Phil Jackson 11 pierścieni

Pamiętam do dziś jak będąc dzieckiem co dwa tygodnie w środę z 3,50zł w kieszeni leciałem do kiosku przy moim bloku. Ten mój mały rytuał trwał dobrych 10lat (albo i dłużej), wszystko to za sprawą jednego z dwutygodników - Bravo Sport. Moje dzieciństwo, to czasy bez internetu w każdym domu, więc o wiele trudniej było zdobywać informacje. Co za tym idzie o wszystkich wieściach sportowych trzeba było dowiadywać się z różnego typu magazynów. Mnie przede wszystkim interesowały dwa działy: piłka nożna (poczynania mojego ulubionego AC Milanu) i NBA, w którym kibicowałem po kolei Chicago Bulls i Los Angeles Lakers (jak większość dzieciaków). Teraz mogę się przyznać, że przede wszystkim interesowały mnie losy tylko kilku najbardziej znanych w Polsce postaci ze świata koszykówki - Dennisa Rodmana, Michaela Jordana czy Kobego Bryanta i Shaquille'a O'Neala. Nigdy wtedy nie zastanawiałem się kto pomógł tym zawodnikom osiągnąć to, do czego doszli i skąd tyle sukcesów udało im się osiągnąć ze swoimi drużynami. Nigdy nie interesowałem się kto jest ojcem sukcesów tych 2 drużyn i jeśli ktoś by mnie wtedy zapytał kim jest Phil Jackson odpowiedziałbym zgodnie z prawdą, że nie wiem. Wszystko zmieniło się dzięki wydawnictwu SQN i książce 11 Pierścieni - biografii jednego z trenerów NBA - Phila Jacksona. Phil to geniusz, jeden z najlepszych trenerów w całej historii NBA. Był zawodnikiem New York Knicks gdy zdobywali oni dwa razy mistrzostwo, a obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego tej drużyny. To on stworzył od podstaw sukces Chicago Bulls, a z Los Angeles Lakers z przeciętnej drużyny stworzył mistrzów ligi NBA. Książka, co ważne i warte zauważenia, choć jest biografią, skupia się przede wszystkim na życiu zawodowym Phila. Część książki poświęcona jego młodości lub życiu prywatnemu - to jedynie kilka stron z 363 z których cała się składa. Moim zdaniem jest to wielki plus, bo często niestety spotykam się z biografiami gdzie zamiast życia zawodowego aktora, sportowca itp. skupia się na życiu prywatnym co często bywa złym pomysłem. 11 pierścieni to biografia naszpikowana anegdotami. Często zabawnymi... Reszta recenzji do przeczytania na blogu: http://ksiazkiwpajeczynie.blogspot.com/2015/05/tej-ksiazki-sie-nie-czyta.html

Informacje dodatkowe o Phil Jackson 11 pierścieni:

Wydawnictwo: inne