Pragnienie Boga. Opowieść o Matce Teresie

ISBN: 978-83-7502-564-4
Dodał/a książkę:czytam
Dodał/a opinię:Febra
Recenzja - Pragnienie Boga. Opowieść o Matce Teresie
Porywająca książka z uwagi na Osobę Matki i jej Dzieło.Niezwykła, pełna charyzmy, drobniutka kobieta,która usłyszała słowo "Pragnę", której przyszło się zmagać z wewnętrzną ciemnością, sławą a która światło zaniosła tam, gdzie nikt nie zaglądał. Książka pozwala spojrzeć na siłę wierzącego człowieka i zastanowić się nad swoją wiarą, postawić pytania- gdzie jestem, co robię, dokąd zmierzam
Recenzja
catarina78 Linia koment
Przeczytane:2016-01-28, Na półkach: Przeczytałem,

Matka Teresa z Kalkuty jest ikoną, posągiem dobroci i miłosierdzia. Jest świętą, która w wyraźny sposób pokazała, że można. Pochylała się nad najbiedniejszymi, najbardziej cierpiącymi, umierającymi, a zarazem nie mogącymi liczyć na jakąkolwiek pomoc. Nad pariasami, którzy w kulturze hinduskiej nawet nie są uznawani za ludzi. Cierpią, bo widocznie zasłużyli sobie na to w poprzednich wcieleniach, mogą wykonywać jedynie najbardziej poniżające prace, a nie należy im się zupełnie nic. Są "nietykalni", nie powinno się nawet na nich spoglądać

Febra plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane w 2016r,