Saga księżycowa. Cinder

Tuż po Nowym Roku, znudzona, zaczęłam poszukiwania nowych, ciekawych książek. Sceptyczna, ale zachęcona licznymi pozytywnymi opiniami sięgnęłam po Sagę Księżycową. I był to strzał w dziesiątkę. Może to mój brak obycia ( nie czytam zbyt wielu książek z kosmosem, androidami i cyborgami w tle), ale fabuła książki wydała mi się szalenie interesująca. Może nie od pierwszych stron, pierwsze rozdziały były próbą zrozumienia tego dziwnego świata w którym przyszło żyć Cinder. A Cinder nie jest zwyczajną bohaterką. Jej historia to bardzo luźno napisana historia Kopciuszka, która wbrew bajce nie kończy się dobrze( na razie- mam ogromną nadzieje, że w kolejnych tomach sie to zmieni). Nie wnikając w szczegóły, Marissa Meyer wykreowała cudownie bajkowy świat, w którym magia zmieniła w technologię, pełen niesamowitych bohaterów zmagających się trudnymi wyborami i przeciwnościami losu. Cinder, Książę... oboje niezwykle mi zaimponowali swoimi altruistycznymi wyborami i umiejętnością poświęcenia własnego wyboru dla dobra innych. Zdecydowanie polecam CInder i całą Sagę Księżycową wszystkim którzy chcą , a nawet tym którzy nie chcą, zapoznać się w tą niezwykła historią Kopciuszka.

Informacje dodatkowe o Saga księżycowa. Cinder:

Wydawnictwo: Egmont