Okładka - Pieśniarz Wiatru

ISBN: 978-83-7574-137-7
Dodał/a książkę:speedi
Dodał/a opinię:Vertical
Recenzja - Pieśniarz Wiatru
Książka w sumie dla dzieci - nie wiem czego się spodziewałam po niej, skoro wzięłam ją z biblioteki właśnie dla dzieci. Cóż - nie porwała mnie, ale też i nie zawiodła, ot, czytadełko przyjemnie i szybkie, może gdybym była młodsza, to by mnie bardziej do siebie przekonało.

Książka opowiada historię bliźniąt, które buntują się przeciwko egzaminom i tym, co z nich wynika. Wiadomo, władzom to się nie podoba, więc mszczą się na buntownikach i ich rodzinie. Dzieci wyruszają w podróż, od której zależą losy ich miasta... I tak dalej, aż do zakończenia, które można się domyślić, jakie jest.

Jak już wspomniałam, pozycja nie najgorsza, ale dla młodszych czytelników.
Recenzja
speedi Linia koment
Przeczytane:2010-11-02, Na półkach: Przeczytałem,
>Porywająca fantastyczna wizjaKoszmar uczniów i studentów: egzaminy. W Aramanth stał się faktem. Rytm życia odmierzają tu bowiem sprawdziany. Nie można od nich uciec, nie mają one końca. Poddawani są im młodzi i starzy, dzieci i dorośli. Wyniki zaś decydują o życiu człowieka, o warunkach egzystencji rodziny, o pozycji społecznej. Wiszą zapisane na tablicy i mówią, kto jest kim w tym uporządkowanym mieście. Każdy wynik niesie ze sobą dwie możliwości: sukces i porażkę. Sukces może owocować przeniesieniem rodziny do lepszej części miasta, porażka powoduje często społeczną degradację i pogardę ze strony
Vertical plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-08, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,

Jak już wspomniałam, pozycja nie najgorsza, ale dla młodszych czytelników.
speedi plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-11-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,