Red Rising. Złoty Syn

Porównując ,,Złotego syna" z poprzednią częścią serii, obie te książki wypadają bardzo podobnie. Równie interesująca fabuła i ciekawe przedstawienie bohaterów charakteryzują obie te części. Jak jednak wypada sam ,,Złoty syn"? Książka przedstawia, jak już mówiłam bardzo ciekawa historię. Jet jednak przy tym mała wada. Czytanie w moim przypadku było utrudnione. Treść momentami mnie nużyła, choć nie była nieciekawa, po prostu czytanie stawało się męczące i powodowało, iż nudziłam się mimo tego, że sama historia mnie interesowała. Pierwszy raz spotkałam się z tak dziwnym zjawiskiem przy czytaniu książki i początkowo nawet nie wiedziałam jak ocenić to, co przeczytałam. Jednak po podsumowaniu wszystkiego stwierdziłam, że prezentuje się ona pozytywnie na tle tego, co do tej pory czytałam. Jeśli chodzi o samą fabułę, to muszę przyznać, że w tej części autor postawił tu zdecydowanie na akcję. Działo się i to dużo. Zdecydowanie więcej niż w ,,Złotej krwi", ale z kolei tutaj brakowało przemyśleń bohatera. Co ważne, ,,Złoty syn" świetnie przedstawia system panujący w książce jak i zasady, jakimi kierują się bohaterowie. To właśnie tutaj mamy możliwość całkowitego zrozumienia tego, co się dzieje i dlaczego ludzie zachowują się tak, a nie inaczej. Z kolei bohaterowie a właściwie Darrow są tu bardzo ciekawie przedstawieni. W jego przypadku widać sporą zmianę w zachowaniu i postrzeganiu świata. Chłopak przyzwyczaja się do tego, kim się staje oraz oswaja się z nową życiową rolą. Poza tym ma swoje przeżycia i dylematy oraz obserwujemy jego wzloty i upadki. Na końcu książki tuż przy opisie widnieje napis: ,,Człowiek może stać się potworem, ale żaden potwór nie stanie się człowiekiem". I myślę, że idealnie podsumowuje to, co dzieje się w książce. I mimo iż nie jestem osobą, którą bardzo pociągają tematy takie jak kosmos, to podobała mi się i polecam ją każdemu, kto lubi mocne science-fiction połączone z dystopią.

Informacje dodatkowe o Red Rising. Złoty Syn:

Wydawnictwo: Drageus Publishing House