Skrawek nieba

"Skrawek nieba" to poruszająca do głębi autobiograficzna opowieść o losach żydowskiej dziewczynki, Janiny David podczas II wojny światowej. Książka przesiąknięta jest cierpieniem i głodem, przepełniona opisami życia w getcie, ciągłymi tułaczkami - od domu przyjaciół rodziny, przez sierociniec aż po klasztor. Dzieciństwo Janiny zostaje brutalnie przerwane, musi nauczyć się żyć bez rodziców i bez jakiejkolwiek wieści od nich. Jakże okropnie zagubiona musiała się czuć ta dziewczynka, do tego wiecznie znajdowała się w niebezpieczeństwie, musiała pilnować się, by nie zdradzić swej prawdziwej tożsamości. I ile osób ryzykowało życiem, aby ją uratować! Jedno ze zdań wypowiedzianych przez dziewczynkę będącej w rozpaczy i na rozdrożu tkwi w mym sercu niczym kolec i rozdziera wewnętrznie tak, iż łzy stają momentalnie w oczach. Nie będę tu jego zdradzać, zachęcam do lektury. Dodam tylko, że niesie ono jednak dość optymistyczny przekaz, iż nawet gdy świat nam się wali na głowę, wszelkie komórki naszego ciała przeszywa ból, istnieje jakieś wyjście z sytuacji. Wiele zależy od nas i od tego, czy damy radę udźwignąć to, co nas spotkało.

Informacje dodatkowe o Skrawek nieba:

Wydawnictwo: Magnum
Data wydania: 2012-09-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-89656-88-9
Dodał/a opinię: koshi

Zobacz opinie o książce Skrawek nieba

Kup książkę Skrawek nieba