Preparator

ISBN: 978-83-65157-99-7
Dodał/a książkę:danonk
Dodał/a opinię:CicheBaBum
Recenzja - Preparator
Autor, filozof i teolog stworzył opowieść, której "opowiadacz" obdarzony został jego własnym bogactwem przemyśleń. Książka stwarza przestrzeń do rozmyślań i spełnia swoje zadanie.
Oryginalnie autor poszedł do sfery opisu postaci - brak ich w narracji. Ukierunkowuje to cel opowiadania. Nie na tym rzecz polega, aby skupiać się na tym co otacza temat. Wszak po książkę nie sięgną chętni poznania kolorowych widoczków. Przez brak sformułowań określających co konkretnie wykonują, jak wyglądają postaci dialogu, mamy możliwość większego wglądu w psychikę osób, którymi jesteśmy zainteresowani. Ten "ubogi", a celowy zabieg sprawdził się. Książka czy też umysł autora jest pociągająca i przyjemna dla intelektu.
CicheBaBum plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-12-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
danonk plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,polskie czytanie,Z własnej biblioteczki,
Preparator, to człowiek przygotowujący zwłoki do pochówku. przez innych nazywany zimnym doktorem, obmacywaczem ciał. Główny bohater nie jest szanowany przez ogól, niekochany przez matkę i siostrę, niezauważany przez ojca. Idzie przez życie bez oparcia wśród znajomych przyjaciół, rodziny. Żyje z dnia na dzień, nie spełniając pragnień, marzeń. Doprowadza to do tragicznego zdarzenia.
Jest to książka oparta na faktach, spisana na podstawie dokumentów sądowych, artykułach prasowych.
KarenKa Linia koment
Przeczytane:2016-11-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,