Prerie i pampasy

Kategoria: Albumy
Dodał/a książkę:RyanKam
Dodał/a opinię:Kamil Kartasiński
Recenzja - Prerie i pampasy
W dobie internetu, gdzie możemy zobaczyć właściwie wszystko, takie pozycje jak Encyklopedia Dzikich Zwierząt jest pozycją wyjątkową. Choć wydana już blisko 20 lat temu, wciąż zachwyca. Piękne fotografie, schematy, rysunki, ale przede wszystkim ciekawa treść, sprawiają, że książką mogą zachwycić się wszyscy, nawet ci nie związani z branżą. Co potwierdzam zresztą moja osoba, która na co dzień zajmuję się historią. W tomie została przedstawiona charakterystyka 8 zwierząt - bizon, danaid wędrowny, skunks, kupidonia, nieświszczuk, mrówkojad, kojot, pancernik. Polskiego czytelnika najbardziej może zainteresować bizon, ponieważ jako kuzyn tego zwierzęcia jest przedstawiony również polski żubr. Ciekawy jest również opis skunksa, który pozwala spojrzeć na to zwierze, nie tylko ze śmierdzącej perspektywy ;-) Polecam, ponieważ album jest pięknie wydany i stanowi świetną odskocznię od naszych ludzkich spraw.
RyanKam plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,