Nieprzewidziane konsekwencje miłości

ISBN: 978-83-08-06003-2
Dodał/a książkę:edytka222
Dodał/a opinię:EmnildaAmelberga
Recenzja - Nieprzewidziane konsekwencje miłości
"Nieprzewidziane konsekwencje miłości" to romantyczna powieść z dużą dawką humoru, ciekawymi postaciami i interesującymi przygodami. Mamy tutaj kilka par, ich problemy, codzienne życie, nieoczekiwane zmiany, wątpliwości i poszukiwania miłości. Śledzimy ich decyzje, przeszłość, przez lub dzięki, której znaleźli się w obecnym miejscu i czasie, i odkrywamy ich sekrety. Książka nie tylko dla wielbicieli romantycznych historii, ale i dla miłośników komedii.
Recenzja
catarina78 Linia koment
Przeczytane:2015-09-23, Na półkach: Przeczytałem,

Kto ma ochotę na zabawną komedię romantyczną, tego z pewnością książka Niespodziewane konsekwencje miłości - nowa powieść jednej z mistrzyń gatunku - nie zawiedzie. Jill Mansel świetnie czuje konwencję, dodając miłosnym perypetiom bohaterów sporo angielskiego humoru. I nie jest to prymitywny humor sytuacyjny, polegający na gromadzeniu głupich gagów, ale raczej inteligentny, pełen dystansu do siebie słowny dowcip.

Zaczyna się jak zawsze: singielka i singiel spotykają się przypadkiem - tu w dosyć zabawnych okolicznościach

kalola plusminus Linia koment
Gdy sięgam po tego typu prozę oczekuję od niej lekkiej i przyjemnej fabuły, nieskomplikowanych wątków ale przy tym wyraźnych bohaterów.

Jill Mansell, przyjemnym językiem wprowadza czytelnika w cudowny świat miłości, młodości i przemijającego czasu.

Niespodziewane konsekwencje miłości, to przeplatające się historie kilku bohaterów, Sophie młodej dziewczyny z bagażem doświadczeń bólu i strachu dzieląca swój sekret tylko z jedną osobą - Tulą. Życie obu dziewczyn zostanie wywrócone do góry nogami , staną na drodze wyboru podczas którego będą musiały zmierzyć się ze swoją przeszłością, Jeden wybór, jedna szansa na miłość czy z niej skorzystają i jaki będzie miała ona wpływ na ich historię? O tym dowiedziecie się z książki.
CicheBaBum plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-09, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Prosty, lekki styl książki, poczucie humoru Autorki, mnogość wątków miłosnych, sielska atmosfera sprawiają, że jest to idealna lektura na wakacyjny urlop.
Postaci są napisane wyraziście, bardzo realistycznie, pełnokrwiście wręcz, a fabuła intryguje mimo i mimo, że książka liczy sobie prawie 500 stron, czyta się ją ekspresowo.
W książce poznajemy tajemniczą, pewną siebie, urodziwą Sophie, która czuje się spełniona w sferze zawodowej. Od jakiegoś czasu mieszka w małym miasteczku St. Carys. Jest szanowana i spełnia swoje marzenia. Nie jest jednak otwarta na nowe miłosne doznania. Niespodziewania jej przyjaciółka Tula zapowiada wprowadzenie się do niej.
Podczas jednej z sesji zdjęciowych w pensjonacie, którego właścicielką jest Doth dochodzi do przykrego incydentu. Na plan zdjęciowy wbiega mokry, zabłocony pies i brudzi białe ciuchy fotografowanych. Sophie zwraca się ze skargą do Josha, wnuka Doth. Zakochuje się w niej, ale Sophie jeszcze długo będzie odmawiała mu spotkania na randce.
Josh jest przystojnym, młodym mężczyzną, który porzucił właśnie pracę managera w zespole muzycznym Go Destry. Jest człowiekiem, któremu sukces jest nie obcy. W dążeniu do serca Sophie postanawia być uparty. Ale w nim zakochuje się Tula, bezbronna, niezdarna przyjaciółka Sophie. Jest też przyjaciel Josha- Riley, który z kolei zakochuje się w... Tuli. Nawet Doth nie może ominąć miłość. Jest aktualnie rozwiedziona z Lourensem. Kiedyś stanowili kochające się małżeństwo, do puki w ich życie nie wtargnęła Aurora, odwracając je go góry nogami. Doth nadal kocha byłego już męża, nie jest jednak gotowa dać mu kolejną szansę. Przypadek sciąga ich w jedno miejsce twożąc okazję do rozpoczęcia nowego rozdziału ich wspólnej miłości. Czyżby nawet śmierć nie mogła pokrzyżować szyków miłości?
Każdy z bohaterów ponosi konsekwencje swoich minionych miłości. Odciskają one nieprzewidziane piętno. Każdy chce uciec od tego co rani. Losy ich wszystkich splotą się w nieoczekiwany sposób, ale jak to wszystko się zakończy? O tym sza :-) Nie chcę psuć przyjemności z czytania tej wyjątkowo intrygującej książki.
Polecam miłośniczkom romansów : ).
EmnildaAmelberga plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,Mam,
bietrix1 plusminus Linia koment
Warto uwierzyć w miłość!
losar plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Chcę przeczytać,
Chce przeczytac
azetka79 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
mocna, ale nie powalająca na kolana, jednak mimo wszystko polecam
Eli1605 Linia koment
joakrz1983 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Okładka - Nieprzewidziane konsekwencje miłości Nazywam się Czerwień
Orhan Pamuk
Okładka - Nieprzewidziane konsekwencje miłości Życie i śmierć na Drodze Umarłych
Tomasz Grzywaczewski
Okładka - Nieprzewidziane konsekwencje miłości Pantałyk