OPIS CZYTELNIKA:

ISBN: 978-83-240-4329-3
Dodał/a książkę:czytam
Dodał/a opinię:Joanna Gorzelska
Recenzja - Mock
Świetna książka, uwielbiam te klimaty starego Wrocławia .
Recenzja
Scathach Linia koment
Przeczytane:2017-01-08, Na półkach: Przeczytałem,

Eberhard Mock powraca. A może raczej: Eberhard Mock debiutuje.

Oto Marek Krajewski powraca do swojego (i czytelników) ulubionego bohatera, ukazując początki jego drogi ku wielkiej karierze. Oto w przedwojennym Wrocławiu młody wachmistrz Mock zmierzyć się musi ze sprawą niełatwą, mogącą otworzyć mu drzwi nie tylko do awansu, ale przede wszystkim do szacunku ze strony dojrzałych śledczych z ugruntowaną już pozycją

wages plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-01-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2017,
Chciałoby się napisać kontynuacja, ale to raczej początek serii o Mocku! Młody Mock jest wachmistrzem wrocławskiej policji. We Wrocławiu właśnie kończą budować Halę Stulecia i planują otwarcie olbrzymiej wystawy, którą swą obecnością ma zaszczycić sam cesarz. Zanim jednak do tego dojdzie, w Hali ginie aż pięć osób. Kto stoi za przedziwnym morderstwem młodych chłopców? Czy Mock oddelegowany do bibliotek rozwiąże w pojedynkę tę zagadkę? Jako wielbicielka twórczości Krajewskiego jestem naprawdę zadowolona z tej nowej powieści. Jest zdecydowanie prostsza fabuła, ale jakoś nie ujmuje to niczego, a wręcz przeciwnie - czytelnik nie musi się zastanawiać czy niczego nie przegapił! Poza tym jest zdecydowanie mniej mroczna. Ostatnie powieści Krajewskiego były dla mnie zbyt pełne właśnie mroku i grozy. Tu tego nie ma i osobiście odetchnęłam z ulgą. Z niecierpliwością czekam na kolejnego młodego Mocka!
czaroska plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-01-08, Na półkach: Przeczytałem,
Świetna książka, uwielbiam te klimaty starego Wrocławia .
mag-maggie plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-16, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Początek kariery Eberharda Mocka. Zbrodnia na gimnazjalistach. Masoni , czy ktoś inny jest winien? Nie jest dla mnie tak odrażająca jak "Arena szczurów". Dla tych, którzy lubią klimat Wrocławia w wykonaniu Krajewskiego.
lady_foe plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-08, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,
Po gigantycznej wpadce z Areną szczurów, Krajewski wrócił do tego, co w miarę dobrze do tej pory mu wychodziło. Mock jest jeszcze młody, nie jest zmanierowany, ma swoje zasady i za wszelką cenę dąży do poznania prawdy. Bestialskie morderstwo w Hali Stulecia, polityczne przepychanki i zadymione szynki Wrocławia. To pozycja dobra, ale bez przesady.
AD Linia koment
Przeczytane:2017-01-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
lukasus Linia koment
Przeczytane:2017-04-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Przeczytałem,
Gutek Linia koment
Przeczytane:2017-03-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Posiadam, otrzymane w 2016,
Magdalena21b Linia koment
Przeczytane:2017-01-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
edytka222 Linia koment
Przeczytane:2017-02-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Kryminały,Literatura polska,Mam,
Mirania Linia koment
Przeczytane:2016-12-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016,