Rodowód Łaski. Batszeba

Data wydania: 2015-04-16
Dodał/a książkę:edytka222
Dodał/a opinię:jagna1978
Recenzja - Rodowód Łaski. Batszeba
To czwarta przed ostatnia część ,, Rodowodu Łaski". W tej czesci poznajemy Batszebę, która otrzymuje bezmiar łaski.Batszeba jako ,8 -letnia dziewczynka zakochuje sie w Dawidzie,którego Bóg wybrał na króla. Jednak gdy dorasta zostaje wydana za mąż za Uriasza Chetytę, przyjaciela i jednego z najlepszych wojowników Dawida.Pewnego dnia gdy Dawid zobaczyl Batszebe zapragnal jej tak bardzo,że kazał ja sprowadzic do swojego palacu.Batszeba po wspolnie spedzonej z nim nocy zachodzi w ciaze i tym samym skazuje sie niejako na smierc.W czasach w ktorych zyli kobiecie za codzolostwo grozila smierc.Ksiazka opisuje wielka milosc,walke o wladze i poplontane losy ludzi.Ksiazke trzeba czytac z lekkim przymrozeniem oka,mimo ,ze jest ona opisem rzeczywistej historii jest dosyc trodna do zrozumiena wiary chrzescijanskiej.
jagna1978 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,