Puszczyk

ISBN: 978-83-240-1877-2
Dodał/a książkę:Alex9
Dodał/a opinię:Barbara Fijołek
Recenzja - Puszczyk
Tytułowy Puszczyk czyli Stanisław Madej ucieka z wielkiego miasta w leśną głuszę aby odpocząć od ciągłego życia w biegu i postanawia napisać książkę. Zaprzyjaźnia się z miejscowym księdzem, którego pewnego wieczora znajduje na ołtarzu martwego- spadł z drabiny, czy to nieszczęśliwy wypadek czy zabójstwo. Zaczyna zabawę w prywatnego detektywa. Do prywatnego śledztwa dołącza się poznany przez przypadek na plebani budowlaniec nowego proboszcza. Czy przyjaciel okaże się być przyjacielem, czy kochanka okaże się tym za kogo się podaje czy może wszystko będzie na opak. I jeszcze jedno czy uda rozwiązać się tajemnicę śmierci Guzowskiego, Donara i Górskiego? Warto przeczytać.
Recenzja
Alex9 Linia koment
Na półkach:

Czasem ucieczka od codzienności na kraniec świata - bądź trochę bliżej, do Puszczy Noteckiej - wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Jednak i w takich "pięknych okolicznościach przyrody" proza życia - a raczej jej najmroczniejsze elementy - mogą dopaść człowieka i zamiast błogiego spokoju, znowu ogarnia go stres. Tym większy, że po powrocie do cywilizacji bohatera powieści Jana Grzegorczyka czeka uporządkowanie spraw zawodowo-rodzinnych. Czas na debiut - i to nawet podwójny: jako pisarza i narzeczonego. Ale nie wszystko idzie gładko i zgodnie z planem

madak Linia koment
Na półkach:

Wielowątkowy, pełen niedopowiedzeń i meandrów fabuły kryminał Jana Grzegorczyka Puszczyk zasieje w czytelniku ziarno niepewności. Liczne odwołania do wybitnych dzieł kultury – Pisma Świętego, Wesela Wyspiańskiego, O naśladowaniu Chrystusa Tomasza a Kempis, a także nawiązywanie i wpisywanie w fabułę powieści znakomitych dzieł malarskich dowodzi, że przed przystąpieniem do tworzenia

basia02033 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 ksiązki 2015,
azetka79 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Przepyszna historia niczym z życia wzieta, pomaga dostrzec wartości, które kształtują człowieka, dotyka wrażliwości duszy na krzywdę, chce dociec prawdy, uwrażliwia na sztukę, smakuje wiary, wcale nie dlatego, ze dotyczy księdza...poprostu Grzegorczyk!!! piękne dzięki!!!
Marcepan plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
Puszczyk jest moją pierwszą, choć na pewno nie ostatnią, przygodą z Grzegorczykiem. Powieść mile mnie zaskoczyła. Podobała mi się autentycznie zarysowana postać głównego bohatera Stanisława Madeja, który ma zalety, wady i swoje przyzwyczajenia. Klimat powieści jest wciągający, jak na dobry kryminał przystało wraz z czytaniem pojawiają się kolejne zawiłości. Bohaterowie mają swoje tajemnice, mają też poczucie humoru co nadaje fabule wartkości. Książka wciąga jak magnes, a czytając człowiek ma ochotę uciec od zgiełku wielkiego miasta i poszukać spokoju, ptaków i otwartych przestrzeni, zupełnie jak tytułowy Puszczyk...
frolic plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:
Wierni czytelnicy Grzegorczyka pamiętają postać Stanisława Madeja z poprzedniej książki, „Chaszcze”. I jeśli komuś podobała się tamta powieść, polecam „Puszczyka” jak najbardziej. Jest utrzymany w podobnym tonie, ale jeszcze bardziej wciągający. Oprócz Madeja pojawiają się inni bohaterowie znani z poprzedniej części, na przykład pani Helena i Mizera czy nowa narzeczona Madeja, Myszka. Mnóstwo nowych, przeplatających się ze sobą wątków, zagadka kolejnej niewyjaśnionej śmierci u stóp posągu Ojca Pio, i humorystyczne obrazki z polskiej (a konkretnie wielkopolskiej) wsi. Rozrywka, która przy okazji daje do myślenia.
Vodice Linia koment