Skarb Czarnej Mumii

ISBN: 978-83-7420-788-1
Dodał/a książkę:Adamada
Dodał/a opinię:Amarisa
Recenzja - Skarb Czarnej Mumii
Recenzję znajdziecie na moim blogu, na który Was serdecznie zapraszam :)
ejotek plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-11-09, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
W "Skarbie Czarnej Mumii" superbohaterowie udają się Egiptu, gdzie muszą ruszyć tropem znanej archeolożki Indiany Joanny. Podczas poszukiwania obdarzonego nieziemską mocą skarbu Czarnego Lądu, czyli niezwykłego Pucharu Czarnej Mumii, Joanna przepada bez wieści. Nikt nie wie gdzie ona jest. Czy dzielnej czwórce uda się odnaleźć Indianę? Czy Skarb Czarnej Mumii istnieje?
Szczerze mówiąc to finał tej opowieści mnie zaskoczył. Ale jest to świetna detektywistyczna historia, trzymająca w napięciu, podnosząca ciśnienie i intrygująca, bowiem autor zadbał o zwroty akcji. Wskazówki, tropy, niebezpieczeństwa, sekretne wiadomości i tajne przejścia, czyli cechy charakterystyczne dla dobrej powieści przygodowej. Udowodnił też, że czasami trzy minuty mogą trwać całą wieczność a czkawka - mimo że jej nie lubimy - może być pożyteczna.

Przyznaję, że zadbano nie tylko o samą treść, ale również o walory techniczne tych pozycji - twarda oprawa, poręczny format, kolorowe i ciekawe a jednocześnie humorystyczne ilustracje. Czcionka jest bardzo dobrze dopasowana do młodego odbiorcy i jego samodzielnych prób czytania tych opowieści. Doskonałym urozmaiceniem lektury jest zróżnicowanie wielkości, rodzaju i kolorystyki czcionki, co zachęca dziecko do sięgnięcia po książeczki. Niektóre fragmenty każdej historii zostały zamieszczone w formie komiksu, co jest kolejną atrakcją dla dzieciaków. Rozdziały są krótkie a tekst - jeśli nawet zajmuje obie strony, to dzięki różnym zabiegom artystycznym - nie przeraża ilością.

całość recenzji oraz foto: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/11/bjorn-van-den-eynde-skarb-czarnej-mumii.html
Amarisa plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Recenzję znajdziecie na moim blogu, na który Was serdecznie zapraszam :)