiadanko było nawet przyjemne. W "Głupcy idą do nieba" Mordimer wpadł w poważne kłopoty, ledwo uszedł z życiem, dał się w trochę idiotyczny sposób oszukać, no i zaprowadził nas do Amszilasu! Szkoda, że Piekara tak mało pisze o tym miejscu i ciągle tylko rozpala ciekawość kolejnymi mini wspomnieniami tej... twierdzy.
Zastanawiam się czy wcześniej przegapiłam tę postać, czy Piekara dopiero teraz ją wprowadził jako przyjaciela Mordimera - Ritter. Aktor, który w tym opowiadanku odegrał drugo czy trzecioplanową postać, ale w sumie też umilił czytanie swoją osobowością. No i wprowadził nas w półświatek aktorski Hezu. Tutaj nasz Inkwizytor poznał Ilonę (oj Panie Piekara... zawsze Pana chwaliłam za nieliczne polskie akcenty, a tu takie imię...) i zakochanego w niej Schwimmera, a także jedną z najistotniejszych postaci - ojca pięknej (bo jakżeby inaczej!) Ilony.
W sumie zastanawiałam się jak autor pociągnie tutaj fabułę... porwanie w sumie było takie...zwyczajne, oklepane...aż myślałam, że srogo się rozczaruję. Ale! Bardzo zgrabne rozwiązanie, zrobienie z "oprawcy"... ofiary i zarazem głupca; z "ofiary" jeszcze większej ofiary; a z "poszkodowanego" prawdziwe ZŁO.
hanka04 plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-02-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2017,Wyzwanie - fantastyka 2017,
Przygody ciekawe opisane pokrótce. Inkwizytor, kochający Pana, oddany mu całym sobą strzeże wiary. Zabija heretyków, pomaga niewiernym przejść przez bramy Pana. Jego wiara jest niezachwiana. Przygody ciekawe, troszkę za krótkie.
blackolszi plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Ogółem słaba piąteczka, czyli całkiem nieźle!
radeksc-wp plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-19, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek - 2015,
Licencjonowany inkwizytor na tropie herezji. Tylko gdzie jest prawda?
kkiinnaa plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-04-29, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Lubie takie tematy... Może dlatetego, że mam awersję do kościoła
antila Linia koment
Przeczytane:2017-05-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Ronja Linia koment
Przeczytane:2016-10-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2016,52 książki 2016,Mam,
JaMajka1529 Linia koment
Przeczytane:2016-02-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,