Narodziny Angelique. Mroczne cienie

Dodał/a opinię:alicja Marciniszyn-Sobolewska
Recenzja - Narodziny Angelique. Mroczne cienie
Książka o wampirze i czarnej magii dość ciężka ale ciekawa
alams plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-16, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,przeczytam 52 książki,
Książka o wampirze i czarnej magii dość ciężka ale ciekawa
magdalena130 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-08, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,Przeczytane,
Jest to dosyć trudna książka. Podobało mi się to, że było pisane w formie pamiętnika Angelique i Barnabas po prostu czytał jej wspomnienia. Akcja dosyć wolno się rozwijała. To był największy minus, ale jak ktoś ma dużo cierpliwości to polecam :)
chabrowacczyteln plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-23, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014 ,
Właściwie ciężko mi dzisiaj stwierdzić co skłoniło mnie do wypożyczenia tej książki. Dość ładna okładka i z pewnością opis, że to opowieść o erotyzmie i namiętności. Dopiero później doczytałam, że podobno powstała ona na podstawie serialu o tym samym tytule. Autorka jest tam jednocześnie jest tam jednocześnie odtwórczynią roli Angelique.
Bohaterka ta to niesamowicie piękna i okrutna czarownica. W książce śledzimy jej dzieciństwo, co przeżyła, że stała się tak bezwzględną osobą. Jak wpłynął na nią pakt z diabłem i miłość do Barnabasa. Na początku czytania zupełnie nie mogłam się wciągnąć. Historia nie była najciekawsza. Dopiero, gdy dzieciństwo Angelique zaczęło być opisywane przez autorkę zainteresowałam się bardziej. Ta książka jest dziwna.
Porywów namiętności było mało, a dużo mrocznych rytuałów. Dawno tak się nie bałam czytając. Voodoo po prostu mnie przeraża. Tylko postać głównej bohaterki została dopracowana. Chociaż to czarny charakter to jednak była nietuzinkowa i intrygująca. Inn bohaterowie wydali mi się bezbarwni i mdli. Muszę przyznać, że liczyłam na coś lepszego. Nie zachwyciła, nawet pisanie jej recenzji delikatnie mnie męczy.
Dizzy plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-16, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,
Kiepska, po prostu kiepska. Na uwagę zasługuje jedynie główna bohaterka i momentami fabuła. Pozostałe aspekty powieści - wykonanie, poboczni bohaterowie i cała reszta - pozostawiają wiele do życzenia. Dawno tak nie zawiodłam się na żadnej powieści...