Piotrek w Watykanie

Najmniejsze państwo świata, o którym jak się okazuje nie wiemy za dużo to Watykan. Przewodnik dla dzieci i młodzieży po tym miejscu, okazał się również przewodnikiem dla dorosłych, bowiem o wielu rzeczach zawartych w tej cieniutkiej książeczce nie miałam zwyczajnie pojęcia. Edyta Gawryś od wielu lat mieszka oraz pracuje w Bolonii, działa na rzecz Polonii we Włoszech. Jest redaktor naczelną polsko-włoskiego radiowego portalu internetowego "Radio Klik". Uczy języka polskiego w polskiej szkole w Bolonii. Pasjonuje ją sztuka, książki oraz "celebrowanie życia". Autorka nagrywa także audycje radiowe. Piotrek to czternastoletni chłopiec, który mieszka wraz z rodzicami w Rzymie. Mama bohatera pracuje blisko Watykanu w sklepie z pamiątkami, a sam Piotrek pasjonuje się historią, sztuką i tradycją kultury europejskiej. To właśnie on opowiada o Watykanie, ukazując wiele ciekawych faktów i nieznanych stron tego miejsca na świecie. "Piotrek w Watykanie" to niezwykle oryginalny przewodnik dla dzieci, młodzieży ale także dla dorosłego czytelnika, który zwraca uwagę swoją przystępnością. Co najbardziej ciekawe w tym wszystkim to fakt, iż w książce Edyty Gawryś doczytałam się wielu rzeczy, o których nie miałam pojęcia - o wymogu odpowiedniego wzrostu dla żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej, o sposobach uzyskiwania koloru dymu na konklawe czy też dlaczego palce i sandał Piotrowy uległy wygładzeniu. Te i wiele innych ciekawostek zawiera ta publikacja - ciekawostek, które zaintrygują niemal każdego. Książka liczy sobie 52 strony wśród których młody czytelnik znajdzie interesujące zadania do wykonania, kolorowanki, elementy do wycięcia, a także wspaniałe ilustracje autorstwa Mai Lulek. W całej publikacji znajdują się także dwie, widoczne sekcje: "Coś takiego!" - ukazująca informacje o historii Watykanu, a także "Coś innego..." - przedstawiająca liczne ciekawostki. Całość została wydana w twardej, eleganckiej oprawie, a na samym końcu książki znajdują się dwie plansze puzzli. Warto także wspomnieć, iż każdy, kto kupi publikację Edyty Gawryś, wspiera przy okazji kwotą 2 zł Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Kwota ta zostaje przeznaczona na Fundusz Dzieci Osieroconych pozostających pod opieką Puckiego hospicjum. To bardzo szczytny cel. "Piotrek w Watykanie" to pouczająca i zapewniająca świetną rozrywkę zarówno dzieciom jak i dorosłym, napisana przystępnym językiem, książka, jaką niewątpliwie warto kupić. Do mojej biblioteczki już dołączyła.

Informacje dodatkowe o Piotrek w Watykanie:

Wydawnictwo: inne