Płomienie śmierci

ISBN: 978-83-23890-59-1
Dodał/a książkę:takahe
Dodał/a opinię:cyrysia
Recenzja - Płomienie śmierci
Polecam serdecznie ,,Płomienie śmierci'' wszystkim miłośnikom mocniejszych akcentów oraz każdemu, kto zasmakował się w twórczości Alex Kavy. To intrygujący thriller pełen zagadek, intryg i nieoczekiwanych przygód. Trzyma w napięciu i niepewności od samego początku aż do finalnego zakończenia. Jest jak narkotyk, który wciąga i uzależnia. Warto skusić się na taką używkę. Zachęcam do lektury
Recenzja
Alex9 Linia koment
Przeczytane:2013-06-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,Mam,

Kiedy przeszłość staje się obciążeniem, bardzo łatwo może przywoływać niechciane wspomnienia. To, co już było, może ranić równie mocno jak teraźniejszość. W chwili, gdy obecne wydarzenia po raz kolejny przywołują dawny ból i lęki, nie jest łatwo odciąć się od nich i skupić się na tym, co właśnie ma miejsce. Czasem jednak, wbrew wszystkiemu i wszystkim, trzeba odsunąć na bok dramat sprzed lat, ponieważ zapobieżenie kolejnej tragedii jest najważniejsze. Każda okazana słabość i sekret są pożywką dla tego, kto szuka dogodnego momentu, by zadać cios w najbardziej bolesny sposób

Eli1605 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Kolejna sprawa dla Maggie O'Dell. Dodatkowo musi ona stawić czoła demonom przeszłości. Poradzi sobie i tym razem. Zakończenie jednak sugeruje, że to jeszcze nie koniec. Morderca ma dla niej prezent. Jaki?? Dowiemy się zapewne z kolejnej książki Alex Kavy.
djas plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-20, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Kava jak zwykle przyzwoicie, ale bez rozmachu. Chyba bardziej szalała w pierwszych tomach, teraz rozbudzając nadzieję na eksplozję wydarzeń, a potem szybko studzi sytuację spłycając zakończenie. Mam wrażenie, że brak jej odwagi, by pozwolić wyobraźni na coś większego. Ale pewnie po takim eksperymencie mogłaby stracić część czytelników, którzy cenią ją za gładkie, choć często brutalne zakończenia.
cyrysia plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2013 roku,

Alex Kava to amerykańska autorka bestsellerowych thrillerów psychologicznych. Jej dzieła przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków, i cieszą się ogromnym powodzeniem niemal na całym świecie. W Polsce pisarka znana jest przede wszystkim z serii o agentce FBI Maggie O'Dell. "Płomienie śmierci" to kolejny, dziesiąty już tom w/w cyklu.

Waszyngton. W zgliszczach jednego z budynków policja odnajduje ciała dwóch ofiar. Do śledztwa wraz ze swoim zespołem, przyłącza się agentka Maggie O'Dell, niezwykle uzdolniona specjalistka w dziedzinie tworzenia portretów psychologicznych przestępców. Ta sprawa jest dla niej wyjątkowo trudna, ponieważ przed wielu laty jej ojciec zginął w płomieniach. Pojawia się wiele mylnych tropów, zaś czas nieubłaganie ucieka. W mieście wybuchają kolejne pożary, w których giną ludzie. Na dodatek Maggie ma dziwne wrażenie, że ktoś nieustanie ją śledzi. Czy jej przeczucia są uzasadnione? Kim jest seryjny piroman i morderca? Czy to jedna i ta sama osoba? W jaką niebezpieczną grę wpakowała się tym razem agentka O’Dell?

Miałam już wcześniej do czynienia z dorobkiem literackim Alex Kavy, dlatego przeczuwałam, że czeka mnie kolejny dobry kryminał w jej wydaniu. Wprawdzie nie znam wszystkich tomów z serii o agentce O’Dell, niemniej jednak nie trzeba utrzymywać chronologicznego ciągu, aby kontynuować przygody głównej bohaterki. W każdej odrębnej historii autorka nawiązuje do niektórych, istotnych spraw, które wydarzyły się w jej poprzednich dziełach. Wszędzie natomiast pierwsze skrzypce gra dzielna, błyskotliwa Maggie, którą nie sposób nie lubić. To prawdziwa kobieta z krwi i kości. W swoim życiu przeszła bardzo wiele, jednakże nie poddaje się, tylko zawzięcie dalej realizuje swój obrany cel. Podoba mi się jej wielobarwna, wyrazista osobowość. Na uznanie zasługuje również lekkie, przystępne pióro oraz wartka, intensywna akcja obfitująca w wiele zaskakujących wydarzeń. Złożona fabuła prowadzona jest z perspektywy pięciu osób m.in. agentki O’Dell, jej brata, operatorki kamery lokalnej stacji, bezdomnego oraz mordercy. Intryga rozgrywa się całkiem sprawie bez niepotrzebnych dłużyzn. Wspólnie ze śledczymi próbowałam rozwiązać zagadkę tajemniczych podpaleń i muszę przyznać, że moje tropy okazały się mylne. Jestem jednak przekonana, że bardziej uważny czytelnik niemal od razu domyśli się, kto jest sprawcą całego zamieszania. Mimo wszystko wiele wątków umiejętnie przeplata się ze sobą prowadząc nas niejednokrotnie w ślepą uliczkę. Do gustu nie przypadło mi jedynie otwarte zakończenie, które pozostawiło u mnie spory niedosyt. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo miło i emocjonująco spędziłam czas przy tej książce.

Polecam serdecznie ,,Płomienie śmierci’’ wszystkim miłośnikom mocniejszych akcentów oraz każdemu, kto zasmakował się w twórczości Alex Kavy. To intrygujący thriller pełen zagadek, intryg i nieoczekiwanych przygód. Trzyma w napięciu i niepewności od samego początku aż do finalnego zakończenia. Jest jak narkotyk, który wciąga i uzależnia. Warto skusić się na taką używkę. Zachęcam do lektury.

Alexxandra plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-17, Na półkach: Chcę przeczytać,
Alex Kava jest mistrzem w swoim fachu. Nikt nie piszę tak dobrych kryminałów jak ta autorka. Mam nadzieję, że uda mi się przeczytać jej wszystkie książki.
greenlady plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-21, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Koszmar dzieciństwa Maggie O'Dell powraca. Musi zmierzyć się z seryjnym podpalaczem, a zapach dymu i zgliszczy przynosi wspomnienia ojca, który zginął w pożarze. Jakby Maggie nie miała dość kłopotów, w okolicy pojawia się brutalny morderca, którego zainteresowanie Maggie zmienia się w niezdrową fascynację.
Jedna z mniej udanych powieści z cyklu o agentce O'Dell, niemniej jednak czyta się ją szybko i sprawnie.
basiekgo plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Następne śledztwo w którym bierze udział Maggie, bohaterka innych książek Kavy. Tym razem chodzi o podpalenia i zwłoki znalezione obok spaleniska.Wątek podpaleń zostaje ujawniony, natomiast zmasakrowane zwłoki to już będzie inna historia opisana w następnej książce. Morderca ma na Meggi oko coś jej zostawia w spalonym domu ale to już musimy sięgnąć po następny kryminał.
Sardegna plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki kolejne w 2013,
Magge O'Dell przeżywa trudne chwile. Męczą ją koszmary i chroniczne bóle głowy, a wszystko to za sprawą ostatniej akcji, w jakiej przyszło jej uczestniczyć, oraz niedokończonego śledztwa, które mimo wielu lat ciągle nie daje jej spokoju.
Apogeum problemów Maggie następuje w momencie otwarcia sprawy seryjnego podpalacza.
Ktoś podkłada ogień w głównych budynkach w mieście. Kiedy w jednym z pogorzelisk znajdują zwłoki kobiety, która prawdopodobnie została zamordowana przed podpaleniem budynku, sprawa przybiera nieoczekiwany obrót. Czy podpalenia to tylko przykrywka dla seryjnego mordercy? A może obie sprawy nie mają ze sobą nic wspólnego? Maggie walczy z żywiołem i problemami osobistymi. Trudna to będzie walka, nierówna i niekoniecznie mająca szczęśliwy finał.
blebelebe plusminus Linia koment
Z Alexem Kava spotykam się już po raz kolejny - może warto skusić się na którąś z jego powieści?
mikita plusminus Linia koment
już się nie mogę doczekać, kiedy przeczytam - u mnie w bibliotece niestety brak tej pozycji :(
cyrysia plusminus Linia koment
angel92 Linia koment
Przeczytane:2016-08-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,Mam,
Twiggy Linia koment
IzaaK Linia koment
gosinek Linia koment
Przeczytane:2015-08-13, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Zetka_Siedlce Linia koment
Przeczytane:2015-06-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Wypożyczone (2015),
patsi Linia koment
Przeczytane:2014-07-04, Na półkach: Przeczytałem,Alex Kava - cykl Maggie O Dell,
Markus_ Linia koment
Przeczytane:2014-06-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
karolina_c Linia koment
Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
dona Linia koment
Przeczytane:, Na półkach: przeczytane dawno temu,
Gosia2725 Linia koment
Przeczytane:2013-08-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,Mam,
Alex9 Linia koment