Okładka książki - Rodzina z Sosnówki

Rodzina z Sosnówki

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-02-17
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7961-160-7
Liczba stron: 424
Dodał/a opinię: atena

Ocena: 4.85 (13 głosów)

Polecam wszystkim fanom Ani Towiańskiej. Zapoznamy się z dalszymi losami dawnych, jak i nowych bohaterów. Autorka potrafi zaskoczyć. a fakt, że do rodziny należą osoby zupełnie nam obce przestaje zupełnie już dziwić.

Kup książkę

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2015-04-15, Przeczytałam,
Sagi rodzinne albo się darzy się uczuciem, albo nie. Dla niektórych przyglądanie się życiu wielopokoleniowej rodziny stanowi doskonałą rozrywkę. Dla innych jest to jednoznaczne z podglądactwem i próbą życia cudzym życiem. Niemniej jednak podczas lektury nowej powieści Marii Ulatowskiej czułam się, jakbym oglądała któryś z tasiemcowych seriali o perypetiach rodzinnych rzekomo typowo polskiej familii.   Rodzina z Sosnówki kocha się miłością czystą i głęboką, choć jej członkowie nie są związani więzami krwi, a ich stosunki opierają się przede wszystkim na dokonanym wyborze. Dobrani są zatem znakomicie, bo żyją w idealnej harmonii, troszcząc się o siebie i kochając wzajemnie. A jest ich bez liku. Można się pogubić w samych imionach, a co dopiero życiorysach postaci. Dla fanów serii będzie to, oczywiście, brzmieć jak bluźnierstwo, bo z entuzjastycznych opinii na okładce wynika, że czytelnicy kochają bezwarunkową miłością wszystkich i wszystko, co z Sosnówką związane.   Autorka pisze swoją powieść na wzór serialu. Każda scena zaczyna się bez wprowadzenia, w trakcie akcji, i urywa się podobnie jak w serialu, co podkręcać ma ciekawość, jednak dla osoby nie obeznanej z bohaterami może być dezorientujące. Co on jej odpowie? Jak ona zareaguje? Co będzie, gdy tamten wejdzie do pokoju i usłyszy, o czym rozmawiają? Pytania te mogą brzmieć interesująco, jednak w przypadku Sosnówki ...
(czytaj dalej)

Opinie

Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2017-08-01, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki (2017), Na wymianki,
Dalsze losy bohaterów Sosnówki pozwalają na spędzenie miłych chwil przy lekkiej lekturze. Przyjemna, ciepła, pełna dobrotliwości książka , ale żadna z pozycji pani Ulatowskiej nie umywa się do "Przypadków Pani Eustaszyny" ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2016-04-27, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki - 2016,
Dalsze przygody rodziny i przyjaciół Towiańskich oraz Bartczaków, poznanych w "Sosnowym dziedzictwie" i "Pensjonacie sosnówka". Oprócz teraźniejszego życia, z problemami i troskami, jak również chwilami przepełnionymi miłością i przyjaźnią, poznajemy losy przyszywanej babci Wiesi, przenosimy się w jej młodzieńcze lata i poznajemy osobista tragedię. W lekturze znajdziemy sporo emocji, najważniejsze jest to, aby móc zawsze liczyć na siebie, stawiać na dobroć i zrozumienie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2016-01-26, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki - 2016,
To głównie opowieść o życiu, niby codziennym, spokojnym, a jednak pełnym tajemnic i bolesnych spraw. Jest i radość, ale i chwile smutne, które przeżywałam wraz z bohaterami książki. Ogólnie ponownie sporo emocji. Autorka porusza problem wykorzystywania seksualnego, niemożności zajścia w ciążę, czy sytuacji dziecka z rozbitej rodziny. W tej części mamy dużo mniej Anny i jej nowej rodziny, za to więcej wątków pobocznych z pozostałymi bohaterami. Nie zabrakło też zwierząt, które dla autorki są tak ważne. Wszystko się zgrabnie splata i dobrze kończy. I tym chyba charakteryzują się powieści pani Marii. Saga jak najbardziej udana, wciągająca.
Link do opinii
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2015-12-11, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 ksiązki 2015,
Saga rodzinna - a więc ciepło, miłość i tajemnice. Książki Mari Ulatowskiej czyta się bardzo przyjemnie. Poruszają one bardzo życiowe problemy jakie możemy spotkać w wielu tego typu wielopokoleniowych rodzin.Zabiera ona czytelnika w ten przyjemny świat. Polecam całą sagę sosnówkową :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2015-04-07, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2015, Mam, przeczytane,
Dalszy ciąg historii mieszkańców Sosnówki opisanych w"Sosnowym dziedzictwie" i "Pensjonat Sosnówka". W książce tej splatają się również losy bohaterów innych książek autorki. Jest to książka o przyjaźni o miłości, zarówno między pokoleniami jak i zakochanymi.Szkoda, że jest to ostatnia część sagi o rodzinie Anny Towiańskiej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2015-04-30, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki w 2015 roku, Biblioteka,
Rodzina to nie tylko ludzie których łączą więzy krwi. Rodzina to także osoby z sobą bardzo mocno zaprzyjaźnione. Z taką właśnie rodziną mamy do czynienia w tej książce. Sosnówka to miejsce w którym rozgrywa się większa część akcji tej książki. Losy (sporej ilości) bohaterów przeplatają się z sobą na kartkach tej książki. Czytając tę sagę oczami wyobraźni widziałam ten uroczy pensjonat, kąpielisko, barwnych bohaterów oraz urocze zwierzęta. Szyszka była psem w którym nie sposób było się nie zakochać, natomiast imiona kociąt rozbawiły mnie do łez.
Link do opinii
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2015-03-15, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Polecam wszystkim fanom Ani Towiańskiej. Zapoznamy się z dalszymi losami dawnych, jak i nowych bohaterów. Autorka potrafi zaskoczyć. a fakt, że do rodziny należą osoby zupełnie nam obce przestaje zupełnie już dziwić.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Ene123
Ene123
Przeczytane:2015-03-01, Ocena: 6, Przeczytałem,
Czytała. Gorąco polecam. Autorka stworzyła prawdziwą powieściową rodzinę. Tak zakręciła historią życia bohaterów, że już nie mogłam doczekać się co będzie na następnej stronie i czy wszystko wyjaśni się np. w sprawie Wiesi Wołyńskiej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2015-03-04, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Miód na serce. Przy czym ta słodycz jest wytrawna, stonowana, nie mdli. Troszeczkę wzruszeń, ale nie dużo, tak w sam raz. Super się czytało.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2016-09-09, Ocena: 4, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - mapi
mapi
Przeczytane:2015-06-19, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2015-05-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 2015,
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2015-05-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 ksiązki 2015,
Inne książki autora
Domek nad morzem
Maria Ulatowska0
Okładka ksiązki - Domek nad morzem

Opowieść o tym, że mimo przeciwności losu, marzenia się spełniają. Czasami nawet, a może właśnie wtedy, gdy już przestajesz w nie wierzyć. Pięćdziesiąt...

Pensjonat Sosnówka
Maria Ulatowska0
Okładka ksiązki - Pensjonat Sosnówka

Taka bajka należy się każdemu z nas! Dalsze losy Anny Towiańskiej, która wybrała życie w Sosnówce. Zakochała się w tym miejscu, jego klimacie, tutejszych...

Reklamy