Starter

Tom 1 cyklu Starter

Bank ciał. PRZEDPREMIEROWO

W ostatnim czasie powieści postapokaliptyczne stały się dosyć popularne. Autorzy prześcigają się w tworzeniu nowych historii i nowego świata po wojnach czy zamachach. Niektóre pomysły są oryginalne, inne dające się zaakceptować, a jeszcze inne nie do przyjęcia. Lissa Price swoją powieścią otwiera nowy rozdział w gatunku postapokaliptycznym i ten rozdział z pewnością zostanie zapamiętany na długo.

,,W moim świecie nic nie było tym, na co wyglądało. Zastanawiam się, czy jeszcze kiedykolwiek będę w stanie komukolwiek zaufać."

Callie przed rokiem straciła niemalże wszystko. Wojna bakteriologiczna odebrała jej to, co miała najcenniejsze: rodziców, prawdziwy dom, prawdziwe życie. Odtąd Callie musiała opiekować się swoim młodszym braciszkiem. Musiała przeżyć za wszelką cenę dla niego. Tułaczki po opuszczonych biurowcach, spanie na zimnym betonie i jedzenie ochłapów - na tyle mogły pozwolić sobie dzieci bez opieki dorosłych. I wtedy Callie usłyszała o możliwości wyjścia z tego bagna, o możliwości zdobycia pieniędzy, które tak bardzo były jej wtedy potrzebne. Usłyszała o Prime Destinations, banku ciał. Podjęła decyzję, która odmieni jej życie już na zawsze. Została dawcą, dawcą własnego ciała. Umowa jest prosta: trzy wypożyczenia i po wszystkim. Jednak pojawiają się komplikacje. Teraz Callie musi walczyć nie tylko o zapewnienie żywności i dachu nad głową swojemu bratu, musi walczyć o swoje ciało. Ta młodziutka dziewczyna zrobi wszystko, by odzyskać siebie.

Książka w stu procentach spełniła moje oczekiwania. Nagłe zwroty akcji, elementy zaskoczenia, doskonale dopracowana intryga to jest to, co lubię najbardziej i tego nie zabrakło w powieści. Autorka bardzo dobrze wykreowała bohaterów, a w szczególności główną bohaterkę. Widać w niej determinację, odpowiedzialność i rozważne postępowanie. Stary Człowiek - świetny intrygant i manipulator do końca pozostaje wielka tajemnicą. Już teraz nie mogę doczekać się kolejnego tomu, by rozwiązać do końca tę zagadkę.

Pani Price stworzyła ciekawą powieść. Chociaż temat świata postapokaliptycznego pojawia się ostatnio często w literaturze to jednak się nie nudzi. A fabuła przedstawiona w książce ,,Starter" jest nieco inna, przez co czyni książkę jeszcze ciekawszą. Podobał mi się język, który był prosty, przez co szybko czytało się całość.

Uwielbiam, gdy książka pochłania mnie do cna. Tak było i w tym przypadku. Od początku miałam względem tej powieści dobre przeczucia i nie myliłam się. ,,Startera" nie da się odłożyć po przeczytaniu kilku, czy kilkunastu stron. Kartka za kartką umykają tak samo jak godzina za godziną. Czas spędzony z tą książką będę wspominać bardzo miło.

Wiem, że w mojej recenzji są same ,,ochy" i ,,achy", ale nie umiem inaczej pisać, gdy coś mnie zachwyciło. Każdy fan powieści postapokaliptycznych będzie zachwycony świeżością i pomysłem Pani Price. I jeszcze dwa zdania na temat okładki. Prosta, ale za to magiczna, hipnotyzująca, dosłownie elektryzuje powietrze. Gdy leżała na stoliku nocnym, mój mąż stwierdził, że go przeraża. Ale co on tam wie. Faktem jest, że okładka przyciąga uwagę z daleka.

Szczerze polecam ,,Startera" wszystkim czytelnikom. Jest to świetne oderwanie od rzeczywistości i zderzenie się z dobrą fantastyką jakiej ostatnio brakuje na rynku. Jestem bardzo ciekawa, co przygotowała dla nas autorka w kolejnym tomie. Z niecierpliwością czekam ,,Endera", który ukarze się już wkrótce!

Informacje dodatkowe o Starter:

Kup książkę Starter

Ender
Lissa Price0
Okładka ksiązki - Ender

Kontynuacja powieści "Starter". Los Angeles po wojnie bakteriologicznej, którą przeżyli dzięki szczepieniom jedynie Enderzy, ludzie w wieku od...