Opis ksiązki

Kup Teraz

Obiecaj mi

Ocena ( 33 osób )
4.9
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2011-11-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-240-1662-4
Liczba stron: 296
Dodał/a książkę:czytam
Dodał/a opinię:Joanna Krzesaj
Recenzja - Obiecaj mi
To już druga moja książka pana Evansa.
Książka bardzo mi się podobala.
"Obiecaj" mi niekiedy jest przewidywalna, ale jest to bardzo piękna opowieść o zaufaniu, miłości i obietnicach.
To niezwykle ciepła opowieść, mimo że jest w niej dużo cierpienia.
Miła i lekka lektura, która na pewno pozwoli na dłuższą chwilę refleksji.
Polecam przeczytajcie.
Recenzja
madak Linia koment
Na półkach:

Na książki Richarda Paula Evansa, bez względu na to, jaką tematykę podejmują, składa się ogromna dawka skrajnych emocji, sporo nadziei oraz wzruszeń. Obiecaj mi to powieść, w której codzienność przeplatana jest to szczęśliwymi wzlotami, to znowu bolesnymi upadkami. Evans, współczesny bajkopisarz dla dorosłych, udowadnia, że dobro musi zwyciężyć zło, a niesprawiedliwość zawsze zostaje ukarana

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
anka920 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,52 książki 2016,Mam,
Bardzo ciepła i wzruszająca opowieść o miłości zarówno względem własnych dzieci jak tej która może połączyć kobietę i mężczyznę. Beth po stracie męża, który ją zdradzał nie potrafi zaufać już żadnemu mężczyźnie, gdy nagle na jej drodze pojawia się Matthew, który nie tylko jest opiekuńczy, czuły ale także ratuje jej córkę diagnozując jej chorobę oraz pomaga odzyskać dom który prawie straciła przez niespłacany kredyt. Kim jest ów tajemniczy mężczyzna? Może aniołem stróżem jak sugeruje jej przyjaciółka?
Katherina plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-19, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,12 książek ,Mam,
A co by się stało gdybyś mógł urodzić się w innym wcieleniu i ocalić bliskich przed katastrofą? Tak właśnie jest w tej książce. Kiedyś się spotkali dał jej na pamiątkę biżuterię i ...
Dalej nie zdradzę. Ale parę godzin i książki nie ma, wzruszająca niekiedy romantyczka a innym razem stawiająca czytelnika pod ścianą.
Deutschland191 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,wypożyczone z biblioteki,Wyzwanie 52 książki 2015,
"Obiecaj mi" to poruszająca opowieść o kobiecie mocno doświadczonej przez życie. Bardzo mi się podobała narracja z perspektywy Beth, została przeprowadzona w przemyślany sposób, miałam wrażenie, że bohaterka jest obok i przy filiżance herbaty opowiada o swoich doświadczeniach. Od książki nie mogłam się oderwać i po prostu pochłonęłam ją w dwa dni. Podczas lektury intrygowało mnie kim jest tajemniczy Matthew. Dopisywałam sobie różne scenariusze jednak takiego finału bym się nie spodziewała. Ogromny plus dla autora za zaskakujące rozwiązanie. Mnie się takie rozwiązanie podobało, taka nutka magii wpleciona w powieść dodaje tylko uroku. Nie chcę nic więcej szczegółowo pisać na temat finału, żeby nie psuć innym satysfakcji z lektury, samemu należy się przekonać czy podoba się takie zakończenie.
Autor porusza tutaj różne ważne tematy takie jak zaufanie, zdrada najbliższej osoby, prawdziwą przyjaźń. Kluczową rolę odgrywa tutaj przeszłość i teraźniejszość , a w tle jak to u autora akcja rozgrywa się w czasie świąt Bożego Narodzenia. Polecam tę książkę jeśli się lubi poruszające historie z nutką tajemnicy jaką jest wyjaśnienie tożsamości jednego z bohaterów. Szczególnie polecam przeczytać w zimowe wieczory,bo wtedy można odczuć tę magiczną atmosferę.
justsmileback plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Ulubione,
Świetna pozycja Paula Evansa! Historia miłosna, która przenosi nas w czasie. Koniecznie musisz ją przeczytać! :)
ania87 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książęk w 2015r.,
Kolejna książka Evansa, którą po prostu pochłonęłam. Już sam opis z tyłu książki o dwóch naszyjnikach mnie zaciekawił. Pomyślałam sobie jak można nie nosić naszyjnika od kogoś kto spełnił daną nam obietnicę? Wszystko jednak się wyjaśniło po przeczytaniu.
Jest to opowieść o kobiecie- Beth, której świat nagle runął jak domek z kart i przychodzi jej mierzyć się z coraz to nowymi problemami.Na jej drodze staje jednak tajemniczy Matthew, który wiele w jej życiu zmieni. Bardzo spodobał mi się cytat " Przekonałam się,że najdonioślejsze zdarzenia w naszym życiu rzadko mają miejsce wtedy, gdy ich się spodziewamy, za to bardzo często wtedy, gdy nawet przez myśl nam nie przejdzie, że dzieje się coś ważnego".
Może i mało prawdopodobna, nieco fantastyczna,ale bardzo wciągająca, przemyślana i po prostu dobrze napisana.
Zdecydowanie polecam, bo warto przeczytać.
anoola plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-12, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,Z biblioteki,
Niezwykle wciągająca powieść z nutką fantastyki.
W sam raz na zimowy wieczór. Polecam!
atena plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Kolejna książka Evansa, która mną zawładnęła. Kilka pierwszych stron może wydawać się niezrozumiałych, lecz później, jak Beth zaczyna opowiadać swoją historię, wszystko się "rozjaśnia". Poznajemy jej rodzinę, troski i mówiąc krótko szarą rzeczywistość. Jednak z chwilą śmierci męża jej życie nabiera barw za sprawą Matthew. Wie o niej wszystko, pomaga i nie oczekuje niczego w zamian. Moglibyśmy stwierdzić, że jest to anioł, o którego modliła się jej córka, jednak prawda okazuje się zupełnie inna, lecz o tym będziecie musieli się już dowiedzieć, z kart książki, która serdecznie polecam
godmyt plusminus Linia koment
Opowieść o obietnicach, które mają wielką moc.
Historia kobiety- Beth, którą spotka choroba dziecka, zdrady męża,jego śmierć, problemy finansowe, ale po wszystkich trudnych przeżyciach spotka też mężczyznę, którego pokocha i znów będzie szczęśliwa.
Między trudnościami a szczęściem zostanie zaznaczona gruba kreska oddzielająca jedno od drugiego,a to wszystko za przyczyną Matthew, który pomoże Beth poznać przyczynę złego samopoczucia Charlotte(córki Beth), wyjść z problemów finansowych,ponownie zaufać ludziom i ułożyć sobie życie.
Dobrze się czyta bo historia wciągająca,raczej lekka i kobieca,ale trzeba przyznać raczej... mało prawdopodobna.
kalola plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
,,Obiecaj mi" choć jest historią fikcyjną w swoim przesłaniu pozwala choć na chwilkę uwierzyć, że można pokonać czas i uratować tych których kochamy. Evans, w swojej historii posłużył się magią obietnicy i podróżowania w czasie. Dzięki głównej bohaterce możemy przeżyć wspaniałą przygodę odkrywającą siłę
miłości, wybaczenia i szczęścia.

Jest to bardzo lekka książką, na zimowy wieczór.
joakrz1983 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,Mam,
To już druga moja książka pana Evansa.
Książka bardzo mi się podobala.
"Obiecaj" mi niekiedy jest przewidywalna, ale jest to bardzo piękna opowieść o zaufaniu, miłości i obietnicach.
To niezwykle ciepła opowieść, mimo że jest w niej dużo cierpienia.
Miła i lekka lektura, która na pewno pozwoli na dłuższą chwilę refleksji.
Polecam przeczytajcie.
gimm1 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-19, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,
Styl pisania Evansa nie jest moim ulubionym ale książkę przeczytałam szybko i było to przyjemne doświadczenie a to głównie z powodu wprowadzenia do fabuły nietypowej tajemnicy...
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach: 52 książki 2014,
Ta książka, którą przeczytałam w leniwa sobote jest troche naiwna i bardzo przewidywalna. Ta oczywistości jest trochę męczaca. Mnie książka nie za bardzo wciagneła i choc przeczytałam ja jednym tchem to ciesze się, ze nie musze już ponownie sięgnąc po tę książke. Głowny bohater, który przemieszcza się w czasie , żeby na prośbę córki pomoc i zaopiekować sie jej matka. Zakochuje sie w matce. Za każdym razem Evans w swoich książkach pisze, że opowie historię , w która sam by nie uwierzył gdyby jej nie przeżył ... ale ta nie była z serii kolorowych bajek tylko nieudanego romansu, która miał być bardziej skomplikowany niż powinien.
takahe plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,pożyczone ;),
Oj ta książka to kolejna pozycja pochłonięta przeze mnie w ciągu jednego dnia. Piękna choć mało realistyczna akcja no ale cóż marzyć zawsze warto. Książka poniekąd udowadniająca że czasem nie warto tracić nadziei gdy ktoś nas zawiedzie.
Polecam gorąco.
MalaMi91 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Genialna książka! Przeczytałam ją w ciągu paru godzin. Nie pozwoliła mi się oderwać od siebie. Dawno takiej książki nie czytałam. Polecam wszystkim.
violabu plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-03, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Wyzwanie - Pióro i Pazur,
Przy pomocy pana Evansa chcę udowodnić, że literaturę kobiecą mogą pisać również mężczyźni. Muszą być to jednak niezwykle spostrzegawczy i wrażliwi autorzy, którzy potrafią wczuć się w kobiecą psychikę. Taki jest właśnie Richard Paul Evans. Jak sam przyznaje w wywiadach, niejednokrotnie był obiektem zarzutów ze strony czytelniczek, z powodu ich domniemania, iż niemożliwe jest, by mężczyzna tak trafnie potrafił oddać emocje, nastroje, myśli, obawy i radości kobiecego serca. Przypuszczano zatem, że książki pisze dla niego kobieta.

Jedną z jego niezwykle emocjonalnych książek jest powieść ,,Obiecaj mi" opowiadającą historię Beth, którą życie bardzo mocno doświadcza. Najpierw okazuje się, że mąż nie jest wobec niej uczciwy, potem zaczyna on śmiertelnie chorować, a w międzyczasie córka ma niepokojące objawy zdrowotne, których lekarze nie potrafią zdiagnozować. Czy może być jeszcze gorzej? ,,Gdy już byłam gotowa, by zdjąć bandaż z nosa, toporem odcięto mi głowę". Czy po tak trudnych przeżyciach kobieta może być jeszcze szczęśliwa?

,,Obiecaj mi" jest książką o miłości kobiety do partnera, do dziecka, do przyjaciółki. Jest obrazem kobiecej duszy.

Mam pewne zarzuty do stylu pisarskiego zaprezentowanego w książce. Jednak przy dużym ładunku emocjonalnym, nie wpływa to w znacznym stopniu na zmniejszenie przyjemności odbioru przeze mnie powieści. Natomiast z zupełnie niezrozumiałego dla mnie powodu, do tej bardzo wiarygodnej treści autor wprowadził w pewnym momencie element bajkowy czy science fiction w stylu podróżowania w czasie. Szkoda. Nie jest to moja pierwsza książka Evansa, zatem byłam bym faktem niemile zaskoczona. Zabieg ten spowodował załamanie realności przekazu. Stąd wynika moja niska ocena książki.
kiki94kms plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Bardzo przyjemnie się czyta, zawarte są wątki które warto przemyśleć, napięcie trzyma aż do ostatniej karki. Ta książka może wciągnąć jak zresztą wszystkie inne książki R.P. Evansa.
bibliotekarkaB plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-02, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Romans fantasy. Dobrze i szybko się czyta. Tematyka podobna do historii pisanych przez Guillaume Musso.
archer81 plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Droga Tachykardio!
Powiedz mi jak to jest z obietnicami? Czy zdarza Ci się obiecać coś a potem nie dotrzymać słowa? Wiem, że tak niestety bywa w naszym życiu że… mimo wszystko nie udaje nam się dotrzymywać złożonych obietnic. Mimo iż bardzo byśmy tego chcieli. Bo przecież los weryfikuje nasze plany. I rzadko bywa tak jakbyśmy tego chcieli. Dzisiaj opowiem Ci o książce którą właśnie skończyłam czytać.
„Obiecaj mi” Richard’a Paul’a Evans’a to bardzo wyjątkowa książka. Z Autorem spotykam się już po raz drugi i wiem, że nie ostatni. Niedawno czytałam jego książkę „Kolory tamtego lata” i się zachwyciłam. Ale wiem, już o tamtej opowiadałam. Zdania nie zmieniłam i nadal twierdzę, że o miłości najpiękniej potrafią pisać mężczyźni. Ale czekaj, bo ja znów odbiegam od tematu i jak zwykle mój list będzie nieskładny. „Obiecaj mi” to najnowsza powieść autora. Powiem krótko: musisz ją przeczytać.
Beth, główną bohaterkę poznajemy w momencie przygotowań do świątecznej kolacji w 2008 roku. Zanim zejdzie na uroczysty posiłek, sięga do szafy i wyciąga z niej szkatułkę. Przechowuje w niej dwa piękne wisiorki, które otrzymała od kochających ją mężczyzn. Od mężczyzn którzy złożyli obietnicę. Pierwszy z nich otrzymała od mężczyzny który złamał złożoną obietnicę, drugi od tego który jej dotrzymał. Skomplikowane? Słuchaj dalej. Przeglądając szkatułkę przenosimy się wraz z główną bohaterką do roku 1989 i wraz z nią wspominamy to co się od tamtego czasu wydarzyło. Był to trudny rok. Życie które było misternie ułożone, zaczęło się sypać. Mąż złamał obietnicę którą złożył podczas przysięgi małżeńskiej. Nie jest to jednak koniec zmartwień. Otóż okazuje się, że ukochana córeczka Charlotte cierpi na chorobę której nie potrafią zdiagnozować lekarze. Żeby było mało pojawiają się problemy w pracy a niewierny mąż umiera na raka. Kiedy Beth myśli, że życie nie ma sensu, że nie może ufać już mężczyznom, na jej drodze staje Mathew, który przywraca jej wiarę w sens istnienia. Ale tak do końca nie jest tym za kogo się podaje. Czy Beth będzie w stanie mu całkowicie zaufać? Czy po poznaniu historii Mathew jej życie zmieni się? O tym musisz przekonać się już sama.
Jak zwykle czytając Evans’a zatraciłam się w historii przez niego opowiedzianej. Świat zewnętrzny przestał istnieć. Książka wciąga od pierwszych stron i nie wypuszcza aż do końca. Tym razem akcja dzieje się w Utah, jednak są akcenty europejskie. Mathew jest Włochem i wraz z Beth oraz Charlotte odwiedza swe rodzinne miasto Anacapri. Książka jest przepełniona skrajnymi emocjami: jest miłość, jest ból, jest tęsknota, nadzieja, zwątpienie. Kiedy czytałam historię Beth, zastanawiałam się dlaczego Autor tak bardzo namieszał w jej życiu i wystawił na ciężką próbę? I doszłam do wniosku, że z nami jest dokładnie tak samo. Kiedy myślimy, że już jest dobrze, podcina się nam skrzydła. A ktoś kto obiecywał nas kochać, nie dotrzymuje obietnicy.
Książka nie jest typowym romansem. Jest w niej trochę magii. Jestem pewna, że podczas czytania nie raz zakręci Ci się w oku łza. Tak jak mnie. I mam nadzieję, że podobnie jak ja będziesz kibicować Beth, żeby w końcu była szczęśliwa. Bo przecież wszyscy na to zasługujemy.
Pozdrawiam Cię bardzo cieplutko w to zimowe popołudnie
Archer
dorotaP plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Wspaniała książka dla mamy, babci, siostry czy przyjaciółki. Ja przeczytałam ją w dwa popołudnia. Po przeczytaniu trzymały się mnie tylko pozytywne emocje :))

Polecam ją równie mocno jak "Stokrotki w śniegu", które, również mnie ujęły!
gosia_gosia16 Linia koment
Przeczytane:2016-04-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
AmaiaSalamanca5 Linia koment
Przeczytane:2016-02-15, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
AMN Linia koment
Przeczytane:2015-12-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
marta79 Linia koment
Przeczytane:2010-11-27, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
kinguszka Linia koment
Przeczytane:2015-05-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Grojda Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Przeczytane:2014-07-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
monikad Linia koment
Przeczytane:2012-01-05, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
KKS Linia koment
Przeczytane:2014-03-13, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,2012,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
jolantasatko Linia koment
Przeczytane:2014-01-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2012,
magdkos Linia koment
Przeczytane:2014-01-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane odkąd pamiętam do końca 2013 ;),
Habina Linia koment
Przeczytane:2014-01-15, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane w 2012,
Katarzyna78 Linia koment
Przeczytane:2013-06-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,2013,Mam,
Olusia Linia koment
Przeczytane:2013-09-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:
Magnolis Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Natalia_Katarzyn Linia koment
Przeczytane:2013-03-30, Na półkach: Przeczytałem,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów