Opis ksiązki

Kup Teraz

Rodzina Casteel

Ocena ( 19 osób )
5.4
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-11-05
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788378396406
Liczba stron: 544
Dodał/a książkę:elibri
Dodał/a opinię:Małgorzata Bednarska
Recenzja - Rodzina Casteel
Powiesc trzymajaca w napieciu, pokazujaca zlo widziane oczami dziecka. Wrazliwa, bystra dziewczynka terroryzowana przez okrutnego ojca, pozostawiona przez macoche z rodzenstwem i dziadkiem. Kiedy ojciec sprzedaje ja i rodzenstwo, jej koszmar sie nie koncz trwa nadal. Trafia do okrutnej kobiety, ktora sie nad nia zneca i wykorzyztuje, a ona pragnie zeby ktos ja pokochal i odmienil jej los. Haeven Leigh Casteel to bardzo dzielna dziewczynka...
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Eli1605 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Losy rodziny Casteel bardzo wciągają. Trudno się oderwać od czytania. Teraz kolej na dalszą część sagi.
izabela81 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-12, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,
Akcja "Rodziny Casteel" przypomina mi sagę "Kwiaty na poddaszu". I tu również znajdziemy rozczarowanie, żal, ból i cierpienie. Niektóre sceny zostały opisane przez autorkę w sposób naprawdę makabryczny, sugestywny i dobitny. Bohaterowie są wyraziści. W determinacji walczą o lepsze jutro.

To książka, która bardzo mną wstrząsnęła. Z trudem mogłam się od niej oderwać. Z chęcią sięgnę po kolejne tomy.
losar plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 ksiazki 2016,
Powiesc trzymajaca w napieciu, pokazujaca zlo widziane oczami dziecka. Wrazliwa, bystra dziewczynka terroryzowana przez okrutnego ojca, pozostawiona przez macoche z rodzenstwem i dziadkiem. Kiedy ojciec sprzedaje ja i rodzenstwo, jej koszmar sie nie koncz trwa nadal. Trafia do okrutnej kobiety, ktora sie nad nia zneca i wykorzyztuje, a ona pragnie zeby ktos ja pokochal i odmienil jej los. Haeven Leigh Casteel to bardzo dzielna dziewczynka...
kingaz86 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 w 2015 :),
Ze wszystkich rodzin zamieszkujących niegościnne dzikie wzgórza Casteelowie są najbiedniejsi i najbardziej pogardzani. Heaven Leigh Casteel jest w swojej rodzinie wyjątkiem. Jakimś cudem ta bystra, ładna dziewczyna, chodząca w łachmanach, żyjąca w wiecznym brudzie i głodzie, terroryzowana przez okrutnego ojca i zmuszana do bezustannej harówki przez macochę, potrafi ocalić marzenia i nadzieję na lepsze życie. Nie tylko dla siebie, także dla swojego brata Toma i młodszego rodzeństwa. Nie traci wiary, że pewnego dnia pokażą światu, jak bardzo są wartościowi i utalentowani, dowiodą, że zasługują na miłość i lepszy los.
Kiedy macocha, która nie może już dłużej znieść koszmarnego życia na wzgórzach, ucieka - ojciec wymyśla szatański plan, który może pogrzebać na zawsze marzenia Heaven i pozostałych dzieci...
hajduczek plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,12 książek na 2015 rok,Wyzwanie SAGI RODZINNE,
Mama Heaven zmarła zaraz po jej narodzinach. Ojciec związał się zaraz z inną kobietą, z którą spłodził kolejne dzieci. Kiedy Sara odeszła, ojciec sprzedał wszystkie swoje dzieci. Kobieta, która kupiła Heaven szorowała ją we wrzątku, stale wpadała w złość i biła. Heaven przysięgła sobie odnaleźć sprzedane rodzeństwo i myśl ta dodaje jej sił w codziennym życiu.
wiola120892 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,
Saga o rodzinie Casteel to kolejna ciekawa seria Virginii C. Andrews. W tej sadze dostrzegam wiele podobieństw do historii opisanej w serii rozpoczynającej się Kwiatami na poddaszu. Po raz kolejny mamy opisaną historię rodzeństwa, w którym znajduje się starszy brat i siostra niezwykle dojrzali i będący ze sobą blisko, oraz młodsze rodzeństwo - wymagające opieki i czułości, której nie otrzymali od rodziców. Po raz kolejny główna bohaterka wiąże się w zawiłe związki z mężczyznami i ciągle poszukuje własnej tożsamości. Heaven jest dziewczyną, którą ciężko doświadcza los, ona jednak się nie poddaje i dalej walczy o szczęście i szansę na lepsze jutro. Po przeczytaniu tej powieści tylko czekałam by sięgnąć po kolejną część sagi.
dayna15 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki 2014 (100),
Początek ciężki, ale jak już się przebrnie i przyzwyczai do niecodziennego języka to książka wciąga całkowicie i zachęca do sięgnięcia po kolejny tom.
magdkos plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Wyzwanie - powieści obyczajowe 2014,
Druga "SAGA" P.Andrews wciągnęła mnie . Historia fajna , bohaterowie fajni, dzieciaki łapiące za serce ,szczególnie Nasza Jane ; Ale nie będę pamiętać o Casteelach długo. Biorę się za drugą część , mając nadzieję ,że wciągnie mnie jeszcze bardziej.
Mamut plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,WYZWANIE 2014-52 książki,
Bardzo poruszająca powieść, jeszcze dramatyczniejsza niż "Kwiaty na poddaszu". Uwielbiam historie dzieci, opowiadane z ich perspektywy. Tu opowiada nam wszystko Heaven, najstarsza z piątki rodzeństwa. Wspaniały prezent na święta sprawił swoim dzieciom pan Casteel, nie ma co. Sprzedał dwoje najmłodszych po 500 dolarów/sztuka, a krótkim czasie kolejno resztę swoich dzieci.
malineczka74 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
W sagach rodzinnych zaczytuję się z przyjemnością od lat. Lubię zagłębiać się w losy pokoleń związanych z więzami krwi, lubię odkrywanie rodzinnych tajemnic i sekretów. Nie wiem doprawdy jak to się stało, że do tej pory nie miałam przyjemności lektury żadnej książki Pani Andrews. Tak jakoś się złożyło, że nie czytałam "Kwiatów na poddaszu" i innych książek o rodzie Dollangangerów, więc od razu zastrzegam, że nie będę porównywać twórczości tejże autorki do siebie. Ja po prostu tak "na świeżo" włączyłam czytnik i zaczęłam czytać powieść, która zawładnęła mną błyskawicznie. Wystarczyło kilka stron, bym się totalnie zaczytała.

Za sprawą pióra moim zdaniem niezłej pisarki przeniosłam się do pewnego domu położonego na Wzgórzach Strachu, gdzie zamieszkiwała pewna trzypokoleniowa, biedna rodzina. Casteelowie byli bardzo ubodzy, z trudem przeżywali kolejne dni. Nie mieli przytulnego domu i tylko dzięki zaradności kobiet nie groził im głód. Ich codzienna egzystencja była ciężką walką o przetrwanie. Pewnie sytuacja rodziny byłaby lepsza, gdyby ojciec pierwszoplanowej bohaterki Heaven Leigh był bardziej pracowity i odpowiedzialny, ale nicpoń z niego i ladaco. Na całe dnie znikał z domu prowadząc hulaszczy tryb życia. Zajmując się nielegalnym handlem bimbrem, a profity z niego lądowały w kieszeni pań lekkich obyczajów z domu publicznego w Winnerow. Luke nie dbał o żonę, która z dnia na dzień miała coraz bardziej dość ciężkiego życia. Heaven jest najstarsza z rodzeństwa. Urodę odziedziczyła po zmarłej matce, pierwszej żonie Luca. Mądra, bystra i pracowita. Od dziecka ciężko pracowała pomagając w pracach domowych i opiekując się młodszym rodzeństwem, które bardzo kochała. Mimo smutnego losu dziewczyna wierzyła, że nadejdzie czas radości i dostatku. Szansę na lepsze jutro dla siebie i rodzeństwa upatrywała w edukacji i emigracji w bardziej przyjazne miejsce do życia. Jednak zamiast lepszego nastało gorsze. W jednym dniu miały miejsce dwa pogrzeby babci i dziecka powitego przez macochę Heaven. Te smutne zdarzenia były początkiem trudnych dni. Na barki nastolatki spadła lawina trosk i kłopotów.........

Książka Andrews to porywające babskie czytadło. Jak się już zacznie czytać, to trudno się oderwać. Przestaje liczyć się wszystko inne poza odpowiedzią na pytanie "i co dalej?". Losy ubogiej wiejskiej dziewczyny niezwykle wzruszają i budzą pokłady współczucia. Bogu ducha winna nastolatka nagle musiła udźwignąć potężny ciężar. I nikt z dorosłych nie palił się jej do pomocy. Były dni, gdy pewnie wszystko ją powalało i przerastało, ale nie miała wyjścia i musiała zagryzać zęby. Nie potrafię sobie wyobrazić, by lekturę tę przeczytać bez większych emocji, bez łez. Nie można chyba przejść obojętnie wobec dziecięcego cierpienia, porzucenia przez nieodpowiedzialnych rodziców, potwornej biedy, głodu i braku poczucia bezpieczeństwa. Trudno ubrać w słowa tę całą masę emocji jaka mną targała podczas czytania. Były one tak silne, że chwilami musiałam odłożyć czytnik by ochłonąć. Klimat tej powieści (sama nie wiem czemu) chwilami przypominał mi norweskie sagi. Wiało też grozą, grobowym nastrojem i brakiem jakiegokolwiek płomyczka nadziei. Nie jest to proza wybitna, nie jest to jakieś literackie arcydzieło, ale z pewnością jest to książka w stylu jaki kocha wiele czytelników. Ktoś powie, że czysta komercja. Powieść napisana pod gust kobiet w każdym wieku, które lubią się wzruszyć, popłakać i użalać. Być może, ale to naprawdę chwytająca za serca książka, która bez reszty potrafi zawładnąć umysłem czytelnika. I cóż nie pozostaje nic innego jak wypatrywać kolejnych tomów tej historii..................
Deutschland191 Linia koment
Na półkach: Czytam,
Domi__T Linia koment
Przeczytane:2015-01-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Ryuzaki Linia koment
Przeczytane:2015-05-20, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Evlinka Linia koment
Przeczytane:2015-07-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
NATANIELKA Linia koment
Przeczytane:2014-03-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
patsi Linia koment
Przeczytane:2014-04-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,
natkaa55 Linia koment
Przeczytane:2014-03-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Przeczytane 2014,
Habina Linia koment
Przeczytane:2014-02-14, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014 r,EBOOKi,
Gosia2725 Linia koment
Przeczytane:2013-12-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,Mam,
figlarna24 Linia koment
Przeczytane:2013-12-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - Pióro i Pazur",52 książki 2013,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
Okładka - Rodzina Casteel Duch z przeszłości
Joanne Harris
Okładka - Rodzina Casteel Klucz do wieży
Gilbert Adair
Okładka - Rodzina Casteel Marzyciele
Gilbert Adair
Okładka - Rodzina Casteel Zachłysnąć się tobą. Najpiękniejsze wiersze i piosenki
Konstanty Ildefons Gałczyński
Okładka - Rodzina Casteel Beria. Oprawca bez skazy
Françoise Thom
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów