Pasja budzi się nocą

Niniejsza powieść jest debiutem powieściowym autorki. W swojej książce Anna Kossak prowadzi opisywaną przez siebie historię dwutorowo. Z jednej strony śledzimy losy czterech przyjaciółek - Ewy, Carmen, Beaty oraz Zuzy; każda z nich jest zupełnie inna, różnią się także ich życiowe plany i priorytety, a mimo to kobiety te we wzajemnych relacjach wręcz idealnie się uzupełniają tworząc bardzo zgrany team. Autorka, która z wykształcenia jest psychologiem, a także uważną obserwatorką doskonale przedstawiła diametralne różniące się od siebie osobowości bohaterek wraz z wszelkimi ich niuansami. Anna Kossak jest także pasjonatką tanga, w związku z powyższym oczywiste jest, iż akcja jej pierwszej powieści w dużej mierze toczy się właśnie w szkole tanga o wdzięcznej nazwie ,,Te Amo". Zaznaczyć jednak należy, że niniejsza książka zdecydowanie nie jest cukierkową opowiastką o kobietach, gdyż jak już wcześniej wspominałam czytelnik ma możliwość zapoznania się z drugim mocno zagadkowym wątkiem, który ma zdecydowanie sensacyjno - kryminalne podłoże. Samotny mężczyzna i jego kobiety... Ta część historii opisywana jest jako krótkie wstawki pozornie niepasujące do opowieści o losach naszych czterech bohaterek. Ta kryminalna zagadka trzyma czytelnika w napięciu i została ona tak skonstruowana przez autorkę, iż dopiero pod sam koniec książki orientujemy się, co się za nią kryło. Chociaż osobiście mam wrażenie, że wątek ten nie został całkowicie zamknięty. ,,Pasja budzi się nocą" jest opowieścią o ludzkich emocjach i rozterkach, a także o marzeniach i niejednokrotnie bardzo głęboko ukrytych pragnieniach człowieka. Autorka w sposób niezwykle otwarty podkreśla znaczenie prawdziwej miłości i przyjaźni w życiu każdej i każdego z nas. Książkę ta jest według mnie dobrą i płynnie się czytającą lekturą. Uważam jednak, że gdyby dwa główne wątki zawarte w tej powieści rozdzielić na dwie osobne książki nie przyniosłoby to uszczerbku żadnemu z nich, a być może przysporzyłoby publikacji jeszcze większe grono czytelników. * https://www.facebook.com/KsiazkowoLC *

Informacje dodatkowe o Pasja budzi się nocą:

Wydawnictwo: Prozami
Data wydania: 2013-02-11
ISBN: 978-83-63742-02-7
Dodał/a opinię: ksiazkowo_czyta

Zobacz opinie o książce Pasja budzi się nocą

Kup książkę Pasja budzi się nocą