Perwersjonistka

Kategoria: Romans
Dodał/a książkę:czytam
Dodał/a opinię:agatrzes
Recenzja - Perwersjonistka
Czerwona Seria to literatura erotyczna przeznaczona dla nowoczesnych kobiet. To odważne obyczajowo powieści poruszające tematy tabu, pobudzające wyobraźnię i emocje. Sięgając po lektury z tej serii czytelnik ma gwarancję wrażeń na najwyższym poziomie, ponieważ autorki nie boją się okrywać sekretów alkowy i ciemnych zakamarków kobiecej duszy

„Perwersjonistka” to zbiór dwunastu opowiadań o kobietach, które maja różne pragnienia i oczekiwania wobec seksu. Każda z nich jest inna i ma inny sposób na realizację własnych potrzeb i fantazji erotycznych. Wszystkie łączy jedno: wiedzą czego chcą i nie boją się spełniać swoich marzeń, pragną, ryzykują i dążą do wytyczonego celu. Spotkamy tu min. Ewę która ma apetyt na więcej, niż jest w stanie zaoferować jej mąż. Prostytutkę Gretę, której dewizą zawodową jest „klient nasz Pan” oraz wiele innych nieprzeciętnych dziewczyn

Bohaterki to kobiety z charakterem, odważne i nie bojące się sięgać po to, na czym im zależny. Wiedzą czego potrzebują, nie wstydzą się i dają  upust swoim pragnieniom. Te kobiety nie mają problemu z  „mówieniem” głośno tego, co większość z nas pozostawiłaby za zasłoną milczenia i wstydu.  Bezpruderyjne, nie marzące o rycerzu na białym koniu ani wielkiej miłości, tylko pragnące nowych seksualnych doznań.

Julia Kruk ma bardzo lekki styl, nazywa „rzeczy” po imieniu i nie owija w przysłowiową bawełnę. Używa wulgaryzmów, ale robi to w tak przemyślany sposób, że czytelnik nie czuje się urażony albo specjalnie zniesmaczony. Z drugiej jednak strony w pewnych sytuacjach mało wiarygodne byłoby używanie delikatnych słów. Barwne opisy pobudzają wyobraźnie i nie pozostawiają czytelnikowi wątpliwości czego w danej chwili jest światkiem. Autorka stworzyła ciekawe portrety psychologiczne swoich bohaterek, które w znacznym stopniu ułatwiają  zrozumienie zachowań i podejmowanych przez nich działań.

Książka nasycona jest seksem, który przybiera różne odcienie i formy. Nie są to jednak sceny przesycone namiętnością wiszącą w powietrzu i nie zawierają całej masy westchnień, wzruszeń oraz ochów i achów. Plastyczne opisy oraz  dostęp do myśli i uczuć bohaterek nie pozostawia złudzeń, że tu chodzi o seks, realizację własnych fantazji, zdobywanie kolejnych szczytów i próbowanie zakazanego owocu

Moim zdaniem opowiadania są bardzo odważne i burzą wizerunek kobiety uprawiającej seks w pozycji misjonarskiej pod kołdrą przy zgaszonym świetle. Nie ma się co oszukiwać, kobiety pragną bardziej, mocniej lepiej i więcej, jednak nie każdy ma odwagę „mówić” o tym głośno. Dodatkowym atutem książki jest poczucie humoru autorki, które objawiało się w trafnych, szczerych do bólu porównaniach i przemyśleniach bohaterek.

Mnie książka wciągnęła od pierwszych stron i spędziłam przy niej niezapomniane chwile, a duża dawka dobrego humoru momentami doprowadzała mnie do łez. Po książce spodziewałam się wybuchów namiętności i ciarek na plecach, ale to, co dostałam przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

Książkę polecam osobom mającym ochotę na wycieczkę w mroczne rejony kobiecych pragnień, nie bojących się ostrego i pozbawionego zahamowań seksu i spotkania z kobietami, które wiedzą czego pragną. Myślę, że w tej książce panowie znaleźliby kilka cennych informacji, a niejedna pani przekonałaby się, że nie jest osamotniona w swoich pragnieniach. Niektórzy podczas lektury mogą być zszokowani i zniesmaczeni dlatego zanim sięgniecie po lekturę sprawdźcie poziom swojego „wyzwolenia” i otwartości na nowe doznania.

Recenzja
figlarna24 Linia koment
Przeczytane:2013-03-26, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Powieści z zakresu literatury erotycznej ukazało się na polskim rynku w ostatnim czasie naprawdę wiele. Niewielu jednak polskich autorów para się tym gatunkiem. Jeszcze mniejszej ich liczbie udało się stworzyć książki naprawdę interesujące. Takie, jak Perwersjonistka Julii Kruk. Autorka w swoim zbiorze dwunastu opowiadań popisała się nie lada fantazją.   Bohaterkami tych opowiadań są przede kobiety
justa21 Linia koment
Przeczytane:2013-04-25, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem,

Erotyk w wersji hard czy kicz?

Erotyki zawsze rozbudzały wyobraźnię, przenosząc czytelników w wysublimowany sposób w krainę rozkoszy cielesnych, wzbudzając podniecający dreszczyk i przynosząc niezaspokojenie. W pewnym momencie jednak zaczęła zacierać się granica pomiędzy erotyką a pornografią, sprowadzającą się nie do dążenia dwóch ciał do zaspokojenia i ekstazy, ale do zwykłej kopulacji. Być może sprawiło to zniesienie cenzury, może ogólne przekonanie, że seks i akt miłosny nie powinny być tożsame

catarina78 Linia koment
Na półkach:

Literatura erotyczna święci ostatnio tryumfy za sprawą pornograficznej opowieści o Christianie Greyu i innych temu podobnych publikacji. Kilkanaście lat temu mieliśmy wysyp książek naśladujących dziennik Bridget Jones, ale z pewnością była to wersja łagodna, łatwa do zaakceptowania i… sfilmowania. Wyznania singielki szukającej faceta w celach matrymonialnych stały się przebojem. Dziś hitem są wyznania tej samej kobiety, kiedyś poszukującej samotnej panny, dziś statecznej małżonki, której nudzi się w związku i szuka nowych wrażeń

agatrzes plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-19, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,

takahe plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-03, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,pożyczone ;),
Pierwsza przeczytana przeze mnie książka z cyklu Czerwonej Serii.
Język użyty w książce miejscami nieco wulgarny. Otoczka stworzona tu przez autorkę rekompensuje wulgaryzm.
Historie zostały opowiedziane w sposób, pozwalający czytelnikowi bez problemu wczuć się w sytuację bohaterek.
Książka składa się z kilku odrębnych opowiadań. Czytając poznajemy kobietę- matkę i niespełnioną żonę która szuka miłości u dużo starszego mężczyzny, kobietę-nauczycielkę nurkowania która z doskoku spotyka się z "juhasem" który nie chce się z nią kochać a jedynie przytula i obserwuje jej ciało (jak się okazuje robi podobnie z jej znajomymi). Jest również call girl która wybiera sobie sama klientów.
W opowiadaniach tych zostały uwzględnione różne orientacje seksualne. Została zwrócona uwaga na fakt iż czasem nie dopuszczamy do głosu naszej orientacji, zagłuszamy swoje pragnienia i uczucia.
agatrzes plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-19, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Książkę polecam osobom mającym ochotę na wycieczkę w mroczne rejony kobiecych pragnień, nie bojących się ostrego i pozbawionego zahamowań seksu i spotkania z kobietami, które wiedzą czego pragną. Myślę, że w tej książce panowie znaleźliby kilka cennych informacji, a niejedna pani przekonałaby się, że nie jest osamotniona w swoich pragnieniach. Niektórzy podczas lektury mogą być zszokowani i zniesmaczeni dlatego zanim sięgniecie po lekturę sprawdźcie poziom swojego ,,wyzwolenia" i otwartości na nowe doznania.
benioff plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-06-20, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem,
po co sięgać po zagraniczny chłam o 50-ciu twarzach, jak mamy swój własny....
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach: 26 książek-2013,Mam,Wyzwanie-książki na wiosnę,
"Perwersjonistka" to zbiór dwunastu opowiadań erotycznych, które łączy jedno - odkrywanie własnych upodobań, a także dążenie do spełnienia swoich najskrytszych fantazji. Bohaterek teoretycznie jest wiele, a każda z nich lubi inny rodzaj seksu, ma inne upodobania erotyczne, fantazje. W różny sposób zabierają się do ich odkrywania i spełniania. Jedne uwodzą młodszych od siebie mężczyzn, aby zasmakować z nimi seksu, inne uwodzą starszych i już doświadczonych, jeszcze inne swoich rówieśników. Są kobiety, które do spełnienia potrzebują tylko męskiego ciała i miłych słów, jednak inne do tego używają erotycznych zabawek.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
Erotyki przeżywają obecnie prawdziwy rozkwit. Kiedy w moje ręce wpadła książka ,,Perwersjonistka" Julii Kruk, nie byłam do końca do niej przekonana. Zbyt bowiem wiele w ostatnim czasie takich lektur pojawiło się na rynku księgarskim. W końcu jednak postanowiłam dać jej szansę. Czy słusznie? Jest to zbiór opowiadań o kobiecych przygodach seksualnych. Sporo tu wymyślnych, kontrowersyjnych i dość odważnych erotycznych doznań. Będzie spokojnie i agresywnie. Normalnie i wymyślnie. Eksperymentalnie i tradycyjnie. Z pewnością opowiadania te nie pozostawią nas obojętnymi na to, co przeczytamy i wywołają niemałe emocje oraz refleksje. Sceny ,,łóżkowe" i praktyki seksualne miejscami były dla mnie niesmaczne lub nieco szokujące, ale jak wiadomo, każdy ocenia po swojemu. Plusem jest fakt, że autorka nie zapomniała o współczesnych problemach nękających nasze społeczeństwo i naszkicowała je całkiem nieźle. Sporo tu psychologii, którą lubię, choć była tu podana w dość nietypowej formie. Tak czy inaczej nie żałują, że przeczytałam tę książkę, choć z pewnością nie każdemu czytelnikami przypadnie ona do gustu.
Sumire Linia koment
JoannaR Linia koment