OPIS CZYTELNIKA:

Kategoria: Horror
Dodał/a książkę:karla1214
Dodał/a opinię:Anna Trojnar
Recenzja - Rogi
Nie do końca przypadła mi do gustu ta historia. Ig - bohater książki budzi się pewnego dnia i dostrzega, że na głowie wyrosły mu rogi. Co jeszcze dziwniejsze ludzie, których spotyka na swojej drodze zaczynają się mu zwierzać z najskrytszych sekretów. Bohater poszukuje zabójcy swojej dziewczyny, którym okazuje się ktoś kogo nigdy by nie podejrzewał. Książka początkowo bardzo wciągająca, jednak końcówka była zwyczajnie nudna, przewidywalna.
anka920 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-17, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,52 książki 2016,Mam,
szpachela plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-06, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,Moja biblioteczka,
Liczyłam na więcej. Po przeczytaniu notki na okładce, można spodziewać się horroru i fantastyki. Dla mnie był to przewidywalny, trochę za bardzo fantastyczny kryminał. Miejscami czytało mi się rewelacyjnie, tak że nie mogłam się oderwać, miejscami kompletne nudy, które jakoś musiałam przeskoczyć. Nie wiem, czy sięgnę po kolejne powieści autora - tą mnie nie zachęcił.
aska19946 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-12, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Jedna z lepszych książek jakie czytałam. Naprawdę polecam, ta książka nie nudzi.
ganzrockbar plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Nie jestem obiektywna w ocenie ( chociaż... czy ocena kiedykolwiek może być obiektywna?) ponieważ minęły prawie dwa tygodnie, od kiedy skończyłam czytać " Rogi" a historia Iga i Merrin ciągle siedzi mi w głowie. I podejrzewam, że długo tam pozostanie.

Nie mogę doczekać się filmu- mam tylko nadzieję, że zrobili go jak należy.
Azumi plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-05, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Powieść jest dobra. Przede wszystkim, Hill miał bardzo ciekawy pomysł na fabułę. I zadbał o to, żeby książka zawierała wiele odniesień do historii związanych z diabłem - za Igiem podąża stado węży, jego broń to znalezione przypadkowo widły, a tekst, na który mężczyzna natrafia w pewnym opuszczonym miejscu, jest podpisany "L. Morningstar". Takich aluzji jest zapewne więcej, a odnajdywanie ich może być niezłą zabawą.

Na początku myślałam, że głównym problemem bohatera są świeżo otrzymane rogi. I rzeczywiście, nie umilały mu one życia. Jednak to też powieść o morderstwie, cierpieniu i przyjaźni - a może jej braku?
Trochę nie podobała mi się konstrukcja książki - wracanie co jakiś czas do zdarzeń z przeszłości. To było potrzebne i pomogło lepiej zrozumieć całą fabułę, ale miałam wrażenie, że przez ten zabieg (szczególnie na początku) całe napięcie poszło w diabły.

Zakończenie jest... zastanawiające. Oczywiście od początku wszystko zmierza do ostatecznej konfrontacji Iga z jego przeciwnikami. Akcja poprowadzona jest bardzo sprawnie.
Czy końcowe rozdziały mnie satysfakcjonują? Ciężko powiedzieć. Nie tak to sobie wyobrażałam. Ale - w świetle wcześniejszych wydarzeń - jest to całkiem logiczne.

Czy to horror? Czy Hill jest lepszy od Kinga? Czy chcielibyście poznać najskrytsze myśli Waszych bliskich? Być może w odpowiedzi na te pytania pomoże Wam lektura "Rogów". I pamiętajcie - nawet, jeżeli jesteście nieszczęśliwi i wściekli na wszystko i wszystkich, uważajcie z alkoholem. Może się zdarzyć, że wskutek pijatyki zrobicie kilka strasznych rzeczy, a następnego dnia spojrzycie w lustro i zaczniecie krzyczeć...
jestempsychiczny plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-09, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Lekka, przyjemna i wciągająca książka. PO PRZECZYTANIU KSIĄZKI POJAWIA SIĘ ŻĄDZA CZYTANIA LUDZIOM W MYŚLACH tak jak to robił główny bohater...Polecam ;p
Eli1605 Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Czytam,
Szklana Linia koment
Przeczytane:2015-09-26, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,
Habina Linia koment
Przeczytane:2015-02-16, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,EBOOKi,_ 52 książki w 2015 r,
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:
goster Linia koment