Mój przyjaciel Henry

Poruszająca i prawdziwa historia chłopca cierpiącego na autyzm opowiedziana z perspektywy matki walczącej o normalne życie syna. Autorka opisuje zmagania z zaburzeniami Dale'a oraz poszukiwanie pomocy w różnych ośrodkach, w których często razem z mężem spotykała się z lekceważeniem problemu. Nieoczekiwane pojawienie się Henrego, niezwykle poczciwego goldena retrivera staje się dla rodziny ogromnym wybawieniem. Dzięki psu chłopiec zaczyna nawiązywać kontakty z innymi ludźmi, uczy się nawiązywania przyjaźni oraz normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Nuala Gardner pokazuje, że w każdej chwili należy wierzyć we własne dziecko nawet jeśli inni spisują je na straty. W książce są przykłady piętnowania Dale'a , ale szczegółów nie zdradzę. Niezwykle interesujące jest, że w książce autorka oddała głos synowi, który opowiada o swoich problemach i jak próbował z nimi walczyć. To niezwykła i życiowa książka pokazująca, że medycyna kryje w sobie wiele tajemnic, mówiąca o przyjaźni dziecka i psa, chwilami wstrząsająca, innym razem humorystyczna. Polecam każdemu kto lubi historie ze zwierzakami w tle oraz tym, którzy pragną zgłębić swoją wiedzę na temat autyzmu. Cieszę się, że mogłam tę pozycje przeczytać i to jedna z tych książek o których wciąż się myśli po zakończeniu.

Informacje dodatkowe o Mój przyjaciel Henry:

Wydawnictwo: Galaktyka