Opis ksiązki

Kup Teraz

Mojra. Wilczyca i Córka Ziemi

Ocena ( 3 osoby )
4.7
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2010-03-01
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7515-035-3
Liczba stron: 320
Dodał/a książkę:Sławomir Krempa
Dodał/a opinię:kkiinnaa
Recenzja - Mojra. Wilczyca i Córka Ziemi
Mam ją w poważnych planach ;)
Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Klasycznie znaczy nudno?Klasyczne fantasy to świat wypełniony magią, postaciami o nadnaturalnych mocach, walką dobrą ze złem i bohaterami, którzy w imię idei są gotowi poświęcić wszystko, z własnym życiem włącznie. Autorzy w mniejszym bądź większym stopniu sięgają do tych motywów, różny jest też efekt wytworów ich wyobraźni. Henri Lœvenbruck, choć nie stworzył dzieła wybitnie twórczego, to swoją książką „Mojra. Wilczyca i Córka Ziemi” przenosi nas w świat druidów i krasnoludów, zapewniając całkiem przyjemną rozrywkę. Poznajemy starożytną historię Gaelii oraz Tuathannów, tajemniczego ludu wygnanego ze swojej ziemi i zapomnianego w tok

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: Mam,

"Alea była sierotą i jej dzieciństwo upłynęło na pogoni za szczęściem, którego nigdy nie udało jej się schwytać. W końcu nauczyła się niczego nie oczekiwać od losu i nie wierzyć w dobroć innych ludzi. Wydawało się, że Mojra uwzięła się na to biedne dziecko, by sprawdzić jego wytrzymałość. Dziewczynka nauczyła się żyć samotnie w poczuciu ciągłego zagrożenia i bezbronności. Odkąd  sięgała pamięcią, zawsze musiała walczyć o przetrwanie, patrząc z daleka, jak inne dzieci w jej wieku śmieją się i bawią beztrosko."


Alea nie ma domu ani rodziny, sypia w lasach albo pod mostami. Życie tej dziewczynki od zawsze było trudne i nauczyła się żyć w tych warunkach, w lato czasami pomogła kupcom rozładować towar lub sprzedawała: grzyby, jagody, kwiaty i dzięki temu miała przez parę dni pieniądze na jedzenie. W zimę dziewczynka miała trudniej, musiała kraść wbrew swoim zwyczajom, czasami dołączając się do jakieś grupy wędrowców, którzy zgodzili się jej pomóc.

Wszystko się zmienia kiedy dziewczynka znajduje zakopanego w piasku martwego druida i zabiera pierścień, który ma na palcu. Alea dowiaduje się, że przejęła moc martwego druida i jest ścigana. Dziewczynka nie lubi druidów, boi się ich, ale los sprawia że musi jednemu z nich zaufać, poznaje przyjaciela na dobre i na złe - krasnoluda, któremu uratowała życie, a nawet pierwszy raz się zakochuje.

"Imala błąkała się po lesie przez cały poranek. Była wykończona, poraniona i wygłodniała. Umknęła jednak dwunożnym i tylko to się liczyło. Była to dla niej nowa lekcja dotycząca praw natury. Najpierw została wypędzona przez swoje stado, teraz przez dwunożnych. Jednych i drugich obdarzyła zaufaniem, co okazało się błędem."

Imala jest drugą wilczycą w stadzie przez co jest źle traktowana. Gdy urodziła szczenięta i zostawiła je w ich kryjówce, małe wilczki chcąc się pobawić podeszły do szczeniąt Aheny dominującej wilczycy. Gdy Ahena to spostrzegła, zaatakowała wilczki i zabiła wszystkie poza jednym, które leżało na ziemi strasznie pokaleczone, widząc to Imala jest załamana, pilnuje swoje ostatnie szczenię, jednak na niewiele się to zdaje, gdyż, i matce i dziecku, brakuje pożywienia i wkrótce wilczek umiera z głosu, a Imala zostaje sama.

Wilczyca postanawia opuścić stado, wędruje przez lasy i spotyka człowieka, on ją oswaja i wiczyca zaczyna mu ufa, niestety później wszystko się zmienia kiedy Imala spotyka złych ludzi...

Wspaniała książka pełna nadziei, wiary, miłości i przyjaźni. Na początku trudno się połapać w świecie Alei i Imali, jednak po jakimś czasie z niecierpliwością czyta się kolejne zdania, czyta się łatwo, chociaż czasami niektóre rzeczy trudno pojąć. Nie jedną można przy książce uronić łzę jak i nie jeden raz się śmiać.

Czytając, bardzo przywiązałam się do zarówno Alei jak i Imali i natychmiast sięgnę po drugą część tej nie tuzinkowej trylogii.

kkiinnaa plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Mam ją w poważnych planach ;)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
Okładka - Mojra. Wilczyca i Córka Ziemi Imagines
Anna Todd
Okładka - Mojra. Wilczyca i Córka Ziemi November 9
Hoover Colleen
Okładka - Mojra. Wilczyca i Córka Ziemi Powiedzmt sobie wszystko
Jonathan Tropper
Okładka - Mojra. Wilczyca i Córka Ziemi Vernon Subutex Tom 2
Virginie Despentes
Okładka - Mojra. Wilczyca i Córka Ziemi Pełnia życia
Maciąg Agnieszka
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów