Opis ksiązki

Kup Teraz

Rowdy

Ocena ( 4 osoby )
3.5
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2015-02-26
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-241-5336-7
Liczba stron: 224
Dodał/a książkę:takahe
Dodał/a opinię:Monika Borys
Recenzja - Rowdy
Hm... W sumie mam mieszane uczucia. Jakaś górnolotna lektura to to nie jest. Takie ot! romansidło z tatuażami w tle. Owszem historia zarówno Rowdego jak i Salem rozbudowana odpowiednio, jakiś tam wątek tajemniczości z panią prawnik obecny, ale nie jest to coś co przeczytałabym jeszcze raz. Popołudnie spędzone z tą książką mogłam wykorzystać lepiej. Trudno.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
kavayee plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-31, Na półkach: Przeczytałem,Mam,

Przeszłość potrafi mieć ogromny wpływ nie tylko na teraźniejszość, ale też na naszą przyszłość. Czy Rowland będzie umiał przebić się przez wspomnienia i odnaleźć radość w tym, co ofiaruje mu los? A może jedyne szczęście, jakie dane mu było osiągnąć, zostało pogrzebane razem z jego przeszłością?


Rowland, lub jak kto woli Rowdy, jest utalentowanym tatuatorem, który nie gustuje w poważnych związkach, lecz woli przyjemność bez zobowiązań. I pewnie jego życie toczyłoby się dalej tym torem, gdyby nie spotkanie po latach. Nagle los na jego drodze postawił kogoś, kto dawno temu skrzywdził go dokumentnie, sam do końca o tym nie wiedząc. Salem to z kolei wytatuowana dziewczyna, która wiele wie o tatuażach, ale więcej o zarządzaniu studiem. Z natury buntowniczka i stylowa pin-up girl, nie umie zagrzać nigdzie miejsca na dłużej. Czy coś skłoni ją do tego, by pozostać w Oprócz subtelnego i bardziej pikantnego podejścia do erotycznego życia bohaterów, mamy także oryginalne tło, które stanowi studio tatuażu, jego funkcjonowanie i rozwój.


„Rowdy t. 1” to piąty tom, a raczej część, z serii Naznaczonych Jay Crownover, która najwyraźniej obrała sobie tę niszową grupę za cel swoich powieści. Wszystko tłumaczyłoby jej własne zainteresowanie tematem i wyraźne ozdobienie także swojego ciała (tu możecie zobaczyć jej tatuaże – są dość kolorowe, aczkolwiek nie w moim stylu). W tym miesiącu został wydany tom drugi, który chętnie przeczytam któregoś pięknego lub pochmurnego dnia (jestem ciekawa czy życie Rowlanda znów się skomplikowało). Choć momentami wymuskanie bohaterów może irytować, to jednak uważny Czytelnik jest w stanie dopatrzeć się wielu niewyleczonych ran w psychice postaci, które nadrabiają wyglądem fizycznym.


Moi drodzy, do takich książek trzeba podejść odpowiednio, dlatego nie rozumiem skąd negatywne o nich opinie. To z definicji ma być lekka, przyjemna i niewymagająca wiele myślenia lektura. Co w tym złego? Absolutnie nic. Każdy z nas czasem potrzebuje takiej książki. A jeśli do tego jest ona intrygująca i potrafi wciągnąć, to widzę tutaj tylko plusy. Wydawnictwo Amber postanowiło wydać tę serię, której bohaterami są panowie związani ze studiem tatuażu (oczywiście wszyscy są nieziemsko przystojni i porywają damskie serca). Jeśli komuś przeszkadza nasycenie książek erotyką, to zdecydowanie nie ma czego szukać w tych pozycjach, bo takich sytuacji jest w nich sporo. Nie oszukujmy się, to główny powód, dla którego takie opowieści się czyta z wypiekami na twarzy! To nienasycone pożądanie i ukryte pragnienia powodują, że chcemy przeczytać następną stronę i następną i nie ma sensu ukrywanie tego przed kimkolwiek (a magiczne Harlequiny skąd wzięły swą popularność?!). Polecam każdemu.


 

szulikmonia plusminus Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Chcę przeczytać,
Po dziesięciu latach Salem ponownie zjawia się w życiu Rawdy'ego . Dziewczyna opuściła dom rodzinny z obawy przed apodyktycznym ojcem i zostawiła najlepszego przyjaciel, jednak nie przewidziała, że Rawdy tak bardzo to przeżyje. Oboje mają trudną przeszłość. On sierota, odtrącany nieustannie musiał radzić sobie sam, a Salem jest na liście osób, które go zostawiły. Uraza, ból i nadziej mieszają się i sprawiają, że ta dwójka zaryzykuję i spróbuję stworzyć coś trwałego. Czy im się uda? Czy pokonają przeszłość? Czy Salem zrozumie zauroczenie młodego Rawdy'ego jej siostrą?

Bardzo lubię serię ,,Naznaczeni Mężczyźni". Autorka kreuje bohaterów, których po prostu się lubi i w tym przypadku jest tak samo. Zarówno Salem jak i Rowdy są interesujący i przykuwają uwagę. Ich przeszłość jest trudna i głównie, dlatego tak wciąga ta historia. Byłam bardzo ciekawa czy uda im się zaznać szczęścia.

Jeśli chodzi o tę część, jestem po części rozczarowana i zadowolona. Sama historia i bohaterowie mi odpowiadają, lecz pojawiło się kilka elementów, które mi przeszkadzały. Zacznijmy od pierwszej część, w której bohaterowie nieustannie wracają do przeszłości, wspominają ból, który zaznali i to prowadziło do roztrząsania tych samych problemów. Kilkakrotnie czytałam o tych samych sytuacjach, gdzie tylko szczegóły się różniły, dopiero w dalszym stadium tej historii zrobiło się naprawdę ciekawie. Był to moment, w którym bohaterowie zaczęli myśleć o przyszłości, akcja nabrała tępa i poczułam tę lekkość, która przekonała mnie do tej serii.

Jak już wspomniałam lubię bohaterów tej serii i cieszę się, kiedy w kolejnych tomach poznajemy szczegóły dotyczące ich dalszych losów. W tej książce również autorka powraca do nich, moim zdaniem zbyt często. Chciałam się skupić na losach Salem i Rowdy'ego, i choć nieustannie krążyłam koło tej dwójki to miałam wrażenie, że bardzo mało czasu towarzyszyłam bezpośrednio im. Salem rozmawia z przyjaciółkami o ucieleśnieniu swoich marzeń a Rowdy opowiada o Salem swoim przyjaciołom, jednak brakowała mi konkretnych rozmów, które by wiele rozwiązały i pomogły w uporaniu się z przeszłością. Pani Jay Crownover trochę przesadziła z wychwalaniem piękna bohaterów i podkreślaniem ich idealności. Rozumiem, że są przystojni i atrakcyjni, lecz zachwyt nad ich wyglądem zewnętrznym był mało realny.

,,Rowdy" jest podzielony na dwa tomy, jednak ja postrzegam tę historię, jako jedną książkę, pomijając już fakt, że nie jestem zwolenniczką dzielenia jednotomowych lektur. Jeśli miałabym wyrazić swoje zdanie o pierwszym tomie, to niestety był dość monotonny, za to druga część jest znacznie lepsza. Oceniając całość, ,,Rowdy" jest przyjemną lekturą, o trudnym życiu bohaterów i szukaniu miłości. Pomimo kilku zgrzytów, książka jest bardzo przyjemną odskocznią.

Książkę polecam fanom gatunku YA. Miłość i przyjaźń są ładnie ujęte i pomimo niedosytu czekam na kolejny tom z serii ,,Naznaczeni Mężczyźni".
4-/6
gemmabe plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-28, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Hm... W sumie mam mieszane uczucia. Jakaś górnolotna lektura to to nie jest. Takie ot! romansidło z tatuażami w tle. Owszem historia zarówno Rowdego jak i Salem rozbudowana odpowiednio, jakiś tam wątek tajemniczości z panią prawnik obecny, ale nie jest to coś co przeczytałabym jeszcze raz. Popołudnie spędzone z tą książką mogłam wykorzystać lepiej. Trudno.
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:
Simi_48 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
antoniak24 Linia koment
Przeczytane:2015-04-15, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sadu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Rowdy Dziewczyna w ciemności
PAUW MARION
Okładka - Rowdy Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Rowdy Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Rowdy Sacrifice
Sharon Bolton
Okładka - Rowdy Pochodzenie bogów
ANDREW COLLINS
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów