Okrutna miłość

Maria Jose Carrascosa pochodząca z Walencji prawniczka próbuje ułożyć sobie życie w uwielbianych od najmłodszych lat Stanach Zjednoczonych. Kupuje apartament w Nowym Jorku i rozkręca własną firmę.

Maria jest inteligentna, ładna, zaradna, wesoła i pełna życia. Otacza ją grono przyjaciół. Zbliża się jednak do czterdziestki i ma dosyć gierek emocjonalnych i kolejnych prób poszukiwania właściwego mężczyzny. Nie chce już tracić czasu na eksperymenty. Za namową przyjaciółki rejestruje się na portalu randkowym, odpowiada na cztery tysiące pytań dotyczących upodobań, preferencji, wykształcenia....i poznaje Petera Inesa, z którym po kilku miesiącach znajomości bierze ślub.

Małżeńska sielanka szybko się kończy i Maria poznaje prawdziwe obliczę mężczyzny, w którym się zakochała. Zaczyna się przemoc domowa już w czasie, gdy była w ciąży. Awantury, bicie, niszczenie przedmiotów w domu, poniżanie, zdrady. Maria z wesołej i pewnej siebie kobiety przeistacza się w wystraszoną, wycofaną i nieśmiałą. Unika kontaktu z przyjaciółmi. Pogarsza się jej stan zdrowia i jak się później okazuje mąż dosypywał jej do jedzenia trutkę na szczury, pestycydy i faszerował lekami hormonalnymi. Zdaje sobie sprawę, że jej związek był oparty na interesowności, gdyż Peter okazał się handlarzem narkotyków i złodziejem. Przejął też jej firmę.

Maria chcąc odpocząć od problemów i spotkań w sądzie z Peterem przekazuje sprawy w ręce prawników i wyjeżdża do Hiszpanii, gdzie pod opieką jej rodziców i siostry znajduje się jej córeczka Victoria Solenne. Kiedy wraca do Stanów Zjednoczonych zostaje oskarżona o porwanie dziecka i trafia do więzienia. Rozpoczyna się absurdalny ,,pojedynek" pomiędzy sądami w USA i Hiszpanii. Prawo broni człowieka, który znęcał się nad swoją rodziną, a matka chroniąca dziecko zostaje oskarżona.

Całość recenzji znajduje się tutaj:  http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/2015/08/okrutna-miosc-reyes-monforte.html#gpluscomments

Informacje dodatkowe o Okrutna miłość:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2014-10-15
Dodał/a opinię: jeke5

Zobacz opinie o książce Okrutna miłość

Kup książkę Okrutna miłość

Rosyjska namiętność
Reyes Monforte0
Okładka ksiązki - Rosyjska namiętność

Wyjątkowa, piękna i przepełniona głębokim uczuciem jak utwory genialnego kompozytora Siergieja Prokofiewa. Taka była Lina - jego muza, kochanka i żona...

Niewierna
Reyes Monforte0
Okładka ksiązki - Niewierna

Wcześniej myśleliśmy, że zdarza się to tylko w państwach arabskich, bardzo daleko, ale teraz wiemy, że dzieje się to tutaj, może nawet w naszym bloku,...