Okładka książki - Nieprzewidziane konsekwencje miłości

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a opinię: kalola

Gdy sięgam po tego typu prozę oczekuję od niej lekkiej i przyjemnej fabuły, nieskomplikowanych wątków ale przy tym wyraźnych bohaterów. Jill Mansell, przyjemnym językiem wprowadza czytelnika w cudowny świat miłości, młodości i przemijającego czasu. Niespodziewane konsekwencje miłości, to przeplatające się historie kilku bohaterów, Sophie młodej dziewczyny z bagażem doświadczeń bólu i strachu dzieląca swój sekret tylko z jedną osobą - Tulą. Życie obu dziewczyn zostanie wywrócone do góry nogami , staną na drodze wyboru podczas którego będą musiały zmierzyć się ze swoją przeszłością, Jeden wybór, jedna szansa na miłość czy z niej skorzystają i jaki będzie miała ona wpływ na ich historię? O tym dowiedziecie się z książki.

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2015-09-23, Przeczytałem,

Kto ma ochotę na zabawną komedię romantyczną, tego z pewnością książka Niespodziewane konsekwencje miłości - nowa powieść jednej z mistrzyń gatunku - nie zawiedzie. Jill Mansel świetnie czuje konwencję, dodając miłosnym perypetiom bohaterów sporo angielskiego humoru. I nie jest to prymitywny humor sytuacyjny, polegający na gromadzeniu głupich gagów, ale raczej inteligentny, pełen dystansu do siebie słowny dowcip.

Zaczyna się jak zawsze: singielka i singiel spotykają się przypadkiem - tu w dosyć zabawnych okolicznościach. Josh z miejsca chce umówić się z piękną fotografką, ona odrzuca propozycję randki z przystojnym byłym managerem popowej grupy. Do Sophie przyjeżdża na weekend koleżanka, spędzają razem czas na plaży (to przecież słoneczna Kornwalia), trochę imprezują, lecz przyjaciółka mocno jest nastawiona na podrywanie, w przeciwieństwie do Sophie. Tak poznają pięknego surfera z rozjaśnionymi słońcem włosami, który uwielbia podryw i lekkie życie. Riley jest wyluzowanym młodzieniaszkiem, żyjącym w zasadzie na koszt bogatej ciotki - Marguerite, która jest znaną autorką bestsellerów. Sophie robi jej zdjęcia, współpracuje też z babcią Josha, właścicielką hotelu. I tak wszystko się toczy. Niczym w komediach Szekspira mamy dwie symetryczne przyszłe pary.

Josh prowadzi ze swoją babcią hotel, odkąd rzucił showbiznes, jest więc świetnie ustawionym młodym, przystojnym mężczyzną. Riley zaś pomaga bogatej cioci, choć tak naprawdę zajmuje się głównie przyjemnym spędzaniem czasu. Z kolei Sophie i jej przyjaciółka Tula są samotnymi, ale niezależnymi młodymi kobietami. I tylko Sophie nie szuka partnera - ze względu na ból, jakiego doznała w poprzednim związku. Ale oczywiście i jej miłość nie ominie. Jill Mansel hojnie serwuje jej kolejne możliwości wejścia w nowy związek, obdarowując niejako przy okazji porywami uczuć także starsze panie.

Książkę czyta się z dużą przyjemnością właśnie ze względu na poczucie humoru i lekki styl. Autorka sprawnie kreśli portrety bohaterów, szybko streszczając ich losy, ujawniając tym samym mechanizmy wielkich karier. Szczególnie interesująca jest postać autorki bestsellerów. Jej charakterystyka odpowiada historii większości gwiazd literatury kobiecej. Jill Mansel leciutko mruga okiem do swoich czytelniczek, jakby chciała im przypomnieć, że to tylko farsa, kolejna fikcyjna opowieść o miłości z happy endem. Choć dorzuca tu nieco dramatycznych wydarzeń, to szybko łagodzi je wybaczeniem i pojednaniem. Nie można przecież na nikogo się gniewać, bo czy przyniesie nam to szczęście? Kochajmy się zatem i nie pytajmy o nic. Dzięki miłości wszystko będzie lepsze. Takie są jej konsekwencje.

Link do recenzji
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2015-10-04, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki - 2015, Mam,
"Nieprzewidziane konsekwencje miłości" to romantyczna powieść z dużą dawką humoru, ciekawymi postaciami i interesującymi przygodami. Mamy tutaj kilka par, ich problemy, codzienne życie, nieoczekiwane zmiany, wątpliwości i poszukiwania miłości. Śledzimy ich decyzje, przeszłość, przez lub dzięki, której znaleźli się w obecnym miejscu i czasie, i odkrywamy ich sekrety. Książka nie tylko dla wielbicieli romantycznych historii, ale i dla miłośników komedii.
Warto uwierzyć w miłość!
Avatar użytkownika - losar
losar
Ocena: 5, Chc przeczytać,
Chce przeczytac
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2015-08-18, Ocena: 5, Przeczytałem,
mocna, ale nie powalająca na kolana, jednak mimo wszystko polecam
Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2015-09-23, Przeczytałem,

Kto ma ochotę na zabawną komedię romantyczną, nie zawiedzie się. Jill Mansel świetnie czuje się w tym gatunku, dodając miłosnym perypetiom bohaterów sporo angielskiego humoru. I nie jest to prymitywny humor sytuacyjny, polegający na gromadzeniu głupich gagów, a raczej inteligentny, pełen dystansu do siebie słowny dowcip.

Zaczyna się jak zawsze: singielka i singiel spotykają się przypadkiem. Tu w dosyć zabawnych okolicznościach. Josh z miejsca chce się umówić z piękną fotografką, ona odrzuca propozycję randki z przystojnym byłym managerem popowej grupy. Do Sophie przyjeżdża na weekend koleżanka, spędzają razem czas na plaży, bo to słoneczna Kornwalia, trochę imprezują. Przy czym jej przyjaciółka raczej jest nastawiona na podrywanie, w przeciwieństwie do Sophie. I tak poznają jeszcze pięknego surfera z rozjaśnionymi słońcem włosami (to bardzo ważny szczegół, bo powtarzany kilkukrotnie), który uwielbia podryw i lekkie życie. Riley jest wyluzowanym młodzieniaszkiem, żyjącym w zasadzie na koszt bogatej ciotki - Marguerite, która jest znaną autorką bestsellerów. Sophie robi jej zdjęcia, współpracuje też z babcią Josha, właścicielką hotelu. I tak to się kręci. Niczym w komediach Szekspira mamy dwie symetryczne przyszłe pary.

Josh prowadzi ze swoją babcią hotel, odkąd rzucił show biznes, jest więc świetnie ustawionym młodym przystojnym. Riley zaś pomaga bogatej cioci, choć tak naprawdę zajmuje się głównie przyjemnym spędzaniem czasu.

Sophie i jej przyjaciółka Tula są samotnymi, ale niezależnymi młodymi kobietami. I tylko Sophie nie szuka partnera ze względu na ból, którego doznała w poprzednim związku. Nie ma wyjścia – muszą z tego powstać jakieś związki. Jill Mansel hojnie rozdaje takowe możliwości. Obdarowując porywami uczuć także starsze panie.

Książkę bardzo przyjemnie się czyta właśnie ze względu na poczucie humoru i lekki styl. Autorka sprawnie kreśli portrety bohaterów, szybko streszczając ich losy, ujawniając tym samym mechanizmy wielkich karier. Szczególnie interesująca jest postać autorki bestsellerów. Pod jej charakterystyką mogłoby się podpisać większość gwiazd literatury kobiecej. Jill Mansel leciutko mruga do swoich czytelniczek, jakby chciała im przypomnieć, że to tylko farsa, kolejna fikcyjna opowieść o miłości z happy endem. Choć dorzuca tu nieco tragicznych zdarzeń, to szybko łagodzi je wybaczeniem i pojednaniem. Nie można przecież na nikogo się gniewać, bo czyż przyniesie nam to szczęście? Kochajmy się zatem i nie pytajmy o nic. Dzięki miłości wszystko będzie lepsze. Takie są konsekwencje miłości.

Tylko ty!
Jill Mansell0
Okładka ksiązki - Tylko ty!

Mimo że Cleo Quinn ma nie najlepsze doświadczenia z facetami, odkąd pojawił się Will, patrzy na świat przez różowe okulary. Przystojny, czuły i wyrozumiały...

Nieprzewidziane konsekwencje miłości
Jill Mansell0
Okładka ksiązki - Nieprzewidziane konsekwencje miłości

Josh – były członek sławnego zespołu Go Destry, który po trzech latach spektakularnej kariery się rozpadł, postanawia opuścić Kalifornię i...

Top 5 książek
Złodziejka książek