Obywatel Stuhr

ISBN: 978-83-240-3178-8
Dodał/a książkę:czytam
Dodał/a opinię:be_ha
Recenzja - Obywatel Stuhr
Na książkę składają się dwie rozmowy Ewy Winnickiej, jedna z Jerzym Stuhrem druga z jego synem Maćkiem oraz scenariusz filmu. Rozmowy czyta się dużym zainteresowaniem, scenariusz w sumie też, chociaż najbardziej spodobały mi się w nim dopiski autora.
Recenzja
Nidaba Linia koment
Przeczytane:2014-12-29, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,

Dwie powszechnie rozpoznawalne twarze. Jedno nazwisko.

Obydwaj, ojciec i syn, o swoim życiu, przemyśleniach, historii opowiadali już niejednokrotnie – także we własnych publikacjach. Czy mają do powiedzenia coś nowego?

Ewa Winnicka, doświadczona dziennikarka, związana z Polityką, uznała, że warto „przepytać” ich po raz kolejny. Tematu do rozmów dostarczyła jej przede wszystkim premiera najnowszego filmu Jerzego Stuhra. Tym bardziej, że głównego bohatera, wplątanego w ostatnie sześćdziesiąt lat historii Polski, Jana Bratka, gra tam zarówno sam reżyser, jak również Maciej

be_ha plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-23, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016 roku,Mam,
szmaragdova plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-09, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Dla wielbicieli talentu panów Stuhrów. Ja chyba jednak wolę podziwiać ich na ekranie. Ciekawostką jest scenariusz "Obywatela Bratka".
ukomans plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Ta książka stanowi dobry pretekst do poznania bliżej Jerzego i Macieja Stuhrów, którzy postaciami polskiego filmu są ważnymi i kluczowymi jak dla mnie. Zwłaszcza ojciec, który wielkimi rolami teatralnymi i filmowymi wytłumaczył wiele historycznych kontekstów, które trudno byłoby mi zrozumieć gdyby nie zostały opowiedziane humorystycznie. Taki też jest ,,Obywatel", najnowszy film Jerzego Stuhra, którego scenariusz możemy przeczytać w książce o tym samym tytule. Są tu też dwa wywiady, Jerzego i Macieja z Ewą Winnicką. Polecam.
Uratowana plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Nic mnie tak nie przekonuje w ludziach jak szczerość. A szczerości w ,,Obywatelu" nie brakuje. Panowie mówią jak odbierają rzeczywistość, opowiadają zabawne, ciekawe historie i dzielą się scenariuszem, do którego Jerzy Stuhr nakręcił film.
Gertaruda plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Obraz Polski wyłaniający się z rozmów Stuhrów z Ewą Winnicką nie jest, jak się spodziewamy, nędzny i pełen rozpaczy. Panowie szanują swój kraj, kochają go ze wszystkimi zaletami i wadami i wytrwale dążą do wyrażania się przez sztukę, często o nim. Taka postawa tworzy niezwykłą atmosferę tej książki zwieńczoną skomentowanym przez samego reżysera scenariuszem ,,Obywatela".
frolic plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
W wywiadach z Jerzym i Maciejem Stuhrem Ewa Winnicka nie waha się poruszać trudnych tematów. Mowa jest o rozsądnym podejściu do polskich mitów, o trudach bycia synem słynnego aktora, o chorobie Jerzego. Czyta się te wywiady naprawdę znakomicie, są interesujące i dają poczucie obcowania z wartościowymi ludźmi, których na co dzień znamy tylko z ekranów kin lub telewizorów. Do tego mamy też szansę przeczytać – jeszcze przed premierą filmu – scenariusz „Obywatela”, nawiązującego do słynnego „Obywatela Piszczyka”. A już wisienką na torcie jest porządne wydanie i dobra okładka ze świetnym zdjęciem.
Studentka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Rozmowy przeprowadzone w błyskotliwy sposób. Aż chce się je czytać. Brawo dla Ewy Winnickiej, której udało się szczerze i o ważnych rzeczach porozmawiać z Jerzym i Maciejem Stuhrami.
Italia plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Książka to idealny pomysł na wypromowanie filmu, tym bardziej, gdy jest świetnie napisana. Po przeczytaniu „Obywatela Stuhra” mogę bez wahania polecić film „Obywatel” w reżyserii Jerzego Stuhra. Wiem, co mówię – książka oprócz wywiadów z Jerzym i Maciejem Stuhrami, zawiera scenariusz filmu.
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2014-11-26, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,