Pamiętnik z przyszłości

Tamara wychowała się w niezwykle zamożnej rodzinie i mogła mieć wszystko, czego tylko zapragnie. Dziewczyna przyzwyczaiła się do luksusu w jakim żyła i wydawało jej się, że taki stan rzeczy nigdy się nie zmieni. Niestety Tamara bardzo szybko przekonała się, że nic nie trwa wiecznie i w jednej chwili można stracić dosłownie wszystko. Pewnego dnia doszło do strasznego wypadku, który wywrócił jej życie do góry nogami. Ojciec dziewczyny popełnił samobójstwo i to właśnie Tamara odnalazła go w jego gabinecie. Dlaczego mężczyzna odebrał sobie życie? Czy dziewczyna będzie w stanie kiedykolwiek pogodzić się z jego stratą? ,,To brak nadziei pozbawia siły. Nadzieja czyni nas silniejszymi, ponieważ przynosi ze sobą zrozumienie i cel. Nadzieja daje nam słowo "może". "Może pewnego dnia życie przestanie być takie okropne". I w ten sposób "może" natychmiast czyni życie lepszym." Z powodu ogromnych długów Tamara wraz z mamą zostają zmuszone do opuszczenia swojego domu oraz rozpoczęcia wszystkiego na nowo. Z pomocą przychodzi im ich rodzina, która zaprasza ich do siebie na wieś. Dziewczyna jest zrozpaczona faktem, że musi pożegnać się ze swoimi przyjaciółmi oraz luksusowym życiem oraz że musi przebywać na jakimś pustkowiu. W dodatku jej matka zaczyna się coraz dziwniej zachowywać i z każdym następnym dniem Tamara jest coraz bardziej zaniepokojona. Już wkrótce dziewczyna przekona się, że ten dom skrywa jeszcze więcej tajemnic, które tylko czekają na to, aż ktoś je odkryje. Jednak czy Tamara jest gotowa, żeby je poznać? ,,W każdym jednak jest coś, co ukrywa się w cieniu i nie chce, żeby cokolwiek się zmieniło." Ciocia Tamary zaczyna zachowywać się coraz bardziej podejrzanie i dziewczyna jest pewna, że kobieta coś przed nią ukrywa. Pewnego dnia Tamara odnajduje starą księgę, która jest zamknięta na klucz. To, czego dziewczyna się z niej dowiaduje zmienia dosłownie wszystko. Już wkrótce Tamara będzie musiała zmierzyć się niezwykle trudną prawdą, która wstrząśnie całym jej życiem. Czy dziewczynie uda się odkryć tajemnice związaną z jej rodziną oraz tajemniczym zamkiem? Co z tym wszystkim ma związana odnaleziona przez nią księga? Oraz co tak naprawdę ukrywa przed nią ciotka? Kiedy cała prawda wyjdzie na jaw, to nic nie będzie już takie jak przedtem... ,,Czasem to, gdzie jesteśmy, jest dla nas całkowitą zagadką i potrzebujemy jej rozwiązania, żebyśmy wiedzieli od czego zacząć dalszą wędrówkę przez życie." Bardzo chętnie sięgam po książki tej autorki i jak tylko dostałam tę książkę w swoje ręce, to od razu zabrałam się za jej lekturę. Już od pierwszych stron zachwyciła mnie niezwykła aura tajemniczości, która powoduje, że nie można oderwać się od tej książki choćby na chwilę. ,,Pamiętnik z przyszłości" jest pełen rodzinnych sekretów oraz intryg, dzięki którym wszystko jest jeszcze bardziej intrygujące dla czytelnika. Ogromną zaletą tej pozycji jest na pewno główna bohaterka, która jest bardzo ciekawą oraz dobrze nakreśloną postacią z ogromnym poczuciem humoru. Jej odzywki oraz zachowanie wielokrotnie wywołały uśmiech na mojej twarzy, Samo zakończenie było trochę szokujące i przyznaję, że nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Autorka spisała się naprawdę na medal i stopniowo odkrywała przed czytelnikiem kolejne zakryte karty, tak by budować ogromne napięcie. Książka daje naprawdę dużo do myślenia oraz zmusza czytelnika do odpowiedzenia sobie na pytanie: Co tak naprawdę jest najważniejsze w naszym życiu? ,,Pamiętnik z przyszłości" to książka o poszukiwaniu siebie, radzeniu sobie z utratą bliskiej osoby oraz próbie ułożenia sobie życia na nowo. Lektura tej pozycji sprawiła mi wiele radości i z czystym sumieniem mogę ją polecić każdemu. Naprawdę gorąco polecam!

Informacje dodatkowe o Pamiętnik z przyszłości:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2011-06-18
Tytuł oryginału: The Book of Tomorrow
Tłumaczenie: Joanna Grabarek
Dodał/a opinię: addictedtobooks

Zobacz opinie o książce Pamiętnik z przyszłości

Kup książkę Pamiętnik z przyszłości

Herbaciane róże