Opis ksiązki

Kup Teraz

Niehalo

Ocena ( 5 osób )
4.4
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2013-06-06
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788308051160
Liczba stron: 232
Dodał/a książkę:elibri
Dodał/a opinię:sw3112
Recenzja - Niehalo
jak najbardziej halo:)
Recenzja
en-ca_minne Linia koment
Przeczytane:2014-08-20, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,
Po stronie "mam" pozwalam sobie wpisać: dwadzieścia cztery lata, pracę magisterską (w toku), kobietę Agnieszkę (rozkład związku także w toku), dresów trzy pary, adidasy fluorescencyjne i fila czarna skóra, dni podobne jeden do drugiego. Ponadto stanowisko pracy, co jak o nim myślę, to zaczynam myśleć, a nawet nabierać - mimo, że jestem osobą niepewną - pewności, że wolę o nim nie myśleć
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
asiagrabo plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,24,
Lepsza wersja Grocholi
sw3112 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-04, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
jak najbardziej halo:)
Ivy plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-26, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,2015,Przeczytałam,
Zupełnie nie rozumiem ,o co takie wielkie hallo krytyków w sprawie debiutanckiej opowieści pana Ignacego Karpowicza pt. '' Niehalo ''.Dla mnie ta książka to zwyczajny średniak ,a nawet i pewnego rodzaju nie halo .Co najwyżej ględzenia młodego człowieka jak by był na haju.Młody człowiek ma na imię Maciek i niestety jak większość młodych ludzi dzisiaj ,klnie jak przysłowiowy szewc.Narzeka na wszystko i na wszystkich.Chciałby wszystko i to najlepiej ,za darmo .Od siebie nie dając niczego.Zdradza swoją dziewczynę Agnieszkę ,przy okazji wykorzystując swoją kumpelę .Zero jakichkolwiek zasad .Przepraszam bardzo ,ale dla mnie to jest taki beztroski ,szczeniacki bełkot ,kogoś na zielonych pastylkach i syropie na kaszel.Maciek wcale się nie kryje z nagminnym zażywaniem wyżej wymienionych produktów.A jak wiadomo nawet syrop na kaszel zażywany w nadmiarze szkodzi.Maćkowi zaszkodził do tego stopnia że zaczął rozmawiać z Jerzym Popiełuszko i Józefem Piłsudskim ,którzy zeszli dla niego z cokołów swoich pomników.To moja chyba trzecia książka Pana Karpowicza i mimo że uważam za stratę czasu ,przeczytanie jej,dam temu autorowi jeszcze szansę.Ja nie poddaję się tak łatwo :). Rzeczywistość w naszym kraju parafrazując mogę powiedzieć ,że jaka jest ,każdy widzi ,po co więc było popełniać taką książkę ? Po co wylewać na głowy czytelników kolejne wiadro pomyj ? Przecież to niczego nie zmienia i nikomu nie służy.Dostaje się w równej części wszystkiemu ,współpracownikom redakcji '' Wiadomości Podlasia '' w których to Maciek pracuje, dostaje się promotorce ,u której pisze pracę magisterską z polonistyki ,dostaje się całemu systemowi emerytalnemu ,oczywiście również i emerytkom.Autor ustami Maćka nie zostawia suchej nitki nawet na własnej rodzinie.Nie podeszła mi ta książka zupełnie.Jako naczelnego '' narzekacza '' naszego niedoskonałego kraju wolę Krzysztofa Vargę ,przynajmniej robi to z pewnego poziomu i na pewnym poziomie ,a nawet czasami robi to śmiesznie.W Niehalo ,niczego zabawnego nie znalazłam ,chociaż miałam wrażenie że autor zabawnym się być stara.Widocznie poziom humoru autora i mój ,nie jest za bardzo kompatybilny.Jeden cytat z tej książki ,w moim odczuciu mógłby (lekko zmieniony) oddać całą '' głębię '' owej powieści : ''Ja pierdole (...) o kurwa ,przyznać muszę że to adekwatny opis rzeczywistości '',i jednocześnie '' robić '' za moją o niej opinię ,bo przykro mi bardzo ale naćpany syropkiem ,biegający po mieście i gadający z pomnikami Maciuś,jakoś mnie to tej pozycji literackiej nie przekonuje.Ja nie polecam ,a jak już ,to czytajcie ,tylko na własną odpowiedzialność.
sw3112 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-04, Na półkach: Przeczytałem,
Zielone pastylki i syrop na kaszel są mniej szkodliwe niż mity B H O i cokoły. A sens leży między wierszami, warto się wysilić. Może łyżeczkę syropku?
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
cleo29 Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Chcę przeczytać,przeczytane,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
grzeniuJee Linia koment
Przeczytane:2014-12-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2014,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
annia Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów