Sto tysięcy królestw

Z powieścią fantasy jest już tak, że albo przedstawiony w niej świat pochłania i wciąga Nas be reszty, albo staje się dla Nas mało interesujący, sztampowy i nudny już po kilku pierwszych stronach lektury. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale tak po prostu jest. Dlatego też uważam, iż dla książki z tego gatunku, początek jest zawsze kluczowy, decydujący o tym czy dana książka będzie Nam towarzyszyć przez kilka najbliższych dni, czy też wyląduje na półce, w oczekiwaniu na bliżej nie określone "kiedyś".. W przypadku powieści "Sto tysięcy królestw", początek był na tyle interesujący i wciągający, że bez chwili wahania dałem się porwać lekturze i udać w niezapomniana powieść do tego niezwykłego świata.. Książka opowiada historię młodej dziewczyny - Yeine Dar, która osamotniona po śmierci matki, zostaje wezwana do królewskiego miasta Sky, gdzie ku jej ogromnemu zaskoczeniu zostaje ogłoszona następczynią tronu. Od tej chwili rozpoczyna się pełna przeszkód i trudnych wyborów rywalizację o koronę, na dworze przepełnionym nienawiścią i żądzą władzy, w którym to na próżno poszukiwać sprzymierzeńców. Pojawiają się jednak Bogowie, którzy odegrają kluczową rolę w życiu i dalszych losach Yeine.. Powieść N. K. Jemisin to doskonała uczta dla wyobraźni, przenosząca czytelnika do niezwykłego świata Bogów i ludzi, w którym dobro wydaje się być dawno zapomnianym hasłem. Liczne intrygi, knowania, morderstwa - to codzienność tego świata i życia głównych bohaterów, będąca niezwykle ciekawa i interesująca. To, na co zwróciłem szczególną uwagę, to przepiękny język jaki posługuje się autorka. Ma on coś wspólnego z bajką, balladą, dawną pieśnią nadwornych skaldów. Język ten urzeka, wręcz chełbi zmysły i sprawia, że od książki nie można się wprost oderwać. Czy trzeba zatem lepszej rekomendacji..:)?

Informacje dodatkowe o Sto tysięcy królestw:

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 2011-12-23
ISBN: 978-83-61386-11-7
Dodał/a opinię: Geronimo26

Zobacz opinie o książce Sto tysięcy królestw

Kup książkę Sto tysięcy królestw