OPIS CZYTELNIKA:
Kup Teraz

Pamiętniki wampirów. Pamiętnik Stefano. Tom 1: Początek

Ocena ( 9 osób )
5.4
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2011-07-05
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 97 8-83-241-4006-0
Liczba stron: 256
Dodał/a książkę:czytam
Dodał/a opinię:Lady_Mary
Recenzja - Pamiętniki wampirów. Pamiętnik Stefano. Tom 1: Początek
Generalnie powieść bardziej dla młodzieży, ale czyta się przyjemnie, pisana w ciekawy sposób. Polecam wszystkim miłośnikom gatunku.
Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

The Vampire Diaries według Stefano

Egzystują wśród ludzi. Chodzą po tej samej ziemi, posługują się ludzką mową, ale piją coś innego niż my – krew, która daje im moc. Nazywają ich demonami, un vampiro, wampirami. Nie mają dusz i nigdy nie umierają. Pozostają nieśmiertelni po wsze czasy …

Choć wampiry kojarzone są z miejscami takimi jak cmentarze, czy z opuszczonymi pałacami i zamkami, a nie z żyzną, zieloną krainą Wirginii, to jednak tu, w Mystic Falls, osadzona jest akcja bestsellerowej

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Ysiakova97 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-09, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Jak dla mnie genialna książka! Opisy są bardzo szczegółowe, wszystko dokładnie wytłumaczone, ale NIE nudne! Była to pierwsza tego typu książka która trafiła w moje ręce, ale jestem zachwycona!
Lady_Mary plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016 roku :),
Generalnie powieść bardziej dla młodzieży, ale czyta się przyjemnie, pisana w ciekawy sposób. Polecam wszystkim miłośnikom gatunku.
Lorelei plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie - fantastyka 2016,
Stefano Salvatore ma 17 lat. Pewnego dnia dowiaduje się, iż zgodnie z wolą ojca, poślubi swoją znajomą z dzieciństwa, Rosalyn Cartwright. Jest zrozpaczony, ponieważ nie kocha dziewczyny. Niedługo potem w jego rodzinnej posiadłości pojawia się szesnastoletnia Katherine Pierce, sierota, którą ojciec Stefano zaofiarował się przyjąć pod swój dach. Młody chłopak jest oczarowany piękną, elegancką dziewczyną i nie potrafi przestać o niej myśleć. Wkrótce potem zaczynają ze sobą flirtować. Pewnego wieczoru, na przyjęciu wydanym przez ojca w ich posiadłości, dochodzi do tragedii. Młodzieniec odnajduje swą narzeczoną nad sadzawką z rozszarpanym gardłem. Bardzo boleje nad jej śmiercią, lecz obecność Katherine pozwala mu zapomnieć o traumie. Stefano wdaje się z nią w namiętny romans, spędzając odtąd wszystkie noce w jej sypialni. Pewnej nocy, podczas gorących pocałunków Katherine gryzie go w gardło, zatapiając w nim ostre kły. Do chłopaka dociera straszna prawda: jego ukochana jest wampirzycą. Stefano nadal jednak bardzo ją kocha, mimo wszystko wierząc w jej dobroć. Tymczasem jego ojciec wraz z innymi mieszkańcami miasteczka organizuje obławę na wampiry. Czy Katherine wyjdzie z niej cało? Jak zachowa się Stefano? Co wybierze: lojalność wobec ojca czy wobec ukochanej? Myślę, że pierwsza część "Pamiętnika Stefano" zaspokoi oczekiwania większości czytelników będących fanami fantasy, romansu czy horroru. Połączenie miłości i grozy sprawdziło się w przypadku tej powieści doskonale. Nie jest ona tak naiwna i infantylna, jak choćby "Zmierzch". Ukazuje miłość człowieka i wampirzycy taką, jaka ona naprawdę jest: fascynującą, ale i niebezpieczną. Katherine jest tajemnicza, nieprzewidywalna, groźna. Powieść ukazuje wampiry przede wszystkim jako żądne krwi drapieżniki - podstępne, gniewne, potrafiące omamić swą ofiarę, nie odczuwające wyrzutów sumienia, nie opierające się pragnieniu. Tym, co najbardziej mnie urzekło w książce, jest jej XIX-wieczny klimat, dający się wyczuć na każdej stronie. Ponieważ narratorem i jednocześnie głównym bohaterem jest Stefano, pozostałe postacie poznajemy z jego punktu widzenia. Postrzegamy je tak, jak postrzega je młodszy z braci Salvatore. Niewiele więc wiemy o motywach działania, którymi się kierują, nie wiemy, o czym myślą, z jakimi problemami się zmagają, jaki jest ich stosunek do otaczającej rzeczywistości. Dzięki temu obecny jest w powieści element zaskoczenia, bohaterowie dysponują wiedzą, o którą byśmy ich nie podejrzewali lub robią nagle coś zupełnie nieoczekiwanego, czego byśmy się po nich nie spodziewali. Uważam, że jest to pozycja godna polecenia, wciągająca i urzekająca klimatem, który bardzo dobrze oddaje realia epoki. Nie mam jej właściwie nic do zarzucenia i z przyjemnością sięgnę po kolejny tom.
Mamut plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Wampiry, wampiry, wampiry... Dużo tego ostatnio wookoło, ale akurat "Pamiętniki wampirów" odróżniają sie nieco od sztampowych pozycji tego gatunku. Nawet moja mama się skusiła na przeczytanie serii:)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
kasia986753421 Linia koment
Przeczytane:2016-01-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
damonowa Linia koment
Przeczytane:2015-05-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Willa871 Linia koment
Przeczytane:2012-01-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
kobra18 Linia koment
Przeczytane:2012-11-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,"Ale to już było" ;),
Macy Linia koment
Przeczytane:2013-10-19, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
Okładka - Pamiętniki wampirów. Pamiętnik Stefano. Tom 1: Początek Bliskość
Kristen Proby
Okładka - Pamiętniki wampirów. Pamiętnik Stefano. Tom 1: Początek Zauroczenie
Lauren Rowe
Okładka - Pamiętniki wampirów. Pamiętnik Stefano. Tom 1: Początek Pasażer 23 Audiobook
Sebastian Fitzek
Okładka - Pamiętniki wampirów. Pamiętnik Stefano. Tom 1: Początek Odprysk Audiobook
Sebastian Fitzek
Okładka - Pamiętniki wampirów. Pamiętnik Stefano. Tom 1: Początek Jak zaczyna się miłość?
Julie Anne Long
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów