Splątany warkocz Bereniki

Ogólnie rzecz biorąc nie czytało mi się tej książki źle, chociaż nie mogę powiedzieć, żeby mnie ona pochłonęła bez reszty. Nie jest to powieść z wyżyn literackich, ale wcale się tego po niej nie spodziewałam. Myślę, że wielu osobom może ona przypaść do gustu, szczególnie jeśli szukają lekkiej i niezbyt skomplikowanej historii ze sporą dozą erotyzmu i kilkoma dylematami natury moralnej. Jeżeli ktoś jest przewrażliwiony na punkcie poprawnej polszczyzny, dziwne zabawy słowem go irytują, to w trakcie tej lektury z pewnością będzie się męczyć. Myślę, że najwięcej amatorek może mieć ta książka w gronie młodych czytelniczek, dziewczyn u progu dorosłości i to właśnie im ją polecam. Ja niestety mam trochę większe wymagania i stąd ta niezbyt wysoka nota. Jest to debiut autorki, więc mam nadzieję, że kolejne jej powieści będą coraz lepsze i nie zabraknie w nich humoru, który chyba najbardziej spodobał mi się w "Splątanym warkoczu Bereniki". Tego oczywiście pani Ani życzę. http://korcimnieczytanie.blogspot.com/2014/12/anna-gruszka-splatany-warkocz-bereniki.html

Informacje dodatkowe o Splątany warkocz Bereniki:

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc