Okładka książki - Osioł w raju

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-01-01
Kategoria: Duchowość, religia
Dodał/a opinię: Kinga Starańska

Tą cieniutką książeczkę najlepiej czytać etapami i po każdym rozdziale (jest ich 7)się zastanowić, przemyśleć. Podoba mi się, że autor, Adam Szustak, interpretując przypowieści z Nowego Testamentu przybliża realia życia w tamtych czasach, tłumaczy, co na przykład robili w jerozolimskiej świątyni bankierzy i sprzedawcy zwierząt, jak wyglądał dom faryzeusza i że dziś faryzeuszy moglibyśmy porównywać do biskupów (choć mieli żony, rodziny, bo w tamtych czasach celibat wśród duchownych nie istniał). I cały czas ojciec Szustak tłumaczy nam, że Bóg kocha nas ze wszystkimi grzechami, ułomnościami. Budujące. "Wpatrzeni w Jego najpiękniejsze we wszechświecie oblicze, będziemy pewni, że jesteśmy kochani i chciani, i że nic nam już nie grozi. Wreszcie. I na zawsze. Chcesz tak? To nie czekaj, tylko ruszaj do Niego!"

Kup książkę

Avatar użytkownika - owuwu
owuwu
Ocena: 6, Przeczytałem,
Z tą książką postąpiłam źle... Przeczytałam ją w całości na raz, w jeden dzień bez zastanowienia, po czym ją oddałam. A było tam tyle treści do przemyśleń. Każdy z nas jest grzesznikiem i każdemu tę pozycję polecam. Bo każdy grzesznik cały czas ma szansę na nawrócenie. A ta książka może w tym pomóc.
Avatar użytkownika - kinga1994
kinga1994
Przeczytane:2016-06-05, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - godmyt
godmyt
Przeczytane:2015-05-10, Ocena: 6, Przeczytałem, Pożyczone, wyzwanie 2015- 26 książek w 2015,
Dla mnie to pozycja do której powinniśmy wracać regularnie.Przecież któż z nas raz usłyszawszy, że Bóg nas kocha takimi jakimi jesteśmy, wierzy w to niezachwianie aż do końca swych dni? no właśnie-nikt. Ta książka przypomina nam o tym, że Bóg widzi nas inaczej niż my sami na siebie patrzymy, że nie chcę byśmy uparcie tkwili w przekonaniu, że nie jesteśmy nic warci, gorsi. Ojciec Adam Szustak poprzez tłumaczenie tekstów ewangelicznych pokazuje nam jak często tkwimy w przekonaniach, które są nieprawdziwe, jak często upieramy się- jak te tytułowe osły- przy tym, że musimy zasłużyć na Bożą miłość, jak często dajemy się zwieść podszeptom Złego. Interpretacja wybranych tekstów z Ewangelii jest dość nietypowa, chwytająca za serce, przemawiająca do każdego. Polecam, polecam, polecam :D
Oto człowiek
Adam Szustak OP0
Okładka ksiązki - Oto człowiek

Najczęściej szukamy wielkich olśnień, odkrywczych znaczeń tekstów Ewangelii, jakichś wywracających życie przemian, a tu celem jest to, by po prostu...

Jeszcze pięć minutek
Adam Szustak OP0
Okładka ksiązki - Jeszcze pięć minutek

"Znasz ten moment, kiedy zaraz po przebudzeniu mówisz błagalnym tonem „jeszcze 5 minutek”? Niby to tylko chwila, a przecież w 5 minut może...