Szmaragdowy atlas

Pracujący przez dziesięć lat w telewizji scenarzysta ,,Kochanych kłopotów" i ,,Życia na fali" oraz producent serialu ,,Plotkara" pokusił się o napisanie powieści fantasy. John Stephens na co dzień mieszka w Los Angeles z żoną i psem Bugiem. W wigilię 4-letnia Kate, 2-letni Michael i roczna Emma mieli jeszcze zwykły dom oraz mieszkali z rodzicami. Wszystko zmienia się właśnie tej nocy starszy mężczyzna ratuje je przed upiorami ścigającymi ich oddzielając od rodziców, dzieci trafiają do domu dziecka. Po dziesięciu latach przebywali już w dwunastu różnych sierocińcach, ostatnim z nich jest Dom dla Nieuleczalnie Beznadziejnych Sierot im. Edgara Allana Poe, a po nieudanej adopcji dyrektorka Crumley stara się ich ulokować gdziekolwiek, byle szybko, nawet w schronisku. Na szczęście po dzieci zgłasza się doktor Stanislaus Pym z Cambridge Falls. W starym zamku będą mieszkać z miłym Abrahamem oraz panną Sallow. Podczas zwiedzania dzieci odkrywają piwnicę w której znajdują książkę z pustymi stronami, gdy przykładają do niego zdjęcie od Abrahama przenoszą się do chwili gdy on je robił. Okazuje się, że piętnaście lat temu Cambridge było pięknym miejscem, lecz wszystko zmieniła zła i piękna księżna ze swoimi jazgulami. Czy dzieci wrócą do swoich czasów? Czym jest Szmaragdowy atlas i czy to właśnie dzięki niemu dzieci podróżują w czasie? Co mają z tym wspólnego Pym oraz Krasnoludy uwielbiane przez Michaela? Oraz czy Kate znajdzie odpowiedz na swoje pytania ? Niesamowita opowieści, czytając ją czułam się tak jak, gdy odkrywałam świat Harr'ego Pottera. Kate jako jedyna pamięta rodziców i na prośbę matki dba o nich, obserwator Michael i bojownicza Emma. Trojka dzieci zdanych tylko na siebie odkrywają jak ważna jest dla nich rodzina jak duże znaczenie w ich życiu mają magia i wspomnienia. Ta magiczna książka wciąga od pierwszej strony, po prostu gdy, się ją zaczyna musimy się dowiedzieć co wydarzy się dalej. Nie mogę się już doczekać kolejnego tomu. Polecam każdemu kogo oczarował kiedyś słynny Harry P. lub ,,Narnia". Świat bohaterów jest równie magiczny i wciągający jak tamte dzieła, żeby nie powiedzieć nawet bardziej.

Informacje dodatkowe o Szmaragdowy atlas:

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2011-11-24
ISBN: 978-83-62478-35-4
Dodał/a opinię: Fluorium

Zobacz opinie o książce Szmaragdowy atlas

Kup książkę Szmaragdowy atlas