Park Jurajski. Jurassic Park

ISBN: 978-83-7659-199-5
Dodał/a książkę:danutka
Dodał/a opinię:Regalia
Recenzja - Park Jurajski. Jurassic Park
Książka wywarła na mnie piorunujące wrażenie. Jest napisana w taki sposób, że czytelnik ma wrażenie, jakby sam stał w środku akcji pomiędzy bohaterami.
Regalia plusminus Linia koment
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-06, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Opinia na blogu: kingaczyta.blogspot.com

Światowej sławy paleontolog Alan Grant wraz ze swoją studentką Ellie Satter dostają zaproszenie od Johna Hammonda na kostarykańską wyspę, na której za pomocą inżynierii genetycznej odtworzono dinozaury. Wyspa ta ma stać się wyrafinowanym parkiem rozrywki pełnym biologicznych atrakcji. Szybko jednak wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli...

Czytałam tę książkę bardzo długo, miejscami mnie nawet męczyła. Dinozaury to zdecydowanie nie moja bajka, więc może dlatego nużyły mnie te wszystkie długie opisy i dyskusje bohaterów. Zabierając się za czytanie, oczekiwałam dobrego thrillera, liczyłam nawet na odrobię grozy. Od razu zaznaczę, że nie widziałam jeszcze filmu, więc nie będę porównywać, ale wydaje mi się, że ekranizacja mogłaby mi się spodobać bardziej, bo pewnie lepiej bym sobie to wszystko wyobraziła.

Nie jestem też zadowolona z kreacji bohaterów, bo dla mnie byli oni nijacy i zbytnio się od siebie nie różnili. Przez długi czas ciężko mi było zapamiętać, kto jest kim i jaką rolę odgrywa. Wykłady profesora Malcolma były nużące, a on sam mnie strasznie irytował, podobnie jak i inni bohaterowie; Hammond miał gdzieś bezpieczeństwo innych ludzi i ich tragedię, ciągle myślał o pieniądzach i ogromnych zyskach, jakie miał mu przynieść Park jurajski.

Nie jest to książka zła, czy w całości nudna, ale na pewno nierówna. Były momenty naprawdę ciekawe, które czytałam z szybciej bijącym sercem i wypiekami na twarzy. A były też takie, które mogłabym spokojnie przespać albo pominąć. Gdyby skrócić tę książkę o połowę, to wyszłoby jej to tylko na dobre, bo zdecydowanie jest przegadana. Dla mnie było zbyt mało dynamicznie, a to właśnie pędzącej akcji oczekiwałam po przeczytaniu opisu z tyłu okładki. Jest też trochę chaotycznie i zdarzało mi się gubić w tym wszystkim. Na szczęście w książce znalazłam także kilka naprawdę mocnych i obrzydliwych zarazem opisów, które bardzo mi się podobały.
Pastuh plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Doskonała sensacja bazująca na dynamice nieliniowej.
Eirene plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,Moja biblioteczka: przygodowe,
Znakomita powieść przygodowa, na podstawie której nakręcono nie mniej sławny film, który doczekał się kilku kontynuacji (w tym roku najnowsza).
Pewien starszy pan ma marzenie. Ma marzenie aby odtworzyć za pomocą skomplikowanych technik zmieniania DNA zwierzęta wymarłe dawno temu - dinozaury. Jest wizjonerem, całą "nudną" resztą zajmują się naukowcy, weterynarze oraz informatycy. Zaprasza na wyspę, na której starał się zbudować swój wymarzony Jurrasic Park ekspertów, prawnika i swoje własne wnuki aby pokazać im cuda, jakie udało mu się na tej wyspie wykreować. Co jednak jeśli jedna chytra osoba postanowi wzbogacić się na jego marzeniach i jej poczynania zaczną doprowadzać do nieuchronnej katastrofy? Okazuje się bowiem, że natury nie da się do końca kontrolować, a pozbawione nadzoru przez zawodne systemy dinozaury będą stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi przebywającej na wyspie. Serdecznie polecam bardzo dobra książka przygodowo-naukowa.
Sadu Linia koment
dayna15 Linia koment