Nie tak łatwo być Czesławem

ISBN: 978837515-377-4
Dodał/a książkę:poszukujaca
Dodał/a opinię:gameta
Recenzja - Nie tak łatwo być Czesławem
Jeśli lubisz Czesława Mozila, lub jeśli jesteś po prostu ciekawy jego osoby a także, jeśli zupełnie nie wiesz kim jest Czesław Mozil - to książka właśnie dla Ciebie!
Od samego początku książki miałam wrażenie, że wcale nie czytam a słucham. Sposób jej napisania jest tak bardzo Czesławowy, że chyba bardziej być nie może. Ogromne gratulacje dla autora - Jarka Szubrychta - za niewątpliwie dużą pracę włożoną w zebranie i usystematyzowanie materiału po swojemu, przy zachowaniu duszy Czesława.
Książka stanowi ciekawą podróż po życiu podwójnego emigranta, pozwala przenieść się na chwilę do Danii i wrócić do Polski, by pośmiać się z jej przywar lub zastanowić się, o co do cholery chodzi z tymi serwetkami na stolikach w knajpach.
Naprawdę dobrze bawiłam się podczas lektury tej książki, pochłonęłam ją w dwa dni - korzystając ze słońca i chwili spokoju. Polecam z czystym sumieniem!
poszukujaca plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-26, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,Biografie,Mam,
Komentarz po dłuższym czasie od przeczytania.

Ni to Polak, ni to Duńczyk, zakręcony, szalony, nadpobudliwy i niezwykle szczery. Bez ogródek opowiada o porażkach, chwali się sukcesami, ale bez zbędnej pompy. Wygarnia Polakom ich przywary, pokazuje jak postrzegają nas inni. Czyni to jednak w sposób ujmujący. Taki, jakim jest on sam. Książka nie zmieniła mojego zdania o nim.
gameta plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,