Jesienna Róża

Tom 2 cyklu Mroczna Bohaterka
Jak zobaczyłam, że ta część nie jest o Kaparze i Vi chciałam rzucić to w cholerę. Ale wewnętrzny głosik szeptał mi "spróbuj, no weź". I wzięłam się. I dobrze zrobiłam. Absurdalne opory przełamał już pierwszy rozdział. Mimo iż Róża ma tylko niecałe szesnaście lat, chwyciła mnie za serduszko od razu. Nie wiem czy to dobrze, czy to źle, ale w pewnym momencie wręcz zapomniałam o jej młodym wieku i brałam ją na równi z Vi. I kiedy myślałam, że to właśnie Druga Bohaterka jest moją ulubioną i w ogóle wampiry wow, to po tej części, dzięki Róży i Fallonowi, pokochałam Mędrców. No bo hej! Wampiry tylko ssą. Mędrcy latają. Jak dużo fajniejsze to jest? A jak już nasunął się Fallon. To nie zmienny i upierdliwy miejscami Kaspar. Owszem księciunio też miał swoje momenty (jak każdy facet), ale jego uczucie do Róży... To lubię. Nie wiem czy ktoś też zauważył, ale gdy wydarzenia w tej i poprzedniej części przeplatają się (gdy postaci z jednej powieści pokazane są w drugiej) to jakoś nie idzie zauważyć wtedy tych samych interakcji co w oryginalnych miejscach ich występowania. Zaplątałam trochę. Ale czy widzicie Różę i Fallona w pierwszej części? Tacy trochę sobie obcy wręcz, Róża w obdartych butach i w ogóle jacyś dziwni ludzie. W ich własnej opowieści jest już inaczej. To samo Kaspar i Vi. W pierwszej części uwielbiam ich. W drugiej jest inaczej. Nie są już tak blisko nawet, uczucia już nie tak płomienne. Strach się bać co będzie dalej. Ale zobaczymy mam nadzieję już niedługo. Czekam z utęsknieniem.

Informacje dodatkowe o Jesienna Róża:

Wydawnictwo: Muza