Osioł w raju

Kategoria: Duchowość, religia
Dodał/a książkę:godmyt
Dodał/a opinię:Kinga Starańska
Recenzja - Osioł w raju
Tą cieniutką książeczkę najlepiej czytać etapami i po każdym rozdziale (jest ich 7)się zastanowić, przemyśleć. Podoba mi się, że autor, Adam Szustak, interpretując przypowieści z Nowego Testamentu przybliża realia życia w tamtych czasach, tłumaczy, co na przykład robili w jerozolimskiej świątyni bankierzy i sprzedawcy zwierząt, jak wyglądał dom faryzeusza i że dziś faryzeuszy moglibyśmy porównywać do biskupów (choć mieli żony, rodziny, bo w tamtych czasach celibat wśród duchownych nie istniał).
I cały czas ojciec Szustak tłumaczy nam, że Bóg kocha nas ze wszystkimi grzechami, ułomnościami. Budujące.
"Wpatrzeni w Jego najpiękniejsze we wszechświecie oblicze, będziemy pewni, że jesteśmy kochani i chciani, i że nic nam już nie grozi. Wreszcie. I na zawsze.
Chcesz tak? To nie czekaj, tylko ruszaj do Niego!"
kinga1994 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Chcesz tak? To nie czekaj, tylko ruszaj do Niego!"
godmyt plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Pożyczone,wyzwanie 2015- 26 książek w 2015,
Dla mnie to pozycja do której powinniśmy wracać regularnie.Przecież któż z nas raz usłyszawszy, że Bóg nas kocha takimi jakimi jesteśmy, wierzy w to niezachwianie aż do końca swych dni? no właśnie-nikt. Ta książka przypomina nam o tym, że Bóg widzi nas inaczej niż my sami na siebie patrzymy, że nie chcę byśmy uparcie tkwili w przekonaniu, że nie jesteśmy nic warci, gorsi.
Ojciec Adam Szustak poprzez tłumaczenie tekstów ewangelicznych pokazuje nam jak często tkwimy w przekonaniach, które są nieprawdziwe, jak często upieramy się- jak te tytułowe osły- przy tym, że musimy zasłużyć na Bożą miłość, jak często dajemy się zwieść podszeptom Złego.
Interpretacja wybranych tekstów z Ewangelii jest dość nietypowa, chwytająca za serce, przemawiająca do każdego.
Polecam, polecam, polecam :D
Sadu Linia koment