Opis ksiązki

Kup Teraz

Następna rzecz na liście

Ocena ( 8 osób )
4.9
Wydawnictwo: Videograf II
Data wydania: 2009
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7183-685-5
Liczba stron: 312
Dodał/a książkę:Sławomir Krempa
Dodał/a opinię:konstancja18
Recenzja - Następna rzecz na liście
bardzo interesująca książka
Recenzja
speedi Linia koment
Na półkach:

Zdarzenia, które potrafią zmienić całe życieCzy istnieją takie wydarzenia, który mniej lub bardziej delikatnie wpychają nasze życie na całkiem nowe tory? Czy to, co przynosi los jest zawsze jasno określone i zdeterminowane czy może możemy na to jakoś wpłynąć? Czy tylko los kształtuje nasze życie czy również my sami, poprzez nasze aktywne reagowanie na składane nam przez niego propozycje?"Świadomość, że się kogoś zabiło, jest naprawdę straszna". Przynajmniej dla większości z nas. Zawodowi zabójcy, ludzie o zwichrowanych umysłach i sumieniach, żołnierze-mordercy owej świado

mrowka Linia koment
Na półkach:

Jill Smolinski napisała książkę, w której zaleta właściwie równoważy wadę. Wadą jest w przypadku „Następnej rzeczy na liście” schematyczność: to powieść stworzona według pewnego powtarzalnego szkieletu fabuły, wygląda, jakby była efektem przejścia kursu kreatywnego pisania: jest poprawna, ale bez błysku. Zaletą będzie fakt, że mimo wszystko to powieść wciągająca i momentami poruszająca. Od czytelniczek zależy, czy któryś z tych elementów jednak przeważy, czyli: czy książka stanie się nudnawym szablonem czy pasjonującym czytadłem

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,

Długo stałam w bibliotece i zastanawiałam się, czy zabrać tę książkę do domu. Wzięłam i nie żałuję, a nawet muszę jej podziękować, bo stała się ona dla mnie inspiracją.

Główną bohaterką książki jest June Parker. Pewnego dnia kobieta odwożąc do domu swoją nową koleżankę - Marrisę powoduje wypadek samochodowy, w którym jej nowa znajoma ginie. W jej portfelu June znajduje listę 20 rzeczy, które Marrisa chciała zrobić przed swoimi urodzinami.
Parker postanawia wykonać zadania z tej listy za nią, jednak okazuje się, że to wcale nie będzie takie proste. Życie głównej bohaterki zmieni się.

"Następna rzecz na liście" to książka, która na pewno zmieni coś w moim życiu. Pomysł z listą zainspirował mnie i sama z chęcią sobie taką stworzę. Książka zmusza do refleksji, zastanowienia się nad sobą. Pokazuje, a raczej przypomina o wartościach, których często nie dostrzegamy, albo o ich niesłusznie zapominamy.

Podczas czytania towarzyszyło mi mnóstwo emocji. Raz wybuchałam śmiechem, a innym raczej wzruszałam się. Książka napisana jest lekkim, przyjemnym językiem i nie można się od niej oderwać. Humoru w niej nie brakuje.

Książka jest świetna. Takiej fabuły jeszcze w żadnej innej powieści nie spotkałam.Powieść idealna na letnie wieczory. Polecam! Może i Was zainspiruje?
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: 26 książek 2013,Mam,
Następna rzecz na liście ...tak to zwyczajnie brzmi-może następna rzecz na liście zakupów? może coś innego?ale to nie brzmi zwyczajnie w ustach June Parker-niezadowolonej z pracy ,życia uczuciowego i ogólnie ze swojego żywota ,34-letniej mieszkanki Kalifornii.June poznaje Marissę,i postanawia ją podwieźć do domu.Po drodze mają wypadek samochodowy,w wyniku którego Marissa umiera.W portfelu nowej znajomej,June znajduje listę rzeczy które Marissa chciała zrealizować,przed swoimi 25 urodzinami.Są tam zadania z pozoru błahe,ale i trudne do wykonania.June czuje się winna śmierci Marissy i postanawia zrealizować marzenia Marissy.Życie June powoli nabiera sensu z każdym odhaczonym i wykonanym zadaniem z listy.Książka pełna humoru ,ale i refleksji.Może i my mamy swoje listy zadań ,może realizujemy swoje marzenia.A może w tym powszechnym zabieganiu ,życie przecieka nam przez palce?może tez nasze życie wydaje się bez sensu? może nie mamy jak realizować swoich pasji?A może warto komuś pomóc w marzeniach?
Te pytania postawiłam sobie po lekturze tej książki,i zaczynam tworzyć swoją listę marzeń i zadań. :)
speedi plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:
konstancja18 plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
bardzo interesująca książka
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
hrysia Linia koment
Przeczytane:2016-06-28, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
czarniutka21 Linia koment
Przeczytane:2013-01-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
esia189 Linia koment
Przeczytane:2014-01-28, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
basia02033 Linia koment
Na półkach: Przeczytałem,Mam,
karin Linia koment
Przeczytane:2013-04-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów