Przed czasem. Tom 1. Skazani

Honor polskich autorów uratowany. Nareszcie! Sięgając po książkę zauważyłam jedynie angielskie nazwisko autorki i ciekawy opis. Dopiero gdy doszłam do podziękowań zauważyłam polskie imiona i zaświeciła mi się czerwona lampka w głowie. Poszukałam i jakieś moje zdziwienie gdy okazało się, że Alice Hill to tylko pseudonim! Powieść na lepszym poziomie nadanym przez anglojęzycznych pisarzy. JESTEM ZACHWYCONA. Tyle mogę powiedzieć. Prawie 600 stron a ja nawet tego nie poczułam, co jest niesamowitą sprawą. Fabuła dopracowana absolutnie w najdrobniejszych szczegółach. Tajemnica stopniowo rozwiewana przez całą książkę, przy czym zostało jej jeszcze mnóstwo na poczet kolejnych części. Thilli postacią idealną. Pokazanie jest przemiany, ciągłej właściwie, bo bohaterka nie pozostaje w jedynym stanie przez cały czas, genialne. Adan i Asmund... Tu dopiero był szał. Do tej pory nie lubiłam walki dwóch facetów o jedną laskę, ale tu jest to tak delikatnie i umiejętnie wplecione... Mogę się jedynie zachwycać. Perspektywa wielu postaci zdecydowanie na plus. Czekam na więcej, bo ostatnie zdanie aż kusi by brać następną część. A tej brak. Ubolewam jednak uzbrajam się w cierpliwość. Dziękuję pani autorce vel. Alice, że pokazała, że Polacy też potrafią. Bo potrafią. Jak chcą.

Informacje dodatkowe o Przed czasem. Tom 1. Skazani:

Wydawnictwo: Novae Res