Niezwyciężony. Audiobook

Superprodukcja: ,,Niezwyciężony" - Stanisław Lem

Każdy fan superprodukcji (do których sama zaliczam się od dawna) z ogromną przyjemnością słyszy o kolejnych tytułach, które oddawane są w ręce słuchaczy. Mnie wprost w euforię wprawiła wiadomość, że do moich ulubionych superprodukcji dołączył Stanisław Lem, ze swoim Niezwyciężonym.

Kiedy jeszcze dołączyła do tego informacja, że za muzykę odpowiada Ścianka, dosłownie usiadłam z wrażenia. Bo co tu kryć, spodziewałam się prawdziwej petardy. Bomby wręcz, która powali mnie na łopatki siłą swojego rażenia. Dlatego z prawdziwą przyjemnością sięgnęłam po audiobooka, pełna wygórowanych oczekiwań. Czy superprodukcja spełniła moje skrywane pragnienia? O tym już za momencik.

Superprodukcja z genialną Ścianką

To, co zastałam tak naprawdę przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Słucha się tego niczym doskonałego przedstawienia, w którym olbrzymią rolę odgrywa zarówno treść, jak i wszelkie dźwięki. Genialne wprost dodajmy. Takie, co to łechtają zmysły i sprawiają, że czujesz się nie tylko lepiej, ale i ... lepszy. To najprawdziwszy teatr dźwięku, dodajmy - idealnie dopasowany.

W produkcji tej ważny jest nie tylko świetny tekst Stanisława Lema, ale i kapitalne dźwięki stworzone przez jeden z ciekawszych zespołów muzycznych na rodzimym rynku muzycznym, jakim niewątpliwie jest Ścianka. To, w jaki sposób udało im się spleść skomponowane dźwięki z historią opowiedzianą w Niezwyciężonym przez Lema, to majstersztyk. I chyba tu tkwi siła rażenia tego audiobooka.

Historia o ludzkiej pasji do życia i dominacji

Niezwyciężony Stanisława Lema jest historią, która niesie w sobie proste prawdy. To opowieść o ludzkiej determinacji i sile, próbie zdominowania świata, wszystkich i wszystkiego. I woli przetrwania w ekstremalnych warunkach. To jednocześnie opowieść o ludzkiej przyjaźni, wierności wobec własnych przekonań, solidarności i współodpowiedzialności za drugiego człowieka. Wszystko to zaś utrzymane jest w konwencji sci-fiction. Bohaterom - członkom ekspedycji ratunkowej na planetę Regis III przyjdzie zmierzyć się z nieznaną formą życia, tajemniczą i zabójczą chmurą. Pokonanie chmury, a właściwie walka o przetrwanie stanie się jednym z kluczowych zadań załogi Niezwyciężonego. Jednak obok próby ratowania własnego życia, przyjdzie powalczyć i o życie ekipy zaginionej podczas wcześniejszej ekspedycji na Regis III.

Plejada polskich gwiazd

Mówiąc o Niezwyciężonym, nie można pominąć informacji o ludziach, którzy wzięli udział w powstaniu tej niezwykłej produkcji. Usłyszymy tu między innymi niezwykle sugestywnego Daniela Olbrychskiego w roli Horpacha, genialną Krystynę Czubównę jako Narratora, uwielbianego przeze mnie Arkadiusza Jakubika, Wiesława Komasę i wielu jeszcze innych aktorów. To prawdziwy cr?me de la cr?me, wisienka na torcie. Sprawiają oni, że audiobooka słucha się na jednym wdechu!

Świetna interpretacja znakomitego tekstu wraz z wyborną muzyką Ścianki sprawia, że słuchając Niezwyciężonego wprost odpływa się w inny wymiar. Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że zapomina się o bożym świecie. Tak dzieje się zawsze, gdy do rąk trafia tak dobra pozycja.

Reżyserem tej perełki jest Grzegorz Pawlak, reżyser teatralny i postać znana i szanowana w polskim dubbingu (Darth Vader we własnej osobie). Jego doświadczenie zaowocowało superprodukcją nie tylko z nazwy.

Tym samym Audioteka i HTC oddały w ręce słuchaczy rzecz wprost genialną. I nie boję się używać tak wielkich słów wobec superprodukcji jaką jest Niezwyciężony Stanisława Lema. Serdecznie polecam. Tego po prostu nie można nie posłuchać! Pozycja obowiązkowa dla każdego.

Informacje dodatkowe o Niezwyciężony. Audiobook:

Kup książkę Niezwyciężony. Audiobook

Katar
Stanisław Lem0
Okładka ksiązki - Katar

Katar to z pozoru klasyczna powieść detektywistyczna, w której czytelnik wraz z głównym bohaterem - amerykańskim kosmonautą na przedwczesnej emeryturze...

Księga Robotów
Stanisław Lem0
Okładka ksiązki - Księga Robotów

Zbiór opowiadań Stanisława Lema. Po raz pierwszy wydany nakładem wydawnictwa Iskry w roku 1961. Zbiór zawiera następujące opowiadania (poza...